trojmiasto.repertuary.pl
Film

Door in the Floor


Directed by: Tod Williams

Cinema program "Door in the Floor" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Door in the Floor" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Drzwi w podłodze
Original title: Door in the Floor
Runtime: 111 min.
Production: USA , 2004
Release Date: 18 March 2005
Distribution: Vision

Directed by: Tod Williams
Cast: Jeff Bridges, Kim Basinger, Mimi Rogers

Scenariusz do filmu powstał na podstawie części bestsellerowej powieści Johna Irvinga „Jednoroczna wdowa”. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego lata. Opowiada o słynnym pisarzu dla dzieci Tedzie Cole (Jeff Bridges) i jego pięknej żonie Marion (Kim Basinger). Rodzinna tragedia doprowadziła do ruiny ich małżeństwo. Ona jest załamana. Wciąż smutna i pogrążona w żalu nie potrafi powrócić do rzeczywistości. On wydaje się pogodzony z losem, jednak szuka pocieszenia w ramionach innych kobiet. Ich 4-letnia córeczka Ruth (Elle Fanning) daje sobie dzielnie radę jak na swój wiek. Aby małżeństwo przetrwało potrzebna jest zmiana wzajemnych relacji. To nie jest proste. Pewnego dnia Ted zatrudnia do pomocy młodego asystenta – Eddiego O’Harę (Jon Foster). To właśnie ten chłopak stanie się nieświadomie katalizatorem transformacji życia państwa Cole. Na początku Eddie jest zachwycony Tedem. Jednak jego zachowanie zmusi chłopaka w końcu do zajęcia się swoimi sprawami. I tak tą najważniejsza stanie się dla niego Marion. Chłopak dostaje obsesji na jej punkcie. Pożąda jej. Tym samym rozpala w niej na nowo uczucia kobiece i matczyne. Marion ku ogromnemu zaskoczeniu, ale i radości odwzajemnia uczucia Eddiego. Chłopak nawiązuje namiętny romans z pozornie kruchą i delikatną Marion. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że podobnie jak Marion tak i Ted pod pozorami swoich postaw ukrywają coś znacznie głębszego. Wraz z końcem lata państwo Cole muszą podjąć decyzję co do przyszłości ich rodziny.

tekst: ARS


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1437 votes. | Rate movie

Your comments

Magda 16. April 2005, 15:37

Dziwny
Troszkę nudny. Nie trzeba go ogladac wystarczy przeczytac opis. Bylismy na nim o 22:30 i moj maz co jakis czas przysypial wiec to takze opinia 2 osob. szczerze nie polecam, chociaz lubie ambitne kinio.

Kryś 1. April 2005, 15:35

Polecam gorąco!
Oceniam film na 9. Szkoda, ze mojej opinii nie podzielają krytycy, ale jeżeli film budzi kontrowersje, to wychodzi mu tylko na korzyść. Film wprowadza w klimat nadmorskiej miejscowości, gdzie mają miejsce zwyczajne- niezwyczajne zdarzenia. Skłania do smutnych refleksji, ale momentami bawi do łez. Zaduma i, momentami, dawka wybornego humoru- czyli jak w życiu. Świena rola Bridgesa. Nie wierzcie recenzjom! Polecam

dorotka 29. March 2005, 14:55

dobry film
akcja toczy sie powoli i spokojnie i niby nic sie nie dzieje... a jednak zaskakuje i daje do myslenia, a momentami takze bawi... ciekawa jestem, co by wyszlo, gdyby nakrecono cala ksiazke.

dorotka 28. March 2005, 23:29

dobry film
akcja toczy sie powoli i spokojnie i niby nic sie nie dzieje... a jednak zaskakuje i daje do myslenia, a momentami takze bawi... ciekawa jestem, co by wyszlo, gdyby nakrecono cala ksiazke.

emDżej 22. March 2005, 19:59

dobre!:)
Oglądając wydawało mi się, że nic nadzwyczajnego się nie dzieje i nic też takiego się nie zdarzy. Tymczasem...:) To naprawdę dobry film!

Add new comment Door in the Floor

Your opinion about the movie: