|

Top 10

  1. Avatar 2
  2. Aftersun
  3. Puss in Boots: The Las...
  4. The Banshees of Inishe
  5. Babylon
  6. The Paperboy

The Reader


Directed by: Stephen Daldry

Cinema program "The Reader" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The Reader" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Lektor
Original title: The Reader
Runtime: 123 min.
Production: USA / Niemcy , 2008
Release Date: 13 March 2009
Distribution: Kino Świat

Directed by: Stephen Daldry
Cast: Kate Winslet, Ralph Fiennes, Bruno Ganz, David Kross

Oparty na bestsellerowej powieści przetłumaczonej na 30 języków o tym samym tytule, która nakładem Świata Książki na polskich półkach pojawi się już 16 marca. ”Lektor” to hipnotyzująca historia pełnej tajemnic miłości, której akcja toczy się w targanych wojną i powojennych Niemczech. Hanna (Winslet) udziela pomocy Michaelowi Bergowi (Kross), który zasłabł na ulicy, wracając ze szkoły. W ten sposób krzyżują się losy młodego wrażliwego ucznia i pięknej, choć starszej od niego kobiety, którą jest zafascynowany od pierwszej chwili. To przypadkowe spotkanie staje się początkiem namiętnego romansu, zakończonego nagłym i tajemniczym zniknięciem kobiety. Mija osiem lat. Michael jest studentem prawa i śledzi procesy nazistowskich zbrodniarzy. W tych właśnie, jakże odmiennych, okolicznościach spotyka ponownie swoją dawną kochankę. Hanna oskarżona jest o popełnienie odrażających zbrodni…Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2850 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Reader

Your comments

Domki nad morzem balfala 29. March 2015, 11:30

Doskonaly film warty polecenia.
Z początku myślałam, że to film o miłości zakazanej, kontrowersyjnej. Film okazał się świetnym dramatem - wielowymiarowym, ukazującym, że nie zawsze możemy jednoznacznie stwierdzić, że coś jest białe lub czarne, ogromne dylematy moralne, jakie reżyser postawił widzowi do rozważenia, sprawiły, że choć film oglądałam 2 tygodnie temu, wciąż zaprząta moje myśli i zmusza do refleksji. Film porusza kilka kwestii - w niebanalny sposób dotyka jednak przede wszystkim bardzo poważnych spraw związanych w holokaustem. Gra Kate Winslet, która jest odtwórczynią głównej roli - mistrzostwo w kazdym akcie. Niezwykle mocny obraz, a zarazem intrygująca historia. Nie wyjawiając szczegółów - moim zdaniem Hanna Schmitz miała jednak jakiś defekt, problemy z rozróżnieniem rzeczy mniej i bardziej ważnych, problem z hierarchią wartości.

shekla 24. January 2010, 23:40

Doskonały, poruszający, scenariusz świetny. Bardzo mi się podobał.

hmm 3. January 2010, 21:39

Historia w tle poruszajaca, ale film w sumie sredniawy. Ratuje go wazny i ciekawy temat.

mycham 1. January 2010, 17:36

film porusza kilka kontrowersyjnych kwestii- milosc niestandardowa, bo starszej kobiety do nastolatka, problem odkupienia winy....sprawiedliwosc.

mnie wzruszyl, poruszyl.

jay 3. November 2009, 23:30

bardzo dobry. wzruszajacy

romanista 30. October 2009, 21:58

Dziwi mnie, że dopiero teraz ten film jest w kinach, obejrzałem go już dawno temu. Rewelacyjny.

Irek 23. July 2009, 12:55

Nie udało mi się dotrwać do końca... Nędza...:/

ad. 17. June 2009, 20:16

Od lat jestem zakochan w panu Fiennes'ie wiec przez to mocno nieobiektywna;)
ALE tak serio- film niezwykły, w niebanalny sposób dotykający bardzo poważnych i mimo wszystko wciąż aktualnych spraw zwiazanych w IIWŚ, holokaustem i kwestia odpowiedzialnosci za te wszystkie okrucieństwa. Mnie osobiście poruszyl do glebi swoja prostota, choc nie jest to jakas epicka opowiesc, a bardziej ukazanie poprez losy zwyklych ludzi jak bardzo jestesmy uwiklani w historie i jak nieraz pozornie blahe wydarzenia potrafia wstrzasnac calkowicie naszym zyciem.

firevall 1. June 2009, 16:59

Ciekawa opowieść w rewelacyjnym wydaniu polecam w 100%

kinomanka 29. May 2009, 7:09

Obejrzałam film, szczerze mówiąc trochę mnie wzruszył, mówił o traktowaniu w Aushwitz, cierpieniu, smutnej śmierci, chociaż liczyłam na inne zakończenie, film jest jednym z lepszych jakie widziałam.

she 26. May 2009, 17:02

genialny, genialny, jeszcze raz genialny - gorąco polecam :)

agapa 10. May 2009, 0:10

Abstrahując od faktów, jak zawsze, tym razem również- Winslet nie zawiodła! Problemy prawa, etyki, gdzie przeplatało się dyskretne uczucie...

Michał 28. April 2009, 10:39

Przeczytałem książkę. Książka świetna. Czyta się jednym tchem. Jednak coś mnie tu niepoki - polubiłem Hanne. Jej historia wzruszyła mnie nawet bardziej niż historia kobiet, które uratowały się z pożaru kościoła! To chyba jednak jakieś relatywizowanie historii II Wojny Światowej...

dona 21. April 2009, 17:14

film ciekawy, niemniej jednak uderzyło mnie to że na widzu może wywrzeć takie wrażenie, że robi się mu żal kobiety która pracowała w obozie zagłady. Niewiedza nie usprawiedliwia przecież okrucieństwa!

Beata 19. April 2009, 11:45

Myślałam, że film będzie głębszy... W sumie trochę taki nijaki.

Kama 16. April 2009, 14:38

Po komentarzach wydaje sie ze film jest bardzo gleboki, ja mam niedosyt - nie widze nic glebokiego w romansie kobiety z prawie dzieciakiem. Poza tym pokazano Kate Winslet gra prosta kobiete, ktora zupelnie nie zdawala sobie sprawy ze swojej roli w gestapo - wiec co w tym glebokiego? jesli nie wiedziala o swojej winie to nie ma poczucia winy, zadnej rozpaczy ani konfliktu wewnetrznego. Jest glupota wynikajaca z braku wykszltalcenia.
Film obnaza jedynie niemiecka nature - obowiazek ponad zycie ludzkie...

spodziewalam sie czegos bardziej wstrzasajacego i poruszajacego. Nie do konca odczulam tragedie tego chlopaka - jakos film polegl probujac przedstawic glebie jego uczuc..

Dave 1. April 2009, 1:42

Wyszedłem przed końcem... tyle w temacie

panga 30. March 2009, 19:14

Dla mnie film roku. Mistrzostwo. Od początku do końca. 10/10

Magda 30. March 2009, 12:30

film dobry, poważny, ale dla mnie trochę za długi i zbyt monotonny; faktycznie myśli się o nim długo po obejrzeniu, bo porusza ważne problemy - ja byłam zniesmaczona jak niskie kary wymierzono tym strażniczkom SS!

Lolek 30. March 2009, 2:55

Warsztat reżyserski i gra Winslet - palce lizać. Historia niezwykle intrygująca. Mocny obraz. Film kompletny. Warto obejrzeć. Niemniej jedno ale: obraz wpisuje się w obserwowaną od pewnego czasu akcję wybielania społeczeństwa niemieckiego z odpowiedzialności za zbrodnie II WŚ. Biedna, niepiśmienna SS-manka... LUDZIE, NIE WIERZCIE W TAKIE BAJKI. Proces trwający wiele miesięcy, podczas którego nie stwierdzono, iż główna oskarżona jest analfabetką??? Podpisy z przesłuchań etc. powinny dać taką informację już na etapie prac prokuratury! Jakie stopnie miały te SS-manki? Kto dowodził? To powinno być niezmiernie łatwe do ustalenia. Pomyślcie!!!

Add new comment The Reader

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

3 February
27 January
20 January

Coming soon

10 February
17 February
24 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl