trojmiasto.repertuary.pl
Film

The Physician

Der Medicus
Directed by: Philipp Stölzl

Cinema program "The Physician" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The Physician" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Medicus
Original title: Der Medicus
Runtime: 150 min.
Production: Niemcy , 2013
Category: drama / adventure
Release Date: 25 April 2014
Distribution: Monolith

Directed by: Philipp Stölzl
Cast: Tom Payne, Ben Kingsley, Stellan Skarsgard, Emma Rigby

Fascynująca opowieść o marzeniach, które potrafiły rozświetlić mroki średniowiecza. Adaptacja bestsellerowej powieści Noaha Gordona.

Anglia, XI wiek. Rob Cole (Tom Payne) jako dziecko po śmierci rodziców przygarnięty został przez wędrownego balwierza (Stellan Skarsgård). Pod jego okiem uczył się reguł rządzących światem, a także opanował podstawy medycznej wiedzy. Życie chłopca odmienia spotkanie z wędrownym lekarzem, który, dostrzegając młodzieńczy talent i zapał, zaszczepia w nim marzenie o medycznych studiach pod kierunkiem sławnego na cały świat lekarza perskich królów Ibn Siny (Ben Kingsley). Podejmując decyzję o wyprawie do arabskiego Isfahanu, Cole nie zdaje sobie sprawy z czekających go przygód i niebezpieczeństw.

Przemierzył świat, by zrealizować swe marzenia.


Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
49 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Physician

Your comments

medicus_yudeorum 30. May 2014, 22:21

i co wiadomo, ze Zydzi ze wschodu przyniesli swiatlo, medycyne i odrodzenie nauk starozytnych, ktorych tak bardzo lekal sie Kosciol... Biedne narody chrzescijanskie... agiten szabos :P

Madelaine 24. May 2014, 11:52

Ja kompletnie nie znam się na historii wieć nie będę polemizowac z przedmówcami...
Nie pasuje mi też do tego filmu okreslenie "fajny" :)
Film na poczatku był dla mnie przerażający i nawet zdziwił mnie brak oznak cierienia i bólu u tych pacjentów poddawanych takim zabiegom medycznym i leczeniu w tamtych czasach..
Potem bardzo mi się podobało- jak dla mnie swietna historia kształtowania etosu lekarskiego... własnie to chciałam zobaczyć :)

M;) 5. May 2014, 6:27

fajny film, ( jak zwykle znajdzie się ktoś komu jakieś historyczne detale nie pasują), historia godna obejrzenia:)

człek 3. May 2014, 13:58

dla kogokolwiek kto ma chociaż blade pojęcie o historii ten film jest niczym innym niż stekiem bzdur.|
kiedy w europie w okresie wypraw krzyżowych jak grzyby po deszczu powstawały uniwersytety, dokonywano przełomowych odkryć w dziedzinie rolnictwa, hutnictwa i budownictwa świat wschodu, wysoko roziwnięty dzięki temu co zdobył na grekach, zatrzymał się w rozwoju.
poza tym, bardzo mnie ciekawi jak w ogóle można nakręcić film o LĄDOWEJ podróży z europy do persji w 11 wieku, w której ani słowem nie wspomina się o bizancjum :)
to mniej więcej tak jakby nakręcić film o krzysztofie kolumbie w któym nie ma ani słowa o oceanie atlantyckim :)
film dla ludzi o zerowej wiedzy historycznej albo dla tych co tęwiedzę czerpią z focus historia. albo w właśniue z fajnie zrobionych ale głupawych filmów :)

Medicus 3. May 2014, 12:03

Taka wysoka cywilizacja a sułtan gwałci żonę swojego poddanego ? IS tobie chyba trawa od Palikota zaszkodziła na rozum.

goga 2. May 2014, 17:56

Świetny film! Jest historia, orient, piękne krajobrazy, miłość ( właśnie w takiej kolejności ) Trwa 2,5 godz. i minuty się nie nudziłam. Polecam.

IS 29. April 2014, 8:12

Swietny film dla tych co sie troche interesuja historia. W czasch wojen krzyzowych swiat arabski byl u szczytu swojego rozwoju intelektualnego, to byla Ameryka tamtych czasów. Kiedy w Europie panowala ciemnota i zabobon, tam rozkwitala sie nauka, medycyna, folozofia, astronomia, literatura i poezja. Chociaz jak to film pokazuje tendencje ortodoksyjnego myslenia tez tam wystepowaly. To dzieki arabom spuscizna naukowa cywilizacji greckiej przeszla do ciemnej Europy, powodujac Odrodzenie w mysleniu o otaczajacym swiecie. Nie jest to film dla dzieci, a dla mlodzierzy i doroslych o pewnej wiedzy historycznej, rozumiejacych kontekst tamtych czasow. Szkoda tylko, ze obecna Polska w niektorych aspektach przypomina Europe z tamych czasow, ale moze takie filmy jak ten to odmienia.

Add new comment The Physician

Your opinion about the movie: