trojmiasto.repertuary.pl
Film

Charlie and the Chocolate Factory


Directed by: Tim Burton

Cinema program "Charlie and the Chocolate Factory" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Charlie and the Chocolate Factory" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Charlie i fabryka czekolady
Original title: Charlie and the Chocolate Factory
Runtime: 115 min.
Production: USA , 2005
Release Date: 9 September 2005
Distribution: Warner

Directed by: Tim Burton
Cast: Noah Taylor, Johnny Depp, Freddie Highmore

Pan Wonka – właściciel fabryki czekolady – ma pomysły nie z tej ziemi, wymyśla niezwykłe smakołyki. Charlie, chłopiec z ubogiej rodziny, wygrywa jeden z pięciu złotych biletów do królestwa tajemniczego cukiernika. Czekają tam na niego liczne niespodzianki...

tekst: ars.pl


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
2247 votes. | Rate movie

Your comments

Julciak 18.04.2017 18. April 2017, 1:48

Willy Wonka jest super!
Jak oglądałam ten film to myślał,żę jest OK, ale gdy zauważyłam Willy Wonke to spodobał mi się od razu był jeszcze ładniejszy zakochała się wnim od pierwszego wejrzenia.Boże czemu on jest taki przystojny w tym filmie i Alicja w krainie czarów bo w innych to nie. Johnny Depp mi się nie podoba, ale 2 postacie które grał czyli Willy Wonka i Kapelusznik bardzej Willy Wonka. Cały czas myślę i śnie o Willym Wonce. Gdyby nie on to by było dno do fabuła średnio ciekawa. Spojrzenie to powala jest normalnie nie z tej planety jak on spogląda w głąb buszy sięgając do najdawniejszych wspomnień. Kocham go bardzo naprawdę chciałambym żeby istniał naprawdę taki Willy Wonka byłam bym w niebie oh te marzenia.

KA EMUS 8. August 2014, 12:19

to jest superowskie

jedenaście pisarka 4. March 2012, 14:42

super film ten Wonka był świetny miał fajne włosy, podobały mi się piosenki i jak Wonka mówił do Karola, że jego włosy wcale nie są śmieszne, tak pod koniec. fajna postać.

zakochany 27. December 2011, 17:38

mi najbardziej sie bodobała violet jestem w niej zakohany hciałbym jom zobaczyc na własne oczy koham jom bardzo naprawde sie nazywa annasophiarobb koham jom bardzo ma ktos z niom kontakt

Kaja 1. January 2008, 13:40

hmm nie widziałam starszej wersji tego filmu, ale ta bardzo mi sie podobała, moim zdaniem rolę Wonki J.Depp zagrał znakomicie..nie wiem jak by to wyglądało z innym aktorem. Cóż Willi wyglądał jak wyglądał, ale i tak mi sie podobał :D cały czas przed oczami mam ten film

julia 24. April 2007, 11:39

nudy
ochydny film i głupie postacie

hahaha 22. September 2006, 16:05

Willy Wonka super jest!!
Yo ja też oglądałam ten film i od samego początku wiedziałam że jest nieciekawy ale gdy był tam Willy Wonka super!! spodobało mi się a on był jeszcze ładnijszy poprostu zakochałam się w nim troche tylko szkoda że to ten pajac Johnny Depp za niego grał. A Charlie terz był fajny

emilka11 5. April 2006, 20:26

uczonncy film
powiem wam ze ten film bardzo uczy byłam z klasom na tym filmie i mie nauczył czy bym wybrała rodzinne czy fabryke czekolady bo willi wonka zaproponował fabryke czekolady temu biednemu chłopczykowi radze obejrzec ten film

muchomorek 4. April 2006, 19:34

niezbyt....
widziałam pierwszą wersję tego filmu, wersję z bodajże wczesnych lat 90. i jest duużo lepsza niż ten film. 'wawu' ma rację, ta pierwsza wersja jest dużo bardziej hard core'owa pod koniec.

co do JOHNNY'ego DEPPA (większość tu wypowiadających się 'wielkich fanek' nawet nie potrafi poprawnie go zapisać), to się zawiodłam. JA, która jego grę i osobę uwielbiam już od dawien dawna i uważam go za naprawdę atrakcyjnego mężczyznę, zawiodłam się. po pierwsze, jako Willy Wonka nie mógł byc przystojny, a raczej 'piękny', bo taki już urok tej postaci. wyglądał moim zdaniem paskudnie, jeszcze z tą głupawą fryzurką. gra aktorska świetna, choć zbytnio się nie musiał wysilać. w sumie, to Willy w całym filmie odgrywa znaczącą rolę, ale jego barwność nie wymaga wielu poświęceń itede ze strony aktora.

ogółem, poszłam na film dla Johnny'ego Deppa. i mogę tego żałować, bo jest to pierwszy film, w którym ten pan mnie zawiódł.

a co do tego, że na codzień jest brzydki, jak to kroś ujął, to jeszcze kwestia gustu. czy się woli wydepilowanych metroseksualistów czy oryginalnych mężczyzn. a Johnny nawet z tym wąsem (który nawiasem mówiąc jest pamiątką po 'Piratach...') jest pociągający...

Krystyna 31. March 2006, 21:27

Świetny, pan Wonka jest wspaniały i kicur
Świetny. Warto jechać dla samego pana Wonki

Puja 5. February 2006, 16:38

JOHNNY DEEP .......boski !!!!!!!!
JOHNNY DEEP ...... boski !!!!!!. Boże czemu on jest tylko taki piękny w tym filmie, tak naprawdę to ma wielkie okulary wąsy i wogóle...... ale tutaj jest poprostu najpiękniejszy poprosty WILLY WONKA !!!!

Paula 3. February 2006, 23:56

Film był ekstra!!!!
Ten film był naprwdę świetny, był by jeszcze lepszy gdyby nie było w nim tych głupich umpalumpasów. Willy Wonka był boski, Jonny Depp świetnie go zagrał, a tytułowy bohater hmmmm... może być, za rewelacyjny niebył. To nie jest film tylko dla małych dzieci, ale i dla dorosłych. Można dużo z niego wynieść. Film naprawde świetny, P*O*L*E*C*A*M!!!

Ola Misterkiewicz<Legionowo> 28. January 2006, 19:06

Super fajny Willy Wonka i śmieszny Charlie.Oraz dziadek Dżo.Willy Wonka w którym się coś zakochałam.
Willy Wonka robi niezłe miny.Ale on niezłą zrobił sztuczkę z windą szklaną aż 2 razy to mi się spodobało bardzo tylko ciekawe czy przypadkiem nie miał słabego wzroku.I czy nie musi mieć okularów.:)Charlie był niezły jak mówił znalazłem złoty kupon tak że dobrze tylko że nikt go nie usłyszał na dworzu.A dziadek Dż świetnie i nieźle podskakiwał.

rekin 23. January 2006, 9:38

po filmie oddawałam się mażeniom przez kolejny tydzień
film był po prostu genialny!!!!!!!!!! jeden z lepszych jaki widziałam

wawu 18. January 2006, 21:58

i jeszcze słow kilka...
jestem pewna że w którejś z reżyserskich wersji wszyscy mali goście fabryki giną, tylko wersja końcowa została producencko wygładzona. A powinny!

wawu 18. January 2006, 21:56

nawet piękno może przerazać
zaczynam rozumieć o co chodziło Burtonowi z tymi Teltubisiami...rzeczywiście przerażające!Podobnie przerażajacy jest Willy Wonka ("ludzie nie są smaczni")...zdecydownaie film nie dla dzieci!

zakochana 6. January 2006, 13:10

extra
ludzie!!!!! ten film jest genialny ze względu na samego Johnego Deepa, który jest boski!!!! kocham frajera;)

P.K 31. December 2005, 16:16

super film:)
super film!!!!!!!!!!!Dep super wyszedł w tym filmie!!!!!!!

antiq 28. December 2005, 12:50

Zawiodłem się...
To chyba najgorszy film Burtona, jaki widziałem. Zwyczajna bajeczka z morałem. W najmniejszym stopniu mnie nie poruszyła.
A koszmarny polski dubbing to już inna sprawa.

olcia :) 13. December 2005, 20:17

Depp boski
Depp nadał temu filmu cały urok, atmosferę. Gdyby nie on to by było kompletne dno bo fabuła średnio ciekawa. Ale to jego spojrzenie powala...

Add new comment Charlie and the Chocolate Factory

Your opinion about the movie: