|

Top 10

  1. Avatar 2
  2. Aftersun
  3. Puss in Boots: The Las...
  4. The Banshees of Inishe
  5. Babylon
  6. The Paperboy

Florence Foster Jenkins


Directed by: Stephen Frears

Cinema program "Florence Foster Jenkins" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Florence Foster Jenkins" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Boska Florence
Original title: Florence Foster Jenkins
Runtime: 110 min.
Production: Wlk. Brytania , 2016
Category: biography / comedy / drama
Release Date: 19 August 2016
Distribution: Monolith

Directed by: Stephen Frears
Cast: Meryl Streep, Hugh Grant, Rebecca Ferguson

Florence Foster Jenkins loved music more than life. Unfortunately, without reciprocity. Nature has endowed her hearing and voice that even the deaf would lead to despair. Florence, however, wanted to sing to conquer the world and in a sense she succeeded. As the heir to a large fortune and fiancee St. Clair Bayfield - British actor aristocrat, had strengths at which its lack of talent seemed insignificant obstacle. Thanks to the heroic efforts of her beloved she managed to performing on Broadway and record, and above all still believe in his gift. But when she wanted to crown his triumph concert at the famous Carnegie Hall even Bayfield panicked. But what does not make up for the beloved.
Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
93 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Boska Florence on IMDb

Movie trailer: Florence Foster Jenkins

Your comments

jay 26. January 2017, 12:47

film boski.. meryl streep świetna, hugh grant świetny, i ten trzeci aktor może nawet lepszy..gorąco polecam

AgaG. 19. October 2016, 18:07

Całkowicie się z Zofią zgadzam!!! (tez już pisałam opinię). Najwspanialsze w tym filmie jest to ze przedstawia prawdziwą historię, a gdyby ktoś wymyślił taki scenariusz wydałby nam się mało realny..

Zofia 14. October 2016, 12:02

Film już komentowałam, ale pozwolę sobie na komentarz wobec opinii Jolanty. Może poparłabym jej opinię, gdyby autorzy filmu wymyślili taki scenariusz. Ale ten film przedstawia realne losy realnej osoby! Można oceniać motywację Florence z różnych punktów widzenia - jako spełnienie marzeń, obsesję na punkcie śpiewania, nawet ekshibicjonizm! Także motywacje osób, które ją wspierały w jej żałosnej decyzji śpiewania! Niemniej, ta osoba NAPRAWDĘ występowała, budziła kontrowersje wśród swoich współczesnych i budzi je dziś, wśród widzów filmu. Czy znakomicie zagrane role przez znakomitych aktorów, z prawdziwą historią budzącą emocje do dziś, to za mało dla filmu, pośród tylu filmów ne do oglądania? Ja właśnie tego szukam w kinie, to mnie porusza i skłania do refleksji! Jak filmy "Frida", "Piękny umysł", "Jak zostać królem" itp. A co do "uwłaczania godności starszej kobiety", to czymże ten film miałby jej uwłaczać? Czyż nie ona sama wchodziła na scenę? Odmienny gust może mieć każdy z widzów, film może się podobać lub nie, ale komentarz Jolanty sugerujący, że publiczność dala się twórcom nakręcić do opinii, że to świetny film, jest nie tylko nietolerancyjny wobec twórców i widzów, lecz wykazuje całkowity brak zrozumienia dla potrzeb innych niż słuchanie piosenek w stylu, cytuję: "Bo śpiewać każdy może..".

Jolanta 10. October 2016, 23:09

Pierwszy raz w życiu chce mi się napisać jakąś opinię - ponieważ nigdy nie byłam tak zdegustowana i zawiedziona jakimkolwiek filmem. Dziwne, że ktoś zobaczył potrzebę nakręcenia filmu o żałosnej kobiecie i do tego tak nakręcić publiczność, aby zdołała sobie wmówić, że podziwia świetny film. Udało się to twórcy podobnie, jak bohaterce.. Taka przykra i smutna sytuacja życiowa chyba nie wymaga raczej współczucia w milczeniu, niż celebrowania. To jak tragiczna komedia, na której nie wypada się śmiać przez szacunek dla starszej osoby, która była prawdziwa. Gdybym wiedziała, że większość z dwóch godzin trzeba słuchać śpiewu fałszywie brzmiącego głosu, uwierzcie - wolałabym piosenkę Stuhra "Bo śpiewać każdy może.." - ona jest przynajmniej śmieszna;) Uważam, że kino jest po to, aby się odprężyć, pośmiać, albo być natchnionym do przemyśleń, podziwiać znakomitych aktorów. Sensu oglądania takiego filmu nie udało mi się niestety zobaczyć. Uwłacza on też nieco godności starszej kobiety.

TLJ 7. September 2016, 10:40

świetny

Zofia 5 6. September 2016, 16:00

Wspaniały film, ze wspaniałą obsadą aktorską! Śmiesznie bywało, owszem, ale komedią bym tego nie nazwała. Szczególnie, że jest to historia realnej śpiewaczki operowej, która sama podsumowała swoją nieoczywistą karierę stwierdzeniem: "Ludzie mogą mówić, że nie potrafię śpiewać. Ale nikt nie może nigdy powiedzieć, że nie śpiewałam". Motywy, dla których jej występy popierali inni, też nie są aż tak oczywiste: miłość albo pieniądze! Jest wiele powodów do obejrzenia tego filmu, bardzo zachęcam!!! 9/10!

H 5. September 2016, 10:36

W Carnegie Hall grał też polski zespół BUDKA SUFLERA !!

hub 5. September 2016, 10:26

Klasa. Wyżyny aktorstwa. Zaskakująca historia.

Maja 3. September 2016, 14:47

Kiepski film, nudny, od początku do końca przewidywalny, nie polecam.

mmm 31. August 2016, 22:56

ogromny zawód...:(

ika 31. August 2016, 12:49

Super,usmialam sie do lez,najlepiej zagral pianista!

Alisss 30. August 2016, 14:09

Jeden z lepszych filmów tego roku! Rewelacyjny

Beata z Bytomia 28. August 2016, 14:18

Wspaniali aktorzy z górnej półki. Świetnie zagrane. Śmieszny, wzruszający i miłość, która jet nie do uwierzenia. Polecam

Mariposa 26. August 2016, 21:24

Meryl Streep po raz kolejny udowadnia, że jest genialną aktorką, ale i Hugh Grant daje radę (ach ten taniec!). Historia niestety taka, że za pieniądze to wszystko można (nawet wystąpić w Carnagi Hall).

Agnieszka 26. August 2016, 18:15

Świetna komedia, wspaniale zagrana przez trójkę głównych bohaterów. Wszyscy się śmiali od początku do końca. Jednocześnie nie brakowało momentów wzruszających...

AgaG 25. August 2016, 16:17

Wspaniały film z cudowną Meryl w roli głowniej. Świtna rola młodego pianisty akompaniującego Florence. Cały czas cała sala się śmiała, film bardzo wciągający, po prostu trzeba go zobaczyć!!!!!!!!!!!!

Maria l 24. August 2016, 22:35

Wspanialy film o milosci. Rzadko zdarza sie mowic o tym w tak subtelny sposob, o milosci do drugiej istoty, niezaleznie od jej wad czy slabosci, dostrzegajac to co prawdziwie wartosciowe, jej sile chrakteru, milosc do muzyki i drugiego czlowieka, mimo wszystko.
Cudowna gra wszystkich aktorow w obsadzie, z Meryl Streep na czele, ktora doskonale zrozumiala intencje rezysera i przeslania filmu.

Agnessssss 24. August 2016, 20:38

Boska!!!!!

Danuta 24. August 2016, 17:39

Warto zobaczyć

polka 20. August 2016, 21:26

Boska Meryl, wspaniała opowieść o marzeniach i miłości.

Add new comment Florence Foster Jenkins

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

3 February
27 January
20 January

Coming soon

10 February
17 February
24 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl