trojmiasto.repertuary.pl
Film

Anatomia zła


Directed by: Jacek Bromski

Cinema program "Anatomia zła" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Anatomia zła" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Anatomia zła
Original title: Anatomia zła
Runtime: 122 min.
Production: Polska , 2015
Category: thriller
Release Date: 18 September 2015
Distribution: Kino Świat

Directed by: Jacek Bromski
Cast: Marcin Kowalczyk, Krzysztof Stroiński, Piotr Głowacki

Najnowszy film zdobywcy Złotych Lwów – Jacka Bromskiego to wnikliwe spojrzenie na „rzeczywistość, w której dobro się nie liczy, a w której zło stało się punktem odniesienia”. Fabuła „Anatomii zła” przywołuje najgłośniejsze, nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat. W rolach głównych – laureat Polskiej Nagrody Filmowej – Orła za kreację w „Rysie” Krzysztof Stroiński, laureat Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego i nagrody za debiut festiwalu w Gdyni Marcin Kowalczyk („Jesteś Bogiem”) oraz Piotr Głowacki („Bogowie”), Andrzej Seweryn („Różyczka”), Łukasz Simlat („Pani z przedszkola”) i Michalina Olszańska („Jack Strong”) i Anna Dereszowska („Lejdis”). Za zdjęcia do „Anatomii zła” odpowiada Michał Englert, laureat FPFF w Gdyni i festiwalu Sundance („Nieulotne”). Autorem muzyki jest nagradzany kompozytor i producent muzyczny Ludek Drizhal („Uwikłanie”, „Śmiertelna wyliczanka”). Premiera filmu odbędzie się w ramach tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie w Konkursie Głównym imprezy „Anatomia zła” powalczy o najważniejsze nagrody.

Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
3 votes. | Rate movie

Movie trailer: Anatomia zła

Your comments

nika 5. October 2015, 10:54

Bardzo chciałam obejrzeć ten film,ale nie na seansach o 22.30. To jakiś celowy zabieg? Naprawdę nie chciałabym wierzyć w jeden wielki spisek..., ale co mam myśleć o takim "uwalaniu" polskiego filmu w dystrybucji.

hm 30. September 2015, 8:44

dziwny komentarz

CONAN 19. September 2015, 12:18

Film byc moze nie jest wielki ale z pewnoscia pozytywny. Chociaz tytul powinien bardziej brzmiec "Banalnosc Zla" (termin prof. Hannah Arendt) anizeli "Anatomist" gdyz nie udziela nam przekrojowej odpowiedzi na temat natury zla. Zamiast tego obserwujemy losy jednej komorki specjalnej, jaka tworzy swiatek zorganizowanej przestepczosci i sluzb specjalnych (takiej ktora po wykonaniu zlecenia natychmiast sie likwiduje) Co prawda postacie z filmu w wyniku splotu okolicznosci likwiduje sie same. Film pozostawia nas z refleksja ze zarowno bandyci jak i zamordowani przez nich praworzadni politycy, heroiczni funkcjonariusze czy niezlomni dziennikarze w koncu stana po drugiej stronie.. Kluczowe bedzie z czym.. Ci ktorzy holduja filozofi glownego bohatera "Lulka" gina bezsensu w pogoni za wlasnymi przyjemnosciami i ambicjami. Natomiast tacy jak zamordowany general zostaja bohaterami! PS Ciekawy zabieg stworzyli graficy projektujacy logo filmu. Przenoszac jedna kreske z litery "A" uzyskali cyrkiel (widywany w logo wielu wiodacych swiatowych korporacji) oraz odwrocony krzyz. Dwa symbole Zla w jednym.

Add new comment Anatomia zła

Your opinion about the movie: