|

Top 10

  1. Truffle Hunters
  2. Dune
  3. House of Gucci
  4. Spider-Man: No Way Hom...
  5. The Matrix Resurrectio...
  6. Gierek
  7. Around the World in 80...
  8. Rifkin's Festival
  9. Dziewczyny z Dubaju
KEI

Cinema program "Ida" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Ida" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Ida
Original title: Ida
Runtime: 80 min.
Production: Polska , 2013
Category: drama
Release Date: 25 October 2013
Distribution: Solopan

Directed by: Paweł Pawlikowski
Cast: Agata Kulesza, Agata Trzebuchowska, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Adam Szyszkowski, Jerzy Trela

Poland 1962
Anna is in the novitiate, an orphan placed in a convent under the care of nuns. Mother Superior urges
her to before his ordination visited his aunt, the only living relative.
Aunt Annie tells about the fate of her parents and family. He confesses to her that Anna is a Jew. They decide pojechad
to the village of Sands, where they lived parents and grandparents Anne before the war. During the war, the family
was kept by the Polish neighbors, but Wanda suspects were killed by a neighbor. He wants to
dowiedzied why he did it and where are their bodies. In their family lives now that the neighbor's son, Felix.
He maintains that he does not know where his father but Wanda, the judge in the Stalinist era using their method extracts information from him. His father moved to another town 60km away.
Women choose to drive without changing there. On the way to the city take on foot of a young boy. It is the Fox, who is going to play a concert on the birthday of the city.
Average rate: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
457 votes. | Rate movie

Movie trailer: Ida

Your comments

yuuppi 24. July 2016, 9:24

Film nudny i zdecydowanie antypolski. Straciłem tylko czas oglądając ten obraz. Jedyne co mi się w nim podobało, to dobre odzwierciedlenie klimatu komunistycznej Polski, to wszystko. Zdjęcia? OK, ale film na Oscara, przesada. Do dziś nie rozumiem tego fenomenu w USA. Fabula tego filmu jest tak słaba, że szkoda komentować.

teresa 22. April 2015, 19:58

Film skromnie zrobiony. Stawia nas Polaków pomagającym żydom w czasach wojny w sposób okrutny, na podstawie jednego incydentu.

Pol1966 21. March 2015, 13:31

Film dobry, szczególnie zdjęcia, na pewno nie wybitny, ale temat oskarowy. Trzeba obejrzeć - członkom i zwolennikom PIS i Radia Maryja nie polecam (po co macie się stresować - tematyka trudna dla "prawdziwych Polaków")

Krzych79 5. March 2015, 21:19

Wspaniale zrobiony film.. Kreacja Kuleszy również zasługuje na Oskara. Zakon i zakonnice pokazane prawdziwie, a polska wieś mimo, że siermiężna w tamtych latach, to wyprane prześcieradła są białe.
Chyba jestem "obywatelem świata", bo podoba mi się ten film.

Genia1 4. March 2015, 21:40

Film świetny, polecam i dobrze że został tak dobrze przyjęty na świecie, mimo, że w filmie mówia po polsku a napisy są angielskie. Szkoda że Polacy nie potrafią go docenić, czyzby " polskie piekiełko " ???? Recenzje zamieszczane chyba by mnie zniechęciły.

Eugenia 2. March 2015, 23:16

Film wspaniały - kawałek polskiej historii- bardzo obiektywnie pokazanej. Tolerancja dwóch kobiet wobec wyznawanych przez nich wartosci zaimponowala mi. Nie było nawracania... każda poszła swoją drogą...Nie da się uciec od przeszłości... ale przyszłość można wybrać w każdej chwili życia. Film godzien Oskara... tylko dlaczego Polacy wolą Polańskiego... od Pawlikowskiego ??? Tego nie potrafię zrozumieć, bo jestem i Polka i Obywatelem Swiata w którym wyznaje się pewne uniwersalne wartości.

wk 28. February 2015, 21:53

film antypolski

xxx 26. February 2015, 14:08

haaa no i oskara dostał ten film..

zafascynowana swiętymi zakonnicami 23. February 2015, 19:20

Do redaktora artykułu:,,przed święceniami‘‘-to błąd.PRZED ZŁOŻENIEM ŚLUBÓW jest prawidłowo.Kobiet się nie święci ani nie wyświęca.Kobiety dobrowolnie składają śluby.Idę obejrzeć film,może potem podzielę się opinią.Słyszałam,że tam ktoś się zabił.Szkoda,że zabrakło komuś wiary.

Rainha 23. February 2015, 10:42

Film nudny jak flaki z olejem, ale wiadomo- jest temat, jest "dzieło". Było więcej lepszych polskich filmów nominowanych do oscara, a go nie dostały. I znów się potwierdza- temat "żydowski" jest na topie. Na szczęście oscary to nie wyznacznik filmów wybitnych, a ostatnimi czasy wręcz przeciwnie. Idy nie polecam...

Rodowity Polak 18. January 2015, 13:24

Trudn się pogodzić z prawdą, że Polacy dla zysku mordowali żydów. Jak wszędzie, są tacy co pomagają i są tacy co tylko żerują na cudzym nieszczęści. Ale przyznac się do tego, to juz niekoniecznie. "Przecież to niemieccy okupanci"

Rapid 15. January 2015, 7:23

Nudny, schematyczny, bez klimatu, bez przesłania (poza II WŚ bez Niemców). Bez szans na oskara :(

KK 9. January 2015, 12:58

Film nudny, jedynce co mi się podobało, to fakt, że jest czarno biały i zrobiony na wąskiej kliszy, a - i jeszcze plenery i scenografia.

Jay 6. January 2015, 19:43

Bardzo dobry

Ada S 3. January 2015, 10:18

właściwie z ostatnich filmów wynika że zydów zabijali Polacy a nie Niemcy -nie widziałam jeszcze filmu który by poikazzywał że to Polacy gineli ukrywając zydów Ada

koneser 31. December 2014, 9:11

beznadziejny

zaJW 23. December 2014, 12:30

'Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz z wielka radością wręczał w Strasburgu kolejne laury dla „Idy”. Jaki piękny film! I jaki europejski!
Ręce same składały się do oklasków, a najbardziej europosłom niemieckim.
Wcale się nie dziwię radości Martina Schulza i innych niemieckich posłów, bo „Ida” naprawdę mogła im się spodobać. To bodaj pierwszy tej miary i klasy film, gdzie jest holocaust, ale Niemców nie ma!
Żydów zabija już nie SS, czy inny rycerski Wehrmacht, zabija ich zły, podły, prymitywny, brudny, pazerny na majątek, durnowaty polski chłop.
Jakiż to musu być miód na zbolałe niemieckie dusze, która rwą się do przywództwa w Europie, ale jak tu przewodzić, niosąc na plecach balast tych cholernych win narodu, który rozpętał dwie wojny światowe, przy czym zwłaszcza w drugiej ubrał sobie ręce we krwi, aż po łopatki?
Tymczasem po obejrzeniu „Idy”, będzie można spokojnie już powiedzieć – sorry, entschuldigen, to nie my, to Polacy...'[J.Wojciechowski].

AGA 16. January 2014, 7:44

obrazy są świetne, kilmat niesamowity, fabuła jest jednak dość prosta, już chyba można powiedzieć,że dość schematyczna, czegoś w pomyśle brak, jakieś oryginalności, wszystko jakby było już wiadmo, ale w sumie mimo, że film widziałam już kilka tygodni temu, to nadal go pamietam, czyli był całkiem niezły:)

anonimus 8. January 2014, 17:34

szkoda, ze film nie ma nic wspolnego z historia polski i nachalnie musi pokazywac antypolskosc. artsytycznie moze i ladny, ale tresc beznadziejna i napisana pod oskara za antypolski i antykoscielny nastroj. nic oryginalnego w kazdym razie.

osobny man 17. December 2013, 14:37

arcydzieło, które na trwale wejdzie do kanonu polskiej kinematografii

Add new comment Ida

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl