trojmiasto.repertuary.pl
Film

Dotknij nieba

I Can Only Imagine
Reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin

Repertuar filmu "Dotknij nieba" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Dotknij nieba" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dotknij nieba
Tytuł oryginalny: I Can Only Imagine
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: USA , 2018
Gatunek: biograficzny / dramat / familijny / muzyka
Premiera: 5 października 2018
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Andrew Erwin, Jon Erwin
Obsada: Dennis Quaid, J. Michael Finley, Brody Rose

Prawdziwa historia powstania największego religijnego hitu w dziejach amerykańskiej muzyki. Skomponowany przez Barta Millarda i zespoł MercyMe utwór „I Can Only Imagine” z miejsca podbił listy przebojów i serca słuchaczy, zdobywając w USA status podwójnej Platynowej Płyty i stając się najchętniej graną przez radia chrześcijańską piosenką w historii. „Dotknij nieba” to poruszająca opowieść o wierze, miłości, sile muzyki i utworze, którego duchowe przesłanie przyczyniło się do setek tysięcy nawróceń. Film „Dotknij nieba” zarobił na całym świecie ponad 85 milionów dolarów, stając się czwartą najbardziej dochodową biografią muzyczną, jaka kiedykolwiek została nakręcona. Za kamerą „Dotknij nieba” stanęli bracia Andrew i Jon Erwin („Każde życie jest cudem”). W rolach głównych wystąpili: debiutujący na dużym ekranie aktor broadwayowski – J. Michael Finley oraz Madeline Carroll („Dziewczyna i chłopak – wszystko na opak”), nominowany do Złotego Globu – Dennis Quaid („Daleko od nieba”), zdobywczyni Oscara – Cloris Leachman („Ostatni seans filmowy”), a także aktor i producent muzyczny – Trace Adkins („Żywioł. Deepwater Horizon”).

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny. Zachęcany przez swoją dziewczynę – Shannon, Bart postanawia dołączyć do lokalnego zespołu, zostając ich wokalistą. Grupa przyjmuje nazwę MercyMe i wyrusza w trasę po Ameryce. Niestety, pierwsze koncerty nie zwiastują niczego wielkiego. Sceptyczni wobec zespołu są zarówno widzowie, jak i krytycy. Wszystko zmienia się po jednym z występów... Bart, który właśnie dowiedział się o chorobie ojca i poważnie rozważa odejście z zespołu, siada samotnie z gitarą i zaczyna komponować. Wspominając wszystko, co przydarzyło mu się w życiu, przelewa uczucia i słowa na papier. Z dawnych emocji i niespełnionych nadziei wyłania się legenda „I Can Only Imagine”.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 7 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Dotknij nieba on IMDb

Trailer filmu: Dotknij nieba

Wasze opinie

Bogusław Setkowicz - Wrocław 13. listopada 2018, 20:31

Nie mam swojej opinii o tym filmie. I nie będę jej miał. Po prostu nie ma tego filmu nigdzie. Szkoda, że tylko po dwie, trzy osoby chodzą na takie filmy. Jak on zarobił te dwadzieścia parę milionów ? Nie w Polsce. Tu ludzie wolą oglądać w kinie co innego. Szkoda. Bo I can only imagine jest cudowne. Szkoda, że nie obejrzę filmu na podstawie tej piosenki. A może ktoś wie gdzie to jednak jest możliwe?

oso 13. października 2018, 8:55

Całkowicie się zgadzam z powyższą opinią; może być "kopiuj" ; "wklej", z wyjątkiem, że łącznie ze mną były 3 osoby

HGM 10. października 2018, 15:09

Przecudowny , wzruszający film - moje zdziwienie nie ma granic ( na filmie było łącznie ze mną d w o j e widzów???????Kochani pędźcie do kina póki grają ten film w Krakowie. Półtorej godziny wzruszeń- polecam gorąco.

Dodaj nowy komentarz Dotknij nieba

Twoja opinia o filmie: