|

Wasze hity

  1. Bez końca
  2. Nóż w wodzie
  3. Piosenki miłosne
  4. Na srebrnym globie
  5. Na rauszu
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

De-Lovely


Reżyseria: Irwin Winkler

Repertuar filmu "De-Lovely" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "De-Lovely" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu De-Lovely

Czas trwania: 125 min.
Produkcja: USA , 2004
Premiera: 10 grudnia 2004
Dystrybutor filmu: CinePix

Reżyseria: Irwin Winkler
Obsada: Kevin Kline, Ashley Judd, Jonathan Pryce, Kevin McNally

Wyreżyserowana przez Irwina Winklera, twórcę filmów "System", "Dotyk miłości" i "Życie jak dom", opowieść o barwnym życiu legendarnego kompozytora Cole Portera, twórcy niezapomnianych przebojów "De-lovely" i "Anything Goes". W rolach głównych: Kevin Kline ("Rybka zwana Wandą"), Ashley Judd ("Frida"), Jonathan Pryce ("Evita") oraz gwiazdy muzyki: Robbie Williams, Alanis Morissette, Diana Krall, Natalie Cole i Sheryl Crow.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1269 razy. | Oceń film

Wasze opinie

efraim 16. lutego 2005, 10:35

nikt nie mysli o pacjencie
Ile to już razy lekarze i manipulanci z Hollywood tworzyli genialne receptury, które okazywaly się albo niemozliwe do wykonania, albo nie do przelkniecia?.. Tym razem jest podobnie. W aptekarskim moździerzu znalazł się wybitny kompozytor i tekściarz, wspaniali wykonawcy Elvis Costello, Alanis Morissette, Lemar, Sheryl Crow w genialnej piosence ‘Begin the Beguine’ czy Diane Krall. Jest tez - jak zwykle walczacy za wszelka cene o przychylnosc publicznosci i zebrzacy o jej wzgledy - Robin Williams. W roli piosenkarza do kotleta wypada nie najgorzej. I tu się zachwyt kończy. Scenarzysci postawili sobie za punkt honoru opowiedziec cala droge artystyczna Potera (nie szczedzac widzom przede wszystkim szczegolow alkowy) i nie zrezygnowali z zadnej sceny. Film ciagnie się ponad dwie godziny, a widzowie czekaja wylacznie na kolejne piosenki. Wniosek nasuwa się prosty: może lepiej było sfilmowac musical albo sceny z zycia artysty uczynic migawkowym dodatkiem do muzyki, a nie odwrotnie? Mikstura zle zmieszana, bez smaku i nie dziala, zadnej choroby nie leczy. czasem tylko trafia sie grudka czegos slodkiego.

Myli się ten, kto sądzi, że z Cole Porterem nie da się już nic zrobić. Miałby rację, gdyby obejrzał tylko i wyłącznie film 'De-Lovely'. Przyklad brawuroweg musicalu 'Anything Goes' musicalu utrzymujacego sie od lat na londyskich scenach przyciaga tlumy. Sprawnie zaspiewany i zatanczony wbrew oczekiwaniom nawet nie okazuje się ramotką jak film Irwina Winklera.

Dodaj nowy komentarz De-Lovely

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

17 września
10 września
3 września
1 września

Zapowiedzi

24 września
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin