trojmiasto.repertuary.pl
Film

Co słonko widziało


Reżyseria: Michał Rosa

Repertuar filmu "Co słonko widziało" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Co słonko widziało" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Co słonko widziało

Czas trwania: 108 min.
Produkcja: Polska , 2006
Premiera: 1 grudnia 2006
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Michał Rosa
Obsada: Damian Hryniewicz, Dominika Kluźniak, Krzysztof Stroiński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Tomasz Sapryk, Kinga Preis

Jeden z dwóch (obok "Placu Zbawiciela") najlepiej przyjętych filmów tegorocznego festiwalu w Gdyni. Zdobywca m. in. drugiej, po Złotych Lwach, najbardziej prestiżowej nagrody na tym festiwalu - Nagrody Specjalnej Jury, a także Nagrody za Najlepszy Dźwięk.
Spośród filmów tegorocznego festiwalu w Gdyni "Co słonko widziało" ma również największe szanse na międzynarodową dystrybucję: Nagroda Organizatorów Festiwali i Przeglądów Filmu Polskiego Za Granicą oraz Wyróżnienie Międzynarodowej Kapituły CANAL+. Film, jako jedyny z Polski został także zakwalifikowany do konkursu prestiżowego festiwalu w Pusan (2006)

Upalny lipiec. Duże miasto. W nim trójka nie znających się ludzi: mały Sebastian, nastoletnia Marta i Józef. Los sprawia, że każde z nich, musi szybko zdobyć niewielką, ale będącą poza zasięgiem, sumę pieniędzy,... by nie utracić godności, by zmienić swoje życie, by zachować radość i marzenia.
Przeplatające się wątki trójki bohaterów opowiadają o zmaganiu z codziennością, uśmiechach i troskach, o odwadze i pasji, z jaką próbują dojść do celu, o tym, jak wspólna droga ich łączy. Czwartym, równie ważnym bohaterem opowieści jest pełne sprzeczności miasto. Bezładne i piękne zarazem, biedne, jednocześnie pełne bogatych ludzi, okrutne, jednak dające schronienie potrzebującym.

To, co było w Gdyni najczęściej podkreślanym atutem filmu "Co słonko widziało", to zawarta w nim wiara w ludzi i pozytywna, optymistyczna wymowa zawarta w finale.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1358 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Highlander 1. lipca 2007, 20:31

wrażenia w większości negatywne, nuda, toporność, wszechogarniająca brzydota, brak smaku, ordynarność...
Sorry, ze bez konkretów, ale widziałem już kawałek czasu temu, beznadzieja, brzydki, nudny film, jeśli tak ma wyglądać przyszłość polskiego kina to tylko się rozpłakać.Rozczarowanie, Plac Zbawiciela może i zbyt wyostrzony, ale ogląda się głęboko w fotelu i do tego przy świetnej muzyce, a tutaj nic z tego. Odnosze wrażenie, że polscy reżyserzy powinni wyjechac za granice, poszerzyc horyzonty, wyleczyć sę z kompleksów i nudnych schematow polakow biedakow, dobry film mozna zrobic w Polsce i nawet o Polsce, ale taki styl to wtopa, a szkoda, bo miałem oczekiwania... Do tego nijaka fabuła, a ten optymizm na koncu to chyba przegapilem, jak dla mnie to bylo jakis absurd, nie optymizm. Jak cay film zresztą.

tom tom 21. grudnia 2006, 23:44

dramat
fuj...

Dodaj nowy komentarz Co słonko widziało

Twoja opinia o filmie: