trojmiasto.repertuary.pl
Film

Dogville


Reżyseria: Lars von Trier

Repertuar filmu "Dogville" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Dogville" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dogville

Czas trwania: 178 min.
Produkcja: Dania / Niemcy / Szwecja / Norwegia / Finlandia / Włochy / F , 2003
Premiera: 3 października 2003
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Lars von Trier
Obsada: Nicole Kidman, Siobhan Fallon, Stellan Skarsgard, Chloe Sevigny

Najnowszy film (po Tańcząc w ciemnościach) Larsa von Triera, któremu tym razem udało namówić się do współpracy takie gwiazdy, jak Nicole Kidman, Chloë Sevigny czy Lauren Bacall.

Akcja filmu dzieje się w małym amerykańskim miasteczku Dogville w Górach Skalistych. Mieszkańcy miasteczka to sympatyczni, prawi obywatele. Ich spokojny żywot zakłóca przybycie pięknej Grace (w tej roli Nicole Kidman). Pojawienie się Grace wywoła w Dogville wiele zmian


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 2857 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Katarzyna 16. lipca 2009, 11:04

Genialny w prostocie i przekazie jasnych treści. Zadziwiające połączenie przymusu używania przez widza wyobraźni- scenografia, a zarazem braku konieczności czynienia tego w przypadku realistycznych, prawdziwie pokazanych, niezamazanych, niezamglonych scen wynaturzeń (czy aby na pewno?) ludzkiej psychiki. Trier genialnie sprzedaje w filmach zadumę nad nami samymi - ludźmi, kim, czym jesteśmy, i do czego możemy być zdolni w obronie własnego, namiętnie pielęgnowanego, skrywanego przed innymi, prawdziwego "JA". To prawda, przebrnięcie przez początek, który tak gigantycznie różny od wszystkich innych filmów jakie widzieliśmy jest niezwykle trudny, wymaga sporo samozaparcia, ale jakże ze znakiem harcerza na paluchach twierdzę - warto. Film oglądnięty przed wielu laty (w moim przypadku 2004) zostaje w pamięci na długo, i sprawia, że właśnie on jako pierwsza myśl pcha się do głowy gdy ktoś nas pyta o najlepsze kino które widzieliśmy. PONADCZASOWY, idealny.

venom 8. lipca 2009, 12:43

b dobry

tra la la 13. lutego 2006, 21:01

kobietą się podoba bo główna bochaterka...
... na końcu każe pomordować za karę ludzi którzy ją ruchali lub są spokrewnieni z tymi którzy ją ruchali. Ot i cała magia.

Martusia 12. lutego 2006, 17:08

Niesamowity
Obejrzałam go ze 2 lata temu, jak wszedł na ekrany kin w Polsce. Do dzisiaj jestem pod wrażeniem. Nigdy nie oglądałam lepszego filmu. REWELACJA!!!

Monika 12. lutego 2006, 9:51

Powalające porównanie.
W ogóle jak można porównywać "Dogville" z "Opowieściami z Narnii" - bajeczki?! Skoro występuje tam Nicole Kidman, to musi to być dobry film, bo jej wspaniała gra aktorska przyćmi wszelkie wady.

ghul 11. lutego 2006, 14:46

gowno
to jest gówno jakiego nie widziałem super gówno polecam komus kto lubi gówna !!!mam nadzieje ,że"Opowieści z Narnii" będą lepsze.

Sylwek 20. czerwca 2005, 10:27

Super
Super film :] !!!!!!!!!!!

Meggie 19. czerwca 2005, 13:55

Rewelacja!Powalający.To coś na miarę mojego ulubionego reżysera:)))

chichot 21. marca 2005, 20:21

do pokrak
tak to prawda. tam jest tylko zło.

pokrak 20. marca 2005, 10:43

nie ma tam walki dobra ze złem
fil;m jest bardzo fajny ale nie ma tm walki dobra ze zlem

chichot 19. marca 2005, 20:16

niezwykły film, wywiera ogromne wrażenie
JEST to film dla ciebie jeżeli podobały ci się : 21 gram, taksówkarz, memento, magnolia
NIE JEST to film dla ciebie jeżeli podobały ci się: troja, zakładnik, jak ugryźć 10 mln .
I tyle.

Kryś 18. marca 2005, 17:12

Najlepszy film jaki w zyciu widziałam!
Film poprostu GENIALNY!Wszyscy, którzy jeszcze go nie widzieli, koniecznie muszą to zmienić.Nie niesie z soba pozytywnego przesłania, zmusza do głębokiej refleksji.Pesymistyczna diagnoza człowieczeństwa.Pod względem technicznym absolutna nowość.

nitocris 18. lipca 2004, 13:36

Po prostu rewelacja
Na film wybrałam się już jakiś czas temu, ale mimo to do dziś jest to jeden z moich ulubionych obrazów. Mistrzowsko poprowadzona narracja i szokująca fabuła-oglądając "Dogville" odnosi się niesamowite wrażenie wplątania w grę psychologiczną, a lekkość i finezja, z jaką przedstawia się nam kolejne wydarzenia i sytuacje, uzupełnia filozoficzny niemal przekaz. Oryginalna scenografia rodem z teatru po pewnym czasie przestaje zaskakiwać i staje się kolejnym symbolem. Jednym słowem-ten film to dziecko Geniuszu :)

uśka 25. maja 2004, 10:18

Do tej pory o nim myślę...
...jako o najlepszym filmie, który widziałam od października...

nobody 5. maja 2004, 16:42

porażka Grace
Ucieka od ojca gangstera, od przeznaczenia,
pozwala sobą pomiatać żeby udowodnić że jest inna od tych ludzi od których uciekła, ale Grace tej próby nie zdaje. Jest taka sama jak gangsterzy nie potrafi się wznieśc na wyżyny wybaczenia-ostatnia scena (zabawa w Boga, wyrywanie chwastów ect.)

niepodpisana 5. maja 2004, 13:16

nie dziwie sie że tu tyle aż tak skrajnych opinii...
film jest bardzo kontrowersyjny, to typowe dla larsa von triera... potrafi udowodnić że nie potrzeba wielkich snenografii czy niezwykłej historii żeby przekazać to co ma sie do powiedzenia... film zmusza do myślenia... tu nie chodzi o to żeby sie podobał, chodzi o to żeby film miał nad tobą władze, że to nie ty decydujesz o swoich myślach kiedy go oglądasz, film sprawia że o nim myślisz a to co o nim myślisz jest sprawą drugorzędną...
a jeśli chodzi o poprzednią opinię... teatr jest sztuką i właśnie dlatego komplementem powinno być porównanie "dogville" do spektaklu teatralnego...
moja opinia o tym filmie jest jak najbardziej pozytywna, i chociaż nie chce tu nikogo obrażać to myśle że osoby które uważają "dogville" za film beznadziejny najprawdopodobniej go nie zrozumiały...

masaj 3. maja 2004, 22:28

Dramat!!
To nie jest film, lars sie pomylil, to amatorskie nagranie sztuki wprost z teatru. Nie wiem czemu wszyscy sie sila zeby wycisnac z tego filmu ze jest "gleboki". Jest beznadziejny!!

kinominio 13. marca 2004, 18:01

na końcu drogi..
..jest miasteczko ale takie zwyczajne choć niezwykłe. piękna kidman i obcy dla niej ludzie. ale czy to takie nowe? zaskakujące? nie umiem określić choć film mnie sie podobał. byłem w końcu na wersji reżyserskiej :))

Katarzyna Ershaw 18. lutego 2004, 12:41

Wspaniały!!!!
Już sam oryginalny pomysł scenografii sprawia, ze warto ten film zobaczyć! Zdjęcia są piękne...... I Nicole objawia się w wielkiej klasie! A i fabuła niezgorsza. Mądry , dobry, ambitny film.

joenna 12. lutego 2004, 17:03

TOTALNA PORAŻKA
Nieautentyczni bohaterowie, wynaturzone zachownia sztuczność nuda i perwersja. Czy naprawdę o to chodzi, żeby człowiek po wyjściu z kina czuł niesmak i przestał wierzyć w ludzi?

Dodaj nowy komentarz Dogville

Twoja opinia o filmie: