|

Wasze hity

  1. 41 dni nadziei
  2. Tajemniczy ogród
  3. Na rauszu
  4. Cruella
  5. Geniusze
  6. Nomadland
  7. Ciche miejsce 2
  8. Mortal Kombat
  9. Co w duszy gra
  10. Krudowie 2: Nowa Era
KEI

Kina są znów otwarte !

Po przerwie związanej z pandemią kina były zamknięte od 20 marca do 21 maja 2021. Od 21 maja niemal wszystkie kina studyjne oraz sieć Helios są znów otwarte. Sieci Cinema City oraz Multikino otworzyły swoje kina 28 Maja.

Sufrażystka

Suffragette
Reżyseria: Sarah Gavron

Repertuar filmu "Sufrażystka" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Sufrażystka" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Sufrażystka
Tytuł oryginalny: Suffragette
Czas trwania: 106 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2015
Gatunek: dramat / historyczny
Premiera: 6 listopada 2015
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Sarah Gavron
Obsada: Carey Mulligan, Meryl Streep, Helena Bonham Carter

Rok 1912. Wielką Brytanię torpeduje głośne wołanie sufrażystek – „Prawo głosu dla kobiet!”. Ich głos był dotąd niesłyszalny, ale agresywne akcje policji sprawiły, że kobiety przestały się bać i zaczęły głośno domagać się należnych im praw. Epicentrum działań Women’s Social and Political Union (WSPU) staje się Londyn. Mieszka w nim Maud Watts (Carey Mulligan), żona i matka, której mąż, Sonny (Ben Whishaw), prowadzi pralnię. Zaskoczona nagłą demonstracją, Maud spostrzega, że wśród protestujących znajduje się jej współpracownica Violet Miller (Anne-Marie Duff). To wydarzenie sprawia, że Maud postanawia zmienić swoje życie, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym.
Nie jest osamotniona. Dołącza do odważnych, wyzwolonych kobiet, zdeterminowanych, by walczyć o swoje prawa. Oddolnie wysiłki wspierają m.in. farmaceutka Edith Ellyn (Helena Bonham Carter) i Alice Haughton (Romola Garai), koordynujące działania WSPU. Aby udowodnić, że wiara Maud w nowy porządek jest silna, bierze ona udział w proteście, brutalnie rozgromionym przez policję. Maud trafia do aresztu, tak o wszystkim dowiaduje się jej mąż. Wkrótce Maud poznaje słynną Emmeline Pankhurst (Meryl Streep), założycielkę WSPU, prawdziwą liderkę, której przemowy zagrzewają kobiety do działania.
Decyzja Maud zmieni całe jej życie, sprawi również, że wywrze wpływ na losy wszystkich kobiet. Prześladowana na każdym kroku przez inspektora Steeda (Brendan Gleeson), podejmie wyzwanie i rozpocznie twardą walkę o to, co należy się każdemu człowiekowi, bez względu na płeć.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 15 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Sufrażystka

Wasze opinie

Feminista 15. listopada 2015, 20:29

Świetny film o tym jak walczono o normalność w świecie patriachalnych stereotypów o kobietach. Ten film pokazuje jak rodził się feminizm i czym jest feminizm. Polecam.

Dodaj nowy komentarz Sufrażystka

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

18 czerwca
11 czerwca
4 czerwca

Zapowiedzi

25 czerwca
2 lipca
9 lipca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin