trojmiasto.repertuary.pl
Film

Weekend z królem

Hyde Park On Hudson
Reżyseria: Roger Michell

Repertuar filmu "Weekend z królem" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Weekend z królem" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Weekend z królem
Tytuł oryginalny: Hyde Park On Hudson
Czas trwania: 95 min.
Produkcja: Wielka Brytania , 2012
Gatunek: biograficzny / komedia / dramat
Premiera: 1 marca 2013
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Roger Michell
Obsada: Bill Murray, Laura Linney, Samuel West

Niezwykły romans za kulisami wydarzeń, które zmieniły bieg II Wojny Światowej. Pełna subtelnego dowcipu historia miłosna Daisy (trzykrotnie nominowana do Oscara Laura Linney, gwiazda „Egzorcyzmów Emily Rose” i „To właśnie miłość”), dalekiej kuzynki Franklina Delano Roosevelta (kolejna wirtuozerska kreacja Billa Murraya po nominacji do Oscara za „Między słowami”), której skrywana zażyłość z prezydentem wychodzi na jaw w trakcie pierwszej w historii amerykańskiej wizyty brytyjskiego monarchy Jerzego VI (Samuel West, znany z „Notting Hill” oraz „Powrót do Howard’s End”) i królowej Elżbiety (Olivia Coleman, znakomita jako córka Margaret Thatcher w „Żelaznej Damie”), wcześniej błyskotliwie sportretowanych przez Colina Firtha i Helenę Bonham Carter w oscarowej komedii „Jak zostać królem”.

Przed wybuchem II Wojny Światowej para królewska dążyła za wszelką cenę do zawarcia sojuszu, gwarantującego Wielkiej Brytanii bezpieczeństwo w razie ataku III Rzeszy. Roosevelt z kolei pragnął poprawić stosunki z byłym kolonizatorem, widząc w słynącym z nieśmiałości Jerzym pokrewną duszę. Nie przypuszczał, że to właśnie jego własne, utajnione dotąd romanse i ekscentryczna, uprzedzona do Anglików, małżonka (Olivia Williams, uznawana w Hollywood za mistrzynię drugiego planu po rewelacyjnych rolach w filmie Romana Polańskiego „Autor widmo” i thrillerze wszechczasów – „Szóstym zmyśle”, w którym zagrała u boku Bruce’a Willisa) uczynią weekend, spędzony z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej, niezapomnianym.

Intymny portret największych osobowości polityki XX wieku wyreżyserował specjalista od komedii na królewskim poziomie – Roger Michell („Notting Hill”).


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 577 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Weekend z królem

Wasze opinie

Rainha 13. marca 2013, 9:37

Dla mnie osobiście powiało nudą. Gdzieś czytałam, że to kontynuacja świetnego i zabawnego "Jak zostać królem". Niestety nie... Nie ma porównania. Po prostu średni film.

Dodaj nowy komentarz Weekend z królem

Twoja opinia o filmie: