trojmiasto.repertuary.pl
Film

Księga dżungli

The Jungle Book
Reżyseria: Jon Favreau

Repertuar filmu "Księga dżungli" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Księga dżungli" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Księga dżungli
Tytuł oryginalny: The Jungle Book
Czas trwania: 105 min.
Produkcja: USA , 2016
Gatunek: fantasy / przygodowy
Premiera: 15 kwietnia 2016
Dystrybutor filmu: Disney

Reżyseria: Jon Favreau
Obsada: Scarlett Johansson, Bill Murray, Idris Elba

„Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo.
Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny Król Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego „szkarłatnego kwiatu” – czyli ognia.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 11 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Księga dżungli on IMDb

Trailer filmu: Księga dżungli

Wasze opinie

Dawid Czyrnek 22. maja 2016, 8:08

Super

Karola 28. kwietnia 2016, 22:43

Ach dla mnie dorosłej to wielki powrót do dzieciństwa. Mądra i wizualnie zapierająca dech w piersiach ekranizacja. Niektóre klasyczne historie z dawnych lat muszą poczekać na techniczno-wizualny rozwój kina by odpowiednio wybrzmieć. Dokładnie tak jest w przypadku najnowszej wersji księgi dżungli. Któż z nas nie zna dziejów wychowanego wśród dzikich zwierząt Mowgliego z roku 1967 ? łezka sama się kręci - pięknie ;)

hub 27. kwietnia 2016, 19:50

Wersja na miarę XXI wieku. W 3D robi wrażenie.

Wojtek 27. kwietnia 2016, 17:48

Film delikatnie mówiąc średni, a miłośnikom książki Kiplinga wręcz odradzam. Fabuła bezsensownie skrócona (u Kiplinga to raptem 3 opowiadania są w głównym wątku fabularnym, a film jest krótki!), postaci przekonstruowane, Baloo to nie Baloo, Kaa to nie Kaa... nie kumam. Księgę Dżungli trzeba zrobić jeszcze raz.

tak 23. kwietnia 2016, 7:03

przyjemny zarówno dla starszych jak i młodszych widzów

siwy 17. kwietnia 2016, 19:15

Fajny, postacie bardzo realistyczne, niedźwiedź bezbłędny:) dla dzieci powyżej 10 lat. wersja z dubbingiem bardzo przyjemna. koniecznie trzeba obejrzec wersję angielską!!

Dodaj nowy komentarz Księga dżungli

Twoja opinia o filmie: