|

Wasze hity

  1. Furioza
  2. Diuna
  3. Nie czas umierać
  4. Nędzarz i Madame
  5. PitBull
  6. Nie opuszczaj mnie
  7. Lada dzień
KEI

Amerykanin

The American
Reżyseria: Anton Corbijn

Repertuar filmu "Amerykanin" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Amerykanin" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Amerykanin
Tytuł oryginalny: The American
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 5 listopada 2010
Dystrybutor filmu: Forum Film
Dystrybutor filmu: 15 lat

Reżyseria: Anton Corbijn
Obsada: George Clooney, Thekla Reuten, Paolo Bonacelli, Violante Placido

Niemający sobie równych pośród płatnych zabójców, Amerykanin Jack, napotyka na trudności w realizacji zlecenia w Szwecji. Mistrz postanawia się wycofać i przysięga, że następne zadanie będzie jego ostatnim. Zaszywa się w małym włoskim miasteczku, delektując się życiem z dala od śmierci. Zbliża się jednak termin realizacji zlecenia, które przekazała mu pewna Belgijka, Mathilde. Konstruowanie broni potrzebnej do jego wykonania jest na ukończeniu. Jack – ku swemu własnemu zaskoczeniu – zaprzyjaźnia się z miejscowym księdzem, ojcem Benedetto i nawiązuje romans z mieszkanką miasteczka, Clarą. Wychodząc z ukrycia, Jack niebezpiecznie kusi los.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1172 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Amerykanin

Wasze opinie

mojobeat 13. listopada 2010, 18:30

Rewelacja i doprawdy zaskoczenie. Corbijn potwierdza, że świetnie pomyślany i wyreżyserowany "Control" o Ianie Curtisie nie był przypadkiem. Tutaj mamy z pozoru dość prostą szpiegowską historię, thriller, gdzie widać genialne operatorskie oko i kunszt twórcy. Długie niespokojnie czasami klaustrofobiczne ujęcia dają do myślenia. George Clooney jest tutaj w jednej z lepszych swoich ról plus mamy jeszcze mało znaną Violante Placido w roli obiektu jego zainteresowań. A jednak ten holenderski fotograf/reżyser jakiś sposobem z szwajcarską precyzją wydobywa to co istotne, jednocześnie robiąc z tego doprawdy dzieło sztuki, podobnie jak ostatnio Herzog w "Złym poruczniku", tzn. nie popadająć w hollywodzkie nudziarskie schematy. Jest kilka momentów w tym filmie, nie zdradzając szczegółów, gdzie doprawdy historia zatacza koło i zmienia siłę cieżkości. Wszystko w nim jest przemyślane w raz z ostatnim kliknięciem. Brawo.

MiG 11. listopada 2010, 21:01

Dzieci neostrady z ADHD faktycznie mogą się na nim nudzić. Nie ma strzelanin w hollywoodskim stylu "wiecznie nabitego sześciostrzałowca", nie ma pościgów samochodami, mordobić, gdzie główny bohater okładany przez 5 minut baseballem wstaje i zwycięża.

Są za to: rewelacyjne zdjęcia, odważny montaż (reżyser nie boi się długich ujęć, wręcz nimi gra) i scenariusz klasycznego czarnego kryminału.

Nie jest to film w żaden sposób nowatorski, wszystkie "patenty są znane od dziesięcioleci, ale w przeciwieństwie do 99% amerykańskich produkcji nie jest zepsuty przez księgowych i "badaczy rynku".

Więc jak ktoś ma ochotę na klasyczny czarny kryminał i nie lubi ADHD w kinie to polecam.

Misio 11. listopada 2010, 13:49

nuda,że aż boli...
co autor miał na mysli i jakie jest przesłanie?????
dobrze,że na dvd widziałem bo płakałbym nad wyrzuconymi pieniędzmi!!!

gooniek 11. listopada 2010, 8:26

baaaaaaaaaaaaaaaardzo nudny film!

~~~ 10. listopada 2010, 13:56

Nie filozofuj Zuz. Jak dla mnie 6.6. Niczego sobie.

JANUSZ i ELA 10. listopada 2010, 7:49

ZABRANIAM KOMUKOLWIEK IŚĆ NA TEN SYF!!! CLOONEY SIĘ SKOMPROMITOWAŁ!!! TO JEST WIELKIE "0" i FILM i GRA AKTORÓW!!! NALEŻY GO ZDJĄĆ Z EKRANÓW!!!

Zuz 7. listopada 2010, 21:27

Film gorzej niz beznadziejny. Nic sie nie dzieje, nie ma fabuly, jest nudny, pseudo filozoficzny. Nie polecam nikomu. Jest to opinia damsko - meska i miedzypokoleniowa :)

Dodaj nowy komentarz Amerykanin

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

26 listopada
19 listopada
12 listopada
11 listopada

Zapowiedzi

3 grudnia
10 grudnia
17 grudnia
22 grudnia
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin