|

Top 10

KEI

Blue Jasmine


Directed by: Woody Allen

Cinema program "Blue Jasmine" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Blue Jasmine" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Blue Jasmine
Original title: Blue Jasmine
Runtime: 98 min.
Production: USA , 2013
Category: comedy / drama
Release Date: 23 August 2013
Distribution: Kino Świat

Directed by: Woody Allen
Cast: Cate Blanchett, Alec Baldwin, Sally Hawkins

After a spectacular film tour of the most colorful cities in Europe (Barcelona sensual, romantic Paris and bursting with humor Rome), Woody Allen returns to his native America.

Jasmine (Cate Blanchett) accustomed to a comfortable existence alongside her husband-businessman Hall (Alec Baldwin). The world of luxury mansions and limousines, dinner at the most expensive restaurants in New York and shopping in the boutiques of top designers. But when Hal is arrested on charges of embezzlement, and the accounts of marriage blocked her orderly life from day to day changes beyond recognition. To soothe the nerves and avoid embarrassing encounters with friends from New York's elite, Jasmine moves to San Francisco to live temporarily with her sister Ginger (Sally Hawkins). Quickly comes into conflict with Chilim (Bobby Cannavale), straightforward fiance sister. Looking for man for himself, decides on the occasion of happy Ginger and find her a more suitable partner.

Soon sister learns entertainment Ala (Louis CK), but about Jasmine considerations will seek temperamental doctor (Michael Stuhlbarg) and gallant diplomat Dwight (Peter Sarsgaard), fascinated by her beauty and aristocratic refinement. Complicated male-female relationships will be an opportunity for performances brilliant humor of Woody Allen, who, with his shrewdness and intelligence is scored human weaknesses of his characters.
Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
412 votes. | Rate movie

Movie trailer: Blue Jasmine

Your comments

Riff Raff 26. July 2014, 20:15

Fantastyczny film, Allen na szczycie swojego talentu. Niektórzy będą rozczarowani, bo nie jest to jakaś mdła romantyczna komedyjka. I bardzo dobrze, bo Allen ostatnio stawał się powoli coraz nudniejszy i można było odnieść wrażenie, że stracił wenę. Film bardzo prawdziwy, odsłaniający wiele aspektów aktualnego życia w USA. To jakie problemy mają obywatele o różnym poziomie bogactwa i to jak siebie widzą nawzajem. Mimo że siedziałem na dostawce, to ani przez chwilę niewygoda nie odrywała mnie od śledzenia tego co się działo na ekranie. Gorąco polecam.

ryt 4. October 2013, 12:19

film nudny, bez pomyslu, brak allenowskiego humoru, nie ma w tym filmie nic, przypomina mode na sukces, mialem ochote wyjsc z kina, ogromna lipa

silca 23. September 2013, 10:38

Film niesamowity! Allen w wydaniu "dla dorosłych". Zecydowanie źle reklamowany - to z całą pewności nie jest i nie miała być komedia. Promocja filmu beznadziejna. Film na pewno nie jest skierowany do dotychczasowego odbiorcy, a jeśli już to takiego, który umie też przyjąć coś innego, a nie komedię. Pięknie wyważony, świetne ujęcia, emocjonalnie uwikłani bohaterowie, wspaniała gra K. Blanchet, cały Allen ale w wydaniu poważnym.
Mnóstwo niedomówień, znaków zapytania i nierozwiązanych spraw. Film świetny, ale podkreślam, nie jest to komedia, więc pomimo epizodów humorystycznych (bo i takie były), jak to w życiu, brak tam specjalnych gagów. Główny bohater nie kończy w psychiatryku, jak twierdzi AnnaAgata w komentażu z 26.08.2013, to duże dopowiedzenie z jej strony.

RJ1970 14. September 2013, 22:11

Według mnie warto obejrzeć ten film, to w dalszym ciągu Allen, ale inny niż zazwyczaj.

agazet 13. September 2013, 19:53

Cate Blanchett - mistrzostwo!!!!

gacek 77 11. September 2013, 7:09

bardzo dobry ale zdecydowanie nie jest to komedia

mm 8. September 2013, 19:12

historia interesująca ale jakoś słabo opowiedziana, zupełnie brak allenowskich przenikliwych i błyskotliwych dialogów, w sumie nic odkrywczego... za słabo jak na Allena

chanuka 4. September 2013, 13:39

Film wlasciwie o niczym. Niewiele sie dzieje, niewiele na koncu rozwiazuje, nie wzbudza zadnych uczuc ani emocji.

shi 2. September 2013, 21:35

Całkiem niezłe kino, choć bez odwcipu z ostatnich filmów Allena. Jak ktoś się nastawia na komedię, to wyjdzie z kina rozczarowany. Ale film niezły.

Koneser 2. September 2013, 15:57

Anna Agata, jeszcze troche potrenujesz i bedziesz mogla pisac streszczenia na piratach. Chyba nie rozumiesz idei komentarzy, czy recenzji.

Fiszszka 31. August 2013, 14:51

Nie uważam tego filmu za flagowy dla Allena. Nie szkodzi. Warto, bo Kate jest świetna. Ktoś tutaj napisał, że to gorzka komedia i zgadzam się z tą oceną. Film o relacjach z innymi i własnym egoizmie, oddaje stan naszej międzyludzkiej kondycji. A ta, jak to w życiu. Nie jest gładka i słodka.

Kinoman 29. August 2013, 15:59

Niektórzy uwazaja,ze to nudny film Allena bo się przyzwyczaili do tego, ze każdy jego kolejny film to komedia.
Ten film to po prostu bardzo dobry dramat psychologiczno-obyczajowy, z trochę niepełnym zakończeniem.
Ale wart obejrzenia wiec polecam.

Aga 29. August 2013, 10:46

do AnnaAgata!!! Dziewczyno mi też się film nie podobał, ale nie psuj innym wyjścia do kina. Napisałaś pełne streszczenie, łacznie z istotnymi elementami, które "wychodzą" pod koniec filmu! To jest miejsce na opinie, nie na straszczenia!

a 29. August 2013, 10:43

Niestety , ale muszę się zgodzić z opiniami,że film jest nudny i bardzo słaby.

RIM 28. August 2013, 8:26

Nie wiedziałem ze to napisze kiedyś ale też nie polecam. Gra aktorska wybitna, skrecone jak zwykle swietnie, widoczki, wnętrza klimat jak zawsze przyjemny i to wszystko. Jak ekranizacja słabej literatury kobiecej tylko bez dobrego zakonczenia.

leser 28. August 2013, 6:24

o dzięki AnnaAgata za streszczenie filmu!! na marginesie film męczy, parę fajnych motywów, ale całość dłuży się

hd 27. August 2013, 9:07

Zgadzam się z wcześniejszą opinią, film słaby i nudny. Owszem z paru scen można się było pośmiać, taka w sumie gorzka komedia. W skali od 1-10, dałabym 3 punkty.

AnnaAgata 26. August 2013, 15:17

nie lubię w filmach dydaktyzmu, że zdrada zła, lewe interesy brzydkie, rodzina najważniejsza, a zemsta wcale nie ma smaku landryn, a to wszystko serwuje Allen w ostatnim filmie. tytułowa Jasmine jest nadętą snobką, pławiącą się w luksusie u boku męża milionera. jest także specjalistką w zamiataniu pod dywan niewygodnych wiadomości - np. że mąż posuwa wszystko co się rusza, a cały boski majątek zawdzięcza podejrzanym biznesom. ale kiedy małżonek oświadcza, że kocha Nastoletnią Francuską Służącą Przyjaciół, i chce rozwodu, Jasmin wpada w szał i postanawia zemścić się, ukarać niewierność, zniszczyć faceta i nastoletnią flamę - donosi służbom FBI o lewych interesach - w ten sposób uruchamia Destrukcje. mąż ląduje w więzieniu, i popełnia samobójstwo, syn odchodzi z domu, i zrywa z nią wszelkie kontakty, fiskus konfiskuje cału majątek, jednym słowem Jasmin zostaje bez dachu nad głową z kilkoma kieckami od Valentino w walizce. wtedy przypomina sobie o siostrze. wyjeżdża do San Francisko i zaczyna porządkować życie. oczywiście nie swoje - tylko siostry. jednym słowem Destrukcja trwa. ale Los jest łaskawy - jeszcze raz częstuje Jasmin wisienką z tortu - spotyka Dwighta księcia z bajki. jednakże traci go równie szybko, jak szybko zaciąga do jubilera, bo jej żywiołem są kłamstwa, udawanie i mitomaństwo, niestety książę nie podziela młości do jasminowego żywiołu. neurasteniczna, zakłamana, próżna Barbi kończy w psychiatryku samotniutka i golutka. mimo fenomenalnej roli Cate Blanchetet -
straszna nuda. nie polecam

Aga 26. August 2013, 9:17

Jakoś nie podzielam zachwytu nad tym filmem. Jeste to moim zdaniem jeden ze słabszych i nudniejszych filmów Allena. Owszem Cate Blanchett gra dobrze, ale cała fabuła jest męcząca i rozwleczona. Bardzo mało w tym komedii, raczej tragedia.

Mój Podpis 25. August 2013, 17:53

Jeden z najgorszych filmów W.Allena... Nuda bez zakończenia, chyba zabrakło pomysłów....Film o chlaniu i egoiźmie byłej bogaczki.

Add new comment Blue Jasmine

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl