trojmiasto.repertuary.pl
Film

Mistrz (2012)

The Master
Reżyseria: Paul Thomas Anderson

Repertuar filmu "Mistrz (2012)" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Mistrz (2012)" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Mistrz (2012)
Tytuł oryginalny: The Master
Czas trwania: 137 min.
Produkcja: USA , 2012
Gatunek: dramat
Premiera: 16 listopada 2012
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Paul Thomas Anderson
Obsada: Philip Seymour Hoffman, Joaquin Phoenix, Amy Adams

MFF w Wenecji 2012: Srebrny Lew za reżyserię
Puchar Volpiego dla najlepszego aktora - ex aequo Philip Seymour Hoffman i Joaquin Phoenix
Nagroda FIPRESCI

Mistrz to fascynująca historia spotkania wizjonera, który głosi, że odkrył zagadkę istnienia (Philip Seymour Hoffman) i człowieka który mu uwierzył i zaczął ślepo wypełniać jego polecenia (Joaquin Phoenix). To opowieść o pragnieniu władzy i miłości, o mrokach ludzkiej duszy i odwiecznej tęsknocie za swoim miejscem na ziemi.

Weteran wojenny Freddie Quell (Joaquin Phoenix) jest człowiekiem, który przez całe życie ucieka przed prawem, przed swoją przeszłością, a nawet przed dziewczyną, będącą miłością jego życia. Ale pewnego dnia Freddie spotyka i poddaje się urokowi Mistrza, Lancastera Dodda (Philip Seymour Hoffman), założyciela i lidera potężnego ruchu duchowego. Ta ekstrawagancka postać - pisarz, kapitan, fizyk, filozof - była inspirowana osobą L. Rona Hubbarda, założyciela Kościoła Scjentologicznego.

Uznawany przez światową krytykę za najpoważniejszego kandydata do przyszłorocznych Oscarów najnowszy film Paula Thomasa Andersona, twórcy Magnolii i Aż poleje się krew.

W rolach głównych: Joaquin Phoenix (nominowany do Oscara za Spacer po linie i Gladiatora), Philip Seymour Hoffman (nagrodzony Oscarem za Capote), Amy Adams (nominowana do Oscara za Wątpliwość i Fightera) oraz Laura Dern, ulubiona aktorka Davida Lyncha.

Mistrz, jeden z niewielu współczesnych filmów zrealizowanych na 70 milimetrowej taśmie filmowej, robi wrażenie dzieła epickiego - jego akcja dzieje się od hawajskich plaż po angielską prowincję.

„Arcydzieło.” Stopklatka

„Doskonale wyreżyserowany. Jeśli jakikolwiek film miałby sprawić, że kulejący zaczną chodzić, a niewidomi odzyskają wzrok, to byłby to Mistrz.” The Guardian

„Jeden z nielicznych ważnych i niepokornych amerykańskich filmów w ostatnich latach.” Chicago Tribune

„Napisany, wyreżyserowany, zagrany, nakręcony, zmontowany z energią, która przywraca wiarę w film, jako formę sztuki. Nirwana dla miłośników kina.” Rolling Stone

„Hoffman i Phoenix nigdy nie byli lepsi.” Christian Science Monitor

tekst: Kino Pod Baranami


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 581 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Mistrz (2012) on IMDb

Trailer filmu: Mistrz (2012)

Wasze opinie

Kaja 7. września 2021, 12:12

Słaby

Anna 27. sierpnia 2013, 9:53

Bardzo się nastawilismya. Za bardzo. Bo poza aktorstwem (wspaniali aktorzy) to nuda. Brak pomysłu na historię do pokazania. Nudzi

film ? 21. listopada 2012, 21:54

w istocie - reklama to iluzja ! ten film to stracone 2,5 godziny życia... nużące i ciągnące się bezlitośnie studium obłędu , psychoz , manipulacji wewnątrz sekty , wszystko można skrócić do godziny a i tak byłoby nadto...nudy... żadnych owoców w sensie poznania... żadnych refleksji... nawet pozytywnych wrażeń estetycznych... pozostawia niesmak... krótko mówiąc - film bez formy i bez treści, szkoda czasu , o pieniądzach już nie wspominam ;)

takaja 20. listopada 2012, 7:18

brawo dla marketingu. aktorzy spisali się dobrze. ujęcia miłe dla oka. niemniej jednak 2h 17 min zadawałam sobie jedno pytanie "po co ten film?". Nie wywołuje żadnych emocji, poza znużeniem. o mało odkrywczych treściach nie wspomnę.
pozdrawiam

iti 18. listopada 2012, 21:07

nieciekawy. tyle wrażeń dwóch godzin filmu...

Dodaj nowy komentarz Mistrz (2012)

Twoja opinia o filmie: