|

Wasze hity

  1. Bez końca
  2. Nóż w wodzie
  3. Piosenki miłosne
  4. Na srebrnym globie
  5. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

2046


Reżyseria: Wong Kar-Wai

Repertuar filmu "2046" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "2046" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu 2046

Czas trwania: 120 min.
Produkcja: Hongkong , 2004
Premiera: 1 kwietnia 2005
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Wong Kar-Wai
Obsada: Gong Li, Takuya Kimura, Faye Wong

Na kolejny film Wong Kar-waia, autora Chungking Express, Upadłych aniołów oraz Spragnionych miłości, świat czekał ponad 4 lata. Do ostatniej chwili przed premierą na tegorocznym festiwalu w Cannes, reżyser pracował w montażowni nad nakręconym materiałem. 2046 nie dostał na festiwalu żadnej nagrody, jednak w ankiecie krytyków filmowych z całego świata uznany został najlepszym z obrazów pokazywanych w konkursie.

2046 to skąpana w niezwykłym świetle, pełna zmysłowości i melancholii opowieść o ludziach, którzy zakochują się i odkochują zawsze za wcześnie lub trochę za późno. Jak w każdym filmie Kar-waia najważniejsze są tu niuanse, niedopowiedzenia, gra gestów i spojrzeń, którymi bohaterowie komunikują swoje niespełnienie.

Tytuł filmu odnosi się do numeru hotelowego pokoju, w którym spotykali się bohaterowie Spragnionych miłości, a także do niezwykłego pociągu, który kursuje między teraźniejszością a przyszłością.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1411 razy. | Oceń film

Wasze opinie

wilkommen 3. września 2006, 19:20

wilkommen
trzeba chyba po prostu lubieć takie filmy. A przede wszystkim trzeba umieć słuchać tego języka.

klio 19. grudnia 2005, 13:27

nie bardzo
nie dla kazdego

may kasahara 17. grudnia 2005, 23:37

najlepsze z hongu kongu ;)
koniecznie trzeba przed tym filmem zobaczyć "spragnionych miłości"!

Bruul 16. grudnia 2005, 11:22

Piękny film
bardzo klimatyczny, erotyczny i fascynujący - perełka.

Ekar 4. listopada 2005, 21:09

ciekawy
na pewno warto zobaczyc, zwlaszcza jak sie ktos interesuje tego typu kinem. wyszlam zadowolona.

jay 6. lipca 2005, 20:21

rewelacja
przepiekny film

kofa 3. lipca 2005, 13:06

123
Jest to dzieło nadzwyczajne-bo pomimo banalności wszystkich wątków-przepiękne.nie wychodzi się z kina z głębokimi przemyśleniami ale pełnym estetycznych wrażeń.Po prostu PIĘKNY film.Polecam

umik 3. czerwca 2005, 23:09

w klimacie
film dla przeciętnego widza pachnie nudą i aż się chce wyjść z kina. ale dla ludzi szykających w kinie czegoś więcej niż rozrywki to film pełen emocji, piękny estetycznie, z idealnymi kadrami. wszystko, co widzimy na ekranie jest przemyślane, dopasowane i ułożone w obraz na miarę mistrza. Kar Wai działa emocjonalnie na widza, nie tylko poprzez bohaterów, lecz również dzięki namalowanym niemalże kadrom. dla artysty ten film z pewnością przełoży się na inspirujące doznania estetyczne. wrażliwi widzowie odnają w nim piękno. to film składający się w znacznej części ze scen, w których głownym bohaterem jest człowiek. a to rzadko zdarza sie w obrazach filmowych. POLECAM =]

2. czerwca 2005, 9:46

Mimbla 16. kwietnia 2005, 11:47

nuda i rozczarowanie
Bardzo podobały mi się wcześniejsze filmy Wong Kar Waia (szczególnie Chunking Express), ale niestety tym razem się rozczarowałam.
Wolę już ,,Bliżej",też o nieumiejętności kochania i samotności, tyle że mniej sztuczny i irytujący.A ten wątek z androidem,jak dla mnie totalna bzdura i kicz. Zdecydowanie odradzam wybranie się do kina.

k 2. kwietnia 2005, 16:32

nie
nie podobał mi się ten film. szłam na niego z mieszanymi uczuciami w nadzieji, że zamienią się w zachwyt. niestety tak się nie stało. po prostu klimat tego filmu mi nie pasował. mężczyzna, który się nad sobą rozczula raniąc po kolei kobiety. pod koniec mi się dłużył. o wiele bardziej mi się podobały 'upadłe anioły'.

a 2. kwietnia 2005, 11:51

rewelacja!
naprawde warto, rewelacyjne, przepiekny film

J.Lo 2. kwietnia 2005, 10:15

J.Lo opowiada...
Nu ja wam dzisiaj opowim,jak se mój ojczyna ciężko haruje! On to ze Zwirzami...ale zaraz, o tatku zaraz wam tu ino wytłumacze, wy sie se ino nie frasujcie, ale najlepsze jest opowiedzieć, jak pracuje moja maciora.Ja se na początku powim,że z niej zacna kobita,a pulchna i taka ,miękka jak chodźby miękki jest ino se taki zwykły,polny Gobbos,co se kasik żwawo i szwarno po polach i szymonowych lasach a jakze szybciótko hasa!A jak!Bo ona dobra kiedys byla dziewka i pikna oraz jędrna jak ten Mutant z Hemayowej Doliny !!I ona, jak juz kasik przyszło mi dopowiedziec, doi Zwirze. A jakie dobre i pyszniutkie mleko potrafi se wycisnąć, bo szwarna i zdolna to kobiecina. Ona móje swetry nosi. a czemu? No bo tak se!!A dzięki niej i jej zacnemu dojeniu Zwirze ambitne są,a jakże! Pytajcie, a opowiem, jak W.D., o rodzinie mej

jeez louise 31. marca 2005, 20:32

Kar Wai czyli klasa i klimat
piękny, piękny, piękny. Jeśli ktoś ubóstwia reżysera nie zawiedzie się i tym razem. A poza tym uczta dla oczu - sceny cudowne i gorące od kolorów! Fani tego klimatu się ucieszą, niefani zdziwią, bo Kar-Wai jest specyficzny.Ponadto Dużo pań i ciągle jeden pan :)
wart zobaczenia, zdecydowanie.

Dodaj nowy komentarz 2046

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin