trojmiasto.repertuary.pl
Film

Czerwony pająk


Reżyseria: Marcin Koszałka

Repertuar filmu "Czerwony pająk" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Czerwony pająk" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Czerwony pająk

Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Polska , 2015
Gatunek: thriller
Premiera: 27 listopada 2015
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Marcin Koszałka
Obsada: Filip Pławiak, Adam Woronowicz, Małgorzata Foremniak

Wstrząsająca historia PRL-owskiego seryjnego mordercy polującego na ofiary w latach 60. XX wieku. Scenariusz realizacyjny powstał na podstawie oryginalnego scenariusza Marty Szreder nagrodzonego Małopolską Nagrodą Filmową w konkursie Trzy Korony i został zainspirowany miejskimi legendami Krakowa. Jedna opowiada całkowicie fikcyjną historię o Lucjanie Staniaku zwanym Czerwonym Pająkiem, druga to autentyczny życiorys jedynego znanego światowej kryminalistyce seryjnego mordercy – nastolatka: Karola Kota, który jako „Wampir z Krakowa” stał się prawdziwą gwiazdą mediów pod koniec lat 60.

Film jest debiutem fabularnym wielokrotnie nagradzanego MARCINA KOSZAŁKI (w tym Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za „REWERS” i „PRĘGI”). Producent „Czerwonego pająka” ma na koncie filmy „W IMIĘ…” i „BEJBI BLUES”, będące laureatami wielu prestiżowych nagród.

Karol jest zwyczajnym nastolatkiem. Pochodzi z dobrego domu, odnosi sukcesy w sporcie, zakochuje się. Punktem zwrotnym w jego życiu jest moment, gdy przypadkiem zostaje świadkiem morderstwa. Kierowany ciekawością, zaczyna śledzić zabójcę. W ten sposób odkrywa „potrzebę“, której istnienia nie był świadomy lub nie miał odwagi, czy możliwości jej nazwać.
Morderca okazuje się… weterynarzem (Adam Woronowicz). Karol wchodzi z nim w bardzo silną i emocjonalną relację mistrz – uczeń. Weterynarz staje się jego nauczycielem w sztuce zabijania. Jednak gdy nadejdzie dzień próby, student stanie przed niezwykle trudnym wyborem.

„Chciałem i byłem katem ludzi. Cieszyła mnie moja robota […]. Niczego nie żałuję. Gdybym mógł, mordowałbym dalej” – Karol Kot, „Wampir z Krakowa”

„W każdym z nas jest ciemna strona, tylko zatuszowana. Seryjni mordercy bardzo nas intrygują – i mężczyzn, i kobiety. Istnieje w nas perwersyjna fascynacja czymś, co jest złe, przekroczeniem pewnych granic” – Marcin Koszałka, reżyser


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 41 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Czerwony pająk

Wasze opinie

Agnieszka Monika 21. grudnia 2015, 21:40

Słabiutki.Przez większość filmu nic się nie dzieje - jeżdżą autobusem, piją kawę i tak w kółko, a potem urywane jakby niedokończone sceny. Jak się w pewnym momencie wydaje, że się w końcu rozkręci to znów klops i powolne nic nie wnoszące do filmu sceny.A i zakończenie takie dziwne. Odradzam, mnie się nie podobało.

Agnieszka 7. grudnia 2015, 21:33

Bardzo słaby. Nie polecam.

rob 7. grudnia 2015, 15:59

Witam, poszedłem na film z nadzieją na dobry thriller, może coś nieco aspirującego do Milczenia owiec, zastałem film z fajnymi obrazami Krakowa w scenografii lat 70-tych, to bardzo urzekające i na tym koniec plusów. Reszta nijaka, w zasadzie bez suspensu, zero akcji, długie kadry i typowe polskie kino, czyli ktos 3 min miesza hebrate, potem idziemy znim do przedpokoju i potem wracamy i patrzymy jak je zupę, niczemu to nie służy, film możnaby skrócić do 60 min, dłużyzny pozbawione idei, ogólnie niezwykle kiepski film, wskali 1-5 daje mu 2.

Van 6. grudnia 2015, 19:53

Bardzo dobry film, choc pewnie widzowi przyzwyczajonemu do komercji sie nie spodoba. Nieszablonowe podejscie do tematu, wszechobecny mrok,Kraków przeistoczny w brudne i złe miejsce, fantastyczne zdjecia. I wreszcie bohaterowie, chyba tacy jak naprawde sa seryjni mordercy, niewyrozniajacy sie z tlumu, zafascynowani zabijaniem. Badajacy jak daleko mozna sie posunac.Film stawia wiele pytan, ale nie kazdemu bedzie chialo sie je zadawac.

Nikt 4. grudnia 2015, 19:02

Wciąga. Polecam książkę.

Joavanna 4. grudnia 2015, 13:15

Film tragiczny. Słaby scenariusza, żadnej fabuły i dialogów. Żadne z tego studium zbrodni.
Nie polecam.

StaryFan 2. grudnia 2015, 21:34

Marcin gdzie zniknął osad,który pozostawał po obejrzeniu Twoich filmów? Brakowało mi dusznej atmosfery charakterystycznej dla Twoich obrazów.Film dobry ale pieniądze wtłoczone w niego chyba mu zaszkodziły.

juchu 2. grudnia 2015, 12:18

Film nie taki zły , studyjny, refleksyjny, Pławiak i Woronowicz zdali egzamin.

leser 2. grudnia 2015, 10:27

Świetne zdjęcia, scenografia, gra aktorska, dbałość o szczegóły. Czegoś brakuje w scenariuszu, intryga nie wciąga tak mocno jakby można się spodziewać po temacie, brakuje większej głębi. Obejrzałem z przyjemnością. Uważam, że nuda i kicha to za mocno powiedziane, film trudny.

ewa 30. listopada 2015, 21:16

A ja polecam ! Film bardzo dobry ... ładne zdjęcia , b dobra gra aktorów ...i jak widać na podstawie w/ w opinii ... Film dla widza niszowego ... Autor osiagnął to co chciał ... Widz wychodzi i myśli , zastanawia sie ...dlaczego tak a nie inaczej etc . Uznanie dla Pana Koszałki !

Marta 27. listopada 2015, 13:21

Nuda!!! Strata czasu!!!

Natalia 27. listopada 2015, 10:28

Mimo dobrego nastawienia, słaby film. Odradzam bo to strata czasu.

Miś 26. listopada 2015, 23:05

Słaby niestety.. Poza Woronowiczem kicha

Dodaj nowy komentarz Czerwony pająk

Twoja opinia o filmie: