|

Top 10

KEI

The Good Heart


Directed by: Dagur Kari

Cinema program "The Good Heart" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The Good Heart" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Dobre serce
Original title: The Good Heart
Runtime: 95 min.
Production: USA/Francja/Niemcy/Dania/Islandia , 2009
Release Date: 23 April 2010
Distribution: Gutek Film

Directed by: Dagur Kari
Cast: Brian Cox, Paul Dano, Stephanie Szostak

Pierwsza anglojęzyczna komedia obyczajowa twórcy Noi Albinoi i Zakochani widzą słonie. Opowieść o przyjaźni, miłości i poszukiwaniu szczęścia.

Paul Dano gra Lucasa, emocjonalnie niestabilnego młodego człowieka, który w niewiadomych okolicznościach został bezdomnym i żyje w kartonowym szałasie pod wiaduktem. Jego jedynym przyjacielem jest mały kotek, którego przygarnął i nad którym roztacza opiekę. Przytłoczony potwornym losem Lucas podejmuje równie potworną, lecz zrozumiałą decyzję: usiłuje targnąć się na swoje życie. Próba kończy się niepowodzeniem i Lucas budzi się w szpitalu, gdzie dzieli salę z Jacques’em (Brian Cox).

Jacques jest w fatalnym stanie, ale nie oszczędza się. Pali, pije, przeklina. Całe jego życie kręci się wokół baru, który prowadzi i w którym mieszka. Ten podrzędny, zapuszczony lokal jest oazą, do której wstęp mają tylko nieliczni stali bywalcy. Żadnych kobiet, żadnych przypadkowych klientów. Filozofia Jacques'a jest prosta: nie istnieje problem, którego nie rozwiąże stek bluzgów. Choć skuteczna, filozofia ta ma swoje mankamenty: Jacques nie ma żadnych przyjaciół oprócz psa, a ponadto cierpi na duże nadciśnienie, przez które wciąż ląduje w szpitalu. Tam wszyscy go już znają: tym razem przykuł go do łóżka piąty zawał serca. 

Lucas i Jacques, pozornie niedobrana para, znajdują wspólny język. Po wyjściu ze szpitala Jacques odszukuje młodzieńca, który powrócił do swego lichego szałasu i zabiera go swojej knajpy, a zarazem domu, by nauczyć go prowadzenia baru. Nie robi tego z czystej życzliwości. Stawia sprawę jasno. Musi mieć pewność, że jego bar przetrwa. Jacques podupada na zdrowiu i potrzebuje kogoś, kto przejmie po nim schedę. Wybiera Lucasa.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1203 votes. | Rate movie

Movie trailer: The Good Heart

Your comments

syl7wia 7. April 2011, 10:07

film rozczarowuje.brak mu dystansu i szerszego pojęcia osobowości aktorów. absurdalne kino jest świetne kiedy takie pozostaje do ostatniej sceny, ale to jest wyjątkowo irytujące.

Agnieszka 26. May 2010, 23:41

Rewelacyjny film ! Pozostaje na długo w pamięci, skłania do refleksji, wzrusza. WSPANIAŁE AMBITNE KINO. !

Agnes 6. May 2010, 22:54

Wspaniały, poruszający film. Warto zobaczyć. Polecam zwłaszcza miłośnikom ambitnego kina. Film wyzwala emocje, skłania do zadumy. Naprawdę dobre kino.

ania 2. May 2010, 10:36

Gosiu wyrażając zdanie na temat filmu nie pisze się o jego zakończeniu. Nie warto na niego w takim razie pójść, Pozdrawiam

Gośka 30. April 2010, 13:00

Świetna rzecz. Znakomite dialogi:) Moim zdaniem tylko europejskie zakończenie nieco psuje film, który aż prosił się o happy end.

eowin 29. April 2010, 0:37

Bardzo porządny film, powiedziałabym nawet, że jeden z najlepszych, które widziałam. Może nie jest najlepszy dla miłośników kina akcji, ale akurat do takowych się nie zaliczam :) Polecam!

iHS 26. April 2010, 17:42

Bardzo w porządku. Bez zadęcia, bez moralizowania, dobre kino.

Add new comment The Good Heart

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

21 January
14 January
7 January
5 January

Coming soon

28 January
4 February
11 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl