trojmiasto.repertuary.pl
Film

Czas mroku

Darkest Hour
Reżyseria: Joe Wright

Repertuar filmu "Czas mroku" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Czas mroku" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Czas mroku
Tytuł oryginalny: Darkest Hour
Czas trwania: 125 min.
Produkcja: Wlk. Brytania , 2017
Gatunek: biograficzny / dramat / historyczny
Premiera: 26 stycznia 2018
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Joe Wright
Obsada: Ben Mendelsohn, Lily James, Gary Oldman

Winston Churchill spędził pierwsze tygodnie w fotelu premiera w pierwszych miesiącach II wojny światowej. Dzięki scenariuszowi Anthony’ego McCartena i znakomitemu Gary’emu Olmamanowi mamy szansę zobaczyć człowieka, nie ikonę. Poznajemy go jako dowcipnego i błyskotliwego męża stanu, krzepkiego członka Parlamentu, 65-letniego kandydata na premiera w czasach, gdy Europa upada, płonąc w pożodze wojny. Państwa sprzymierzone wciąż przegrywają potyczkę z wojskami nazistowskimi. Armia brytyjska zdana jest na własne siły we Francji. 300 tysięcy brytyjskich żołnierzy stacjonuje na plażach Dunkierki. W tych okolicznościach rząd Chamberlaina podaje się do dymisji. Nowym premierem Wielkiej Brytanii zostaje Winston Churchill. Ma przeciw sobie członków własnej partii oraz króla – Jerzego VI (laureat Emmy Ben Mendelsohn), sceptycznie przyglądającego się poczynaniom Churchilla. Jest 10 maja 1940 roku. Przed Winstonem Churchillem być może najtrudniejsza decyzja w życiu – negocjować z nazistami pakt pokojowy, który ocali brytyjski naród przed koszmarem wojny, czy ponieść niemożliwe do przewidzenia koszty i stanąć naprzeciw wroga?

W podjęciu decyzji wspiera go żona, Clemmie (nominowana do Oscara® Kristin Scott Thomas). Zainspirowany postawą Brytyjczyków decyduje postawić na bliskie im ideały – wolności i umiłowania pokoju. Wie, że musi zagrzać społeczeństwo do boju, przygotować mowę, która poruszy naród. Wsparciem jest niestrudzona sekretarka (Lily James). I tak, stoją w obliczu największej próby, Winston Churchill na zawsze zmienia bieg historii.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Czas mroku on IMDb

Trailer filmu: Czas mroku

Wasze opinie

MaKaYaMa 28. lutego 2018, 11:57

'Ten co nas sprzedał'.Asdesa,może warto trochę dokładniej zainteresować się historią II wojny światowej i podejściem Churchilla do sprawy polskiej.A kolejny komentator może sobie 'myślećinaczej',ale niech nie pisze takich bzdur,jak ta,że W.Churchill nie zmienił biegu historii,bez znajomości tematu(gdybyś taką posiadał na pewno nie wydawałbyś takich opinii).Chyba że uważasz się za 'wielkiego znawcę' historii II wojny światowej i zamierzasz spierać się z poglądami naukowców,którzy badają ten temat od lat.Poczytaj też o samym Churchillu,może dowiesz się,jak to było z tym 'nie miał tam nic do powiedzenia'.

Gocha 17. lutego 2018, 12:17

film dla pasjonatów historii. Z łatwością wysiedziałam do końca. Nudny, szary , na dłuższą metę irytujący!!!! NIE POLECAM!!!

myslecinaczej 9. lutego 2018, 16:23

Winston Churchill nie zmienił biegu historii! Zdradził Polskę razem z USA!
Nie miał tam nic do powiedzenia. To Stalin I Roosevelt pociągali za sznurki!
Ktoś kierował nimi z tylnego rzędu....Rothschild.

Asdesa 5. lutego 2018, 16:06

ten co nas sprzedał

jack 31. stycznia 2018, 18:56

Bezwzględnie film dla znających temat polityczny. Niezła gra Oldmana.

Jovanna 30. stycznia 2018, 16:16

Ciekawy, ale dla koneserów.

Celina 30. stycznia 2018, 13:40

Warto popatrzeć na kulisy politycznych rozgrywek.Gary Oldman znakomity!Polecam!

Agnieszka Monika 14. stycznia 2018, 0:21

Bardzo dobry film. Polecam.

Dodaj nowy komentarz Czas mroku

Twoja opinia o filmie: