Oscary 2018 wg filmów
Sprawdź nagrody z bieżączego roku 2024
Oto lista nominowanych do Oskara 2018. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy
Kształt wody
The Shape of Water
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Guillermo del Toro
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Guillermo del Toro
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Sally Hawkins
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Richard Jenkins
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Octavia Spencer
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Luis Sequeira
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Dunkierka
Dunkirk
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Christopher Nolan
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Three Billboards outside Ebbing, Missouri
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Frances McDormand
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Rockwell
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Frances McDormand
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Sam Rockwell
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Woody Harrelson
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Czas mroku
Darkest Hour
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Gary Oldman
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Gary Oldman
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Nić widmo
Phantom Thread
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mark Bridges
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mark Bridges
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Daniel Day-Lewis
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Lesley Manville
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Paul Thomas Anderson
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
Blade Runner 2049
Blade Runner 2049
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
Uciekaj!
Get Out
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Daniel Kaluuya
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Jordan Peele
Tamte dni, tamte noce
Call Me by Your Name
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Timothée Chalamet
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Mystery Of Love
Jestem najlepsza. Ja, Tonya
I, Tonya
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Allison Janney
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Allison Janney
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Margot Robbie
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
Coco
Coco
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Remember Me
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Heaven Is a Traffic Jam on the 405
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
A Fantastic Woman
A Fantastic Woman
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
The Silent Child
The Silent Child
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Dear Basketball
Dear Basketball
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Icarus
Icarus
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Lady Bird
Lady Bird
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Saoirse Ronan
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Laurie Metcalf
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Greta Gerwig
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Mudbound
Mudbound
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Mary J. Blige
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Mighty River
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
Star Wars: The Last Jedi
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Baby driver
Baby Driver
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing)
Piękna i Bestia
Beauty and the Beast
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design)
Czwarta władza
The Post
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Meryl Streep
Strażnicy Galaktyki vol. 2
Guardians of the Galaxy 2
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Garden Party
Garden Party
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Lou
Lou
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Negative Space
Negative Space
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
Revolting Rhymes
Revolting Rhymes
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Animowany Film Krótkometrażowy (Short Film - Animated)
DeKalb Elementary
DeKalb Elementary
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
The Eleven O'Clock
The Eleven O'Clock
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
My Nephew Emmett
My Nephew Emmett
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
All of Us
Watu Wote
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action)
Marshall
Marshall
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Stand Up For Something
Kong: Wyspa czaszki
Kong: Skull Island
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
Wojna o Planetę Małp
War for the Planet of the Apes
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects)
The Disaster Artist
The Disaster Artist
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Logan: Wolverine
Logan
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
Gra o wszystko
Molly's Game
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay)
I tak Cię kocham
The Big Sick
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay)
Niemiłość
Nelyubov
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film)
Edith+Eddie
Edith+Eddie
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
The Breadwinner
The Breadwinner
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Fernando
Ferdinand
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Twój Vincent
Twój Vincent
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Powiernik królowej
Victoria and Abdul
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Consolata Boyle
Abacus: Small Enough to Jail
Abacus: Small Enough to Jail
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Faces Places
Faces Places
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Wszystkie pieniądze świata
All the Money in the World
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Christopher Plummer
Ostatni w Aleppo
Last Men in Aleppo
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Strong Island
Strong Island
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature)
Roman J. Israel, Esq.
Roman J. Israel, Esq.
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Denzel Washington
Florida Project
The Florida Project
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Willem Dafoe
Heroin(e)
Heroin(e)
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Knife Skills
Knife Skills
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Traffic Stop
Traffic Stop
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Victoria & Abdul
Victoria & Abdul
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Cudowny chłopak
Wonder
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
Dzieciak rządzi
The Boss Baby
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Król rozrywki
The Greatest Showman
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - This Is Me