trojmiasto.repertuary.pl
Film

Niebo istnieje... Naprawdę

Heaven Is for Real
Reżyseria: Randall Wallace

Repertuar filmu "Niebo istnieje... Naprawdę" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Niebo istnieje... Naprawdę" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Niebo istnieje... Naprawdę
Tytuł oryginalny: Heaven Is for Real
Czas trwania: 100 min.
Produkcja: USA , 2014
Gatunek: dramat
Premiera: 18 kwietnia 2014
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Randall Wallace
Obsada: Greg Kinnear, Kelly Reilly, Connor Corum

Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści film „Niebo istnieje… naprawdę” opowiada prawdziwą historię, która stała się inspiracją dla milionów ludzi na całym świcie. To historia chłopca, który będąc na granicy życia i śmierci doświadczył bliskości Boga oraz tych, którzy już odeszli. To również opowieść o szukaniu przez ojca odwagi, aby uwierzyć w świadectwo chłopca i podzielić się z innymi tą dobrą nowiną.

W 2010 roku historią Coltona Burpo żyła niemalże cała Ameryka. Na rynku pojawiła się najpierw książka nieznanych autorów, która rekomendowana sobie nawzajem przez czytelników trafiła w końcu na pierwsze miejsce listy bestsellerów New York Timesa. Co sprawiło, że napisana przez Todda Burpo i Lynn Vincent opowieść przetłumaczona została na 35 języków i sprzedała się w milionach egzemplarzy na całym świecie, dając początek licznym dyskusjom na temat natury życia, śmierci, wiary i wieczności. Prawdopodobnie prawdziwość i szczerość opowieści, w której małemu chłopcu dane jest doświadczyć rzeczy dla przeciętnego człowieka niewyobrażalnych oraz postawa rodziców, szczególnie Todda Burpo - ojca, w obliczu wątpliwości związanych z wiarą i podejścia do zjawisk, których nie da się zbadać „szkiełkiem i okiem”. To właśnie doświadczenie Todda – od postawy zwątpienia i niewiary po odwagę stawienia czoła własnym rozterkom oraz osobom kwestionującym prawdziwość przeżyć Coltona – zaintrygowało twórców filmu, którzy postanowili dokonać filmowej adaptacji książki. Dostrzegli w niej historię, w której prawie każdy może znaleźć lustrzane odbicie swoich własnych przemyśleń na temat życia, jego sensu, śmierci i wieczności, znajdując przy tym odwagę do stawiania pytań i szukania odpowiedzi.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 47 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Niebo istnieje... Naprawdę

Wasze opinie

Rafal467aw 10. października 2017, 17:42

Dobry film oglądałem fajny co prawda na komputerze oglądałem ale nie zawsze można oglądać film w kinie

vojslav 3. września 2014, 8:59

KIcz absolutny :(

Zuza 2. września 2014, 18:03

Pytajnik - zawsze musi sie znaleźć ktos, kto nie znosi dobra i musi wszystko spaprać, obrzydzic, podważyć - a tak, zeby nie było zbyt pięknie ...

Madelaine 13. maja 2014, 12:01

Bardzo mądry, optymistyczny i wzruszający...Nie mozna na niego żałować czasu
i pieniędzy:)

m 11. maja 2014, 6:29

Bardzo rodzinny, pozytywnie nastrajający, być może lekko odstający od polskiego katolicyzmu, polskiego kościoła i sposobu bycia wiernych ale warty obejrzenia. Bo wiara jest jedna, i jeśli czyni nas lepszymi to cała reszta nie ma znaczenia. Wiele osób będzie lepszymi po tym seansie, jeśli nawet jedynie na chwilkę to znaczy, że warto.

IS 4. maja 2014, 15:45

Film dla ludzi wierzacych w duchu chrzescijanskim, jednak dla Polakow moze byc zaskoczeniem sposob przezywania wiary nie na modle katolicka, ale na sposob odmiany protestantyzmu czy restoracjonizmu w duchu swiadkow Jehowy. Taki amerykanski sposob przezywania wiary jest w Polsce prawie nie znany, a film pokazuje samoorganizacje ludzi wierzacych w zwiazek wyznaniowy bez struktur koscielnych majacych swoje zrodlo w Watykanie, Dla tych co wierza, cuda sa zawsze mozliwe, co pokazuje film i do tych jest adresowany.

Odpowiednik :) 1. maja 2014, 17:23

Pytajnik- a może to nie ucieczka do tego co ma być wspanialsze od realnej codzienności, która jest mało szczęśliwa, tylko ma być inspiracją do tego, aby codzienność stała się szczęśliwsza i aby wyznaczyć cel i sens tej codzienności?

pytajnik 20. kwietnia 2014, 13:45

Dobrze sprzeda się w każdym kraju w którym deficyt logicznego myślenia i wysiłku w zdobywaniu wiedzy zastępowany jest narkotycznie prostymi historyjkami, które dają poczucie, że to czego prawdopodobnie nie ma jest wspanialsze od codzienności, zwłaszcza jeśli codzienność jest mało szczęśliwa. Tylko dlaczego mamy być szczęśliwi?

maja 19. kwietnia 2014, 14:41

Naprawwde warto zobaczyc dobry flm.

u k asz 18. kwietnia 2014, 9:50

piękny film. daje do myslenia i człowiek przypomina sobie swoje dzieciństwo bo dzieci to jedyne czyste istoty na tym świecie.

Dodaj nowy komentarz Niebo istnieje... Naprawdę

Twoja opinia o filmie: