|

Wasze hity

  1. Najmro. Kocha, kradnie...
  2. Wesele
  3. Nie czas umierać
  4. Czarna wdowa
  5. Niepamięć
  6. Excentrycy, czyli po s...
  7. Śniegu już nigdy nie b...
KEI

Piętno

The Human Stain
Reżyseria: Robert Benton

Repertuar filmu "Piętno" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Piętno" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Piętno
Tytuł oryginalny: The Human Stain
Czas trwania: 106 min.
Produkcja: USA , 2003
Premiera: 6 lutego 2004
Dystrybutor filmu: Best Film

Reżyseria: Robert Benton
Obsada: Anthony Hopkins, Nicole Kidman, Ed Harris

Były dziekan szkoły, niedawno owdowiały Coleman Silk odnajduje nieoczekiwanie inspirację i chęć do życia dzięki dużo młodszej sprzątaczce Faunii. Jego koledzy wykładowcy uważają, że są autorytetami w ocenianiu romansów tego typu. Nie rozumieją jednak prawdziwej pasji, która ogarnęła samotników. Co więcej, oboje posiadają mroczne sekrety, które, jak się okazuje, pomagają im przezwyciężyć dzielące ich różnice.

tekst: www.ars.plŚrednia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1510 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Adam 14. kwietnia 2004, 19:28

no bo generalnie życie to nic nowego
życie to nic nowego i nuda. REodzisz się żyjesz a potem umierasz. Tylkoże każdy inaczej i dlatego właśnie to genialny film.

Asia 10. kwietnia 2004, 20:38

Nuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaa
nic nowego i straszna nuda niby to film ambitny a jednak nic nowego nie wnosi nie polecam

Kosma 7. kwietnia 2004, 13:01

To jest dobry film
To jest dobry film niezależnie od tego co piszą Lola lub Fiola. Natomast potrafię zrozumieć to, że w dzisiejszych czasach, obraz nieruchomy przez 5 sekund w niektórych "żywych" umysłach pozostawia wrażenie nudy.

Krzysiek 7. marca 2004, 20:58

Kompletna klapa
Film reklamowany jako "Niepokojąco erotyczny" thriller. W rzeczywistości nie jest to film ani niepokojący, ani erotyczny, ani thriller. Zero napięcia, zero erotyzmu. Współczuję ludziom, którzy nazwali go w ten sposób. Świadczy to o tym, że ich życie erotyczne jest lekko mówiąc szarawe i nudne. Odradzam stanowczo. Przy odrobinie dobrej woli można by go obejrzeć w niedzielę po obiedzie. Choć ja na pewno zmieniłbym kanał.

bo 4. marca 2004, 10:02

dobry
bez przesady nie jest zly! ja uwazam ze nawet calkiem madry ! dla myslacych tylko !

ana 3. marca 2004, 11:22

NUDA
film nie jest ciekawy nawet przez dwie minuty, można umrzeć z nudów i nawet bardzo dobra obsada nie pomaga. kompletna strata czasu.

Mi 27. lutego 2004, 14:32

Prawdziwie namiętny
Film dla dojrzałych widzów, najpewniej po 30-tce, którzy wiedzą czym są traumatyczne, osobiste doświadczenia życiowe. Zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści ameryańskiego pisarza, żydowskiego pochodzenia, Philipa Rotha, znakomicie oddaje klimat społeczny Ameryki końca lat 40-tych (rasizm) i 90-tych (political correctness). W filmie zwraca uwagę świetna gra głównych bohaterów: profesora Silka (introwertyczny Anthony Hopkins) i sprzątaczki Fauni (ekstrawertyczna Nicole Kidman, tym razem w ciemnych, półdługich włosach). Ich prawdziwie namiętny związek, oparty na fascynacji erotycznej i seksie oraz duchowej jedności (odkrywanie wzajemnych, intymnych tajemnic) stanowi wspaniały przykład siły miłości, bez wzgledu na wiek kochanków.

fok 21. lutego 2004, 10:15

Doskonały na sen.
Jeśli tylko masz kłopoty natury egzystencjalnej i szeroko rozumiane problemy z tożsamością to ta pozycja jest właśnie dla Ciebie. Nie przegap.

Katarzyna Ershaw 18. lutego 2004, 12:32

koszmar..........
Nudny, smętny, wyzbyty jakiegokolwiek konceptu. Gra aktorska oczywiscie bardzo dobra, ale cóż z tego skoro fabuła nijaka;-(

Hrabia von Beiersdorf 17. lutego 2004, 20:36

Ciekawa propozycja dla całej rodziny, generalnie dobre kino familijne...
Kompletne dno, poza jedną sceną w której Hopkins zdejmuje kolesiowi twarz i zakłada ją sobie na plecy.

maksik 16. lutego 2004, 8:21

Kiepski...
Zgadzam się z Lolą - NUDA! Nic sie nie dzieje przez cały film. Miałem nadzieję, że się jeszcze rozkręci, ale myliłem się. Przez cały film panuje nastrój melancholii i tak naprawdę to nie wiadomo o co chodzi. Jedyny plus to świetna Nicole!!! NIe można powiedzieć, że film jest o niczym. W pewien sposób był intrygujący i może nawet daje do myślenia, ale jest niespójny, a wybuchy złości bohaterów nie mają uzasadnienia w fabule. Film dziwny. Nie polecam.

Ania 9. lutego 2004, 21:56

...
Film jest nietuzinkowy i napewno warto go obejrzeć... To nie jest film który można oceniać w kategoriach fajny lub nie! Ciekawy scenariusz , świetna obsada i nastrojowa muzyka ... mnie poruszył !

lulka 31. stycznia 2004, 22:52

Beznadziejny
Hmm...Oto strumień wrażeń, który zalał mnie w trakcie oglądania tego filmu: nuda...nic się nie dzieje...nuda...beznadzieja...że nada...nuda...po co ja tu siedzę?...nuda...Na całe szczęście oszczędzono nam widoku całkiem gołego Hopkinsa.Ale za to gra on Żyda-Murzyna, który udaje, że jest biały.Bardzo intrygujące.Ten film nie jest thrillerem, filmem akcji i nie jest "niepokojącą erotyczny"(z plakatu)...Jest za to NIJAKI. Odradzam innymi słowy.

Dodaj nowy komentarz Piętno

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

22 października
15 października
8 października

Zapowiedzi

29 października
5 listopada
10 listopada
11 listopada
12 listopada
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin