trojmiasto.repertuary.pl
Film

Cinema program "St Trinian's" in Trójmiasto

No showtimes for movie "St Trinian's" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Dziewczyny z St. Trinian
Original title: St Trinian's
Runtime: 97 min.
Production: Wielka Brytania , 2007
Release Date: 5 September 2008
Distribution: Vivarto

Directed by: Oliver Parker, Barnaby Thompson
Cast: Rupert Everett, Colin Firth, Jodie Whittaker, Gemma Arterton

St Trinian, legendarna szkoła dla „młodych dam” znów jest w poważnym kryzysie finansowym. Bank grozi pani dyrektor Camilli Fritton (Rupert Everett) zamknięciem szkoły. Jej liberalne podejście wychowawcze również jest zagrożone ze względu na pojawienie się nowego ministra edukacji – Geoffreya Thwaitesa (Colin Firth). Choć minister był kiedyś sympatią dyrektorki, teraz zamierza wprowadzić dyscyplinę i porządek w anarchicznej szkole. Ale dziewczyny z St Trinian stanowią silną ligę – są bystre, odważne i zdeterminowane, by bronić szkoły, którą kochają. Muszą tylko zjednoczyć siły szkolnych gangów i jak najszybciej zdobyć pieniądze. Przebiegła i władcza Kelly (Gemma Arterton) oraz nowa w szkole Annabelle gromadzą niezawodną drużynę, która ma ukraść obraz „Dziewczyna z perłą” z Narodowej Galerii pod samym nosem czujnego ministra. Ale czy ich przebiegłe dziewczęce sztuczki i totalny brak skrupułów mogą pokonać władze i uchronić szkołę przed zamknięciem?


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1314 votes. | Rate movie

Your comments

Sileia 10. October 2008, 21:40

Oglądałam ten film w wersji angielskojęzycznej (z polskimi napisami, z których korzystam zwykle w umiarkowanym stopniu).
Wcale mu to nie pomogło - wersja językowa nie zmienia faktu, że jest to infantylna komedyjka.

Śliwka:* 12. September 2008, 18:06

Nie wiem dlaczego wam się nie podoba ten film, być może dlatego że oglądaliście go w polskiej wersji językowej, ale w angielskiej wersji był naprawdę ciekawy...zabawny też:) Polecam po angielsku!

jhg 8. September 2008, 1:03

tragedia

Irys 6. September 2008, 1:47

Podobnie jak Sileia miałem okazję oglądać to w ramach TPS. Zdecydowanie najniższa klasa. Próba przeniesienia szpiegowskich filmów akcji w czasie (bohaterami są nastolatki) i na grunt filmów w stylu American Pie. Trzeba przyznać jednak, że film nie epatuje aż tak seksem jak inne komedie o młodzieży dla młodzieży. Natomiast, być może niechcący, jeden element został uchwycony perfekcyjnie - pustogłowie nastolatków (scena ze Scarlet Johansson była w 100% prawdziwa). Oczywiście nie wszystkich nastolatków, przepraszam tych przepełnionych mądrością. :)

qwerty 4. September 2008, 16:55

Komedia ale raczej taka żenująca, zwłaszcza postać dyrektorki szkoły i jej(jego?)zębów. Dla dzieciaków.

Sileia 30. August 2008, 17:01

Komedia dla nastolatek. Nawet nie nastolatków, a raczej nastolatek. Przyznaję, że momentami śmieszny był ten film, ale ogólnie nawet humor dość... infantylny. Typowy odmóżdżacz.
Wyświetlono to na TPS, inaczej nigdy nie wyłożyłabym pieniędzy na coś takiego. I nikomu w wieku powyżej 20 lat (czy to zgodnie z metryką, czy mentalnie) nie polecam wizyty w kinie na tym właśnie filmie.

Add new comment St Trinian's

Your opinion about the movie: