|

Wasze hity

  1. 41 dni nadziei
  2. Tajemniczy ogród
  3. Na rauszu
  4. Śniegu już nigdy nie b...
  5. Cruella
  6. Geniusze
  7. Nomadland
  8. Mortal Kombat
  9. Co w duszy gra
  10. Krudowie 2: Nowa Era
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Czerwony pająk


Reżyseria: Marcin Koszałka

Repertuar filmu "Czerwony pająk" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Czerwony pająk" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Czerwony pająk

Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: thriller
Premiera: 27 listopada 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marcin Koszałka
Obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Małgorzata Foremniak

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz realizacyjny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego MARCINA KOSZAŁKI (w tym Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „REWERS” i „PRĘGI”). Producent „Czerwonego pająka” ma na koncie filmy „W IMIĘ…” i „BEJBI BLUES”, będące laureatami wielu prestiżowych nagród.

Karol jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa „potrzebę“, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać.
Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

„Chciałem i byłem katem ludzi. Cieszyła mnie moja robota […]. Niczego nie żałuję. Gdybym mógł, mordowałbym dalej” – Karol Kot, „Wampir z Krakowa”

„W każdym z nas jest ciemna strona, tylko zatuszowana. Seryjni mordercy bardzo nas intrygują – i mężczyzn, i kobiety. Istnieje w nas perwersyjna fascynacja czymś, co jest złe, przekroczeniem pewnych granic” – Marcin Koszałka, reżyserŚrednia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 41 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Czerwony pająk

Wasze opinie

Agnieszka Monika 21. grudnia 2015, 21:40

Słabiutki.Przez większość filmu nic się nie dzieje - jeżdżą autobusem, piją kawę i tak w kółko, a potem urywane jakby niedokończone sceny. Jak się w pewnym momencie wydaje, że się w końcu rozkręci to znów klops i powolne nic nie wnoszące do filmu sceny.A i zakończenie takie dziwne. Odradzam, mnie się nie podobało.

Agnieszka 7. grudnia 2015, 21:33

Bardzo słaby. Nie polecam.

rob 7. grudnia 2015, 15:59

Witam, poszedłem na film z nadzieją na dobry thriller, może coś nieco aspirującego do Milczenia owiec, zastałem film z fajnymi obrazami Krakowa w scenografii lat 70-tych, to bardzo urzekające i na tym koniec plusów. Reszta nijaka, w zasadzie bez suspensu, zero akcji, długie kadry i typowe polskie kino, czyli ktos 3 min miesza hebrate, potem idziemy znim do przedpokoju i potem wracamy i patrzymy jak je zupę, niczemu to nie służy, film możnaby skrócić do 60 min, dłużyzny pozbawione idei, ogólnie niezwykle kiepski film, wskali 1-5 daje mu 2.

Van 6. grudnia 2015, 19:53

Bardzo dobry film, choc pewnie widzowi przyzwyczajonemu do komercji sie nie spodoba. Nieszablonowe podejscie do tematu, wszechobecny mrok,Kraków przeistoczny w brudne i złe miejsce, fantastyczne zdjecia. I wreszcie bohaterowie, chyba tacy jak naprawde sa seryjni mordercy, niewyrozniajacy sie z tlumu, zafascynowani zabijaniem. Badajacy jak daleko mozna sie posunac.Film stawia wiele pytan, ale nie kazdemu bedzie chialo sie je zadawac.

Nikt 4. grudnia 2015, 19:02

Wciąga. Polecam książkę.

Joavanna 4. grudnia 2015, 13:15

Film tragiczny. Słaby scenariusza, żadnej fabuły i dialogów. Żadne z tego studium zbrodni.
Nie polecam.

StaryFan 2. grudnia 2015, 21:34

Marcin gdzie zniknął osad,który pozostawał po obejrzeniu Twoich filmów? Brakowało mi dusznej atmosfery charakterystycznej dla Twoich obrazów.Film dobry ale pieniądze wtłoczone w niego chyba mu zaszkodziły.

juchu 2. grudnia 2015, 12:18

Film nie taki zły , studyjny, refleksyjny, Pławiak i Woronowicz zdali egzamin.

leser 2. grudnia 2015, 10:27

Świetne zdjęcia, scenografia, gra aktorska, dbałość o szczegóły. Czegoś brakuje w scenariuszu, intryga nie wciąga tak mocno jakby można się spodziewać po temacie, brakuje większej głębi. Obejrzałem z przyjemnością. Uważam, że nuda i kicha to za mocno powiedziane, film trudny.

ewa 30. listopada 2015, 21:16

A ja polecam ! Film bardzo dobry ... ładne zdjęcia , b dobra gra aktorów ...i jak widać na podstawie w/ w opinii ... Film dla widza niszowego ... Autor osiagnął to co chciał ... Widz wychodzi i myśli , zastanawia sie ...dlaczego tak a nie inaczej etc . Uznanie dla Pana Koszałki !

Marta 27. listopada 2015, 13:21

Nuda!!! Strata czasu!!!

Natalia 27. listopada 2015, 10:28

Mimo dobrego nastawienia, słaby film. Odradzam bo to strata czasu.

Miś 26. listopada 2015, 23:05

Słaby niestety.. Poza Woronowiczem kicha

Dodaj nowy komentarz Czerwony pająk

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin