Lang pl
|

Top 10

  1. Bohemian Rhapsody
  2. Dywizjon 303
  3. A Star Is Born
  4. Once Upon a Deadpool
  5. The Nutcracker and the...
  6. Zimna wojna
  7. Kler
  8. Planeta singli 2
  9. Listy do M. 3
  10. The Salesman
KEI

Cinema program "Kler" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Kler" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Kler
Original title: Kler
Runtime: 133 min.
Production: Polska , 2018
Category: drama
Release Date: 28 September 2018
Distribution: Kino Świat

Directed by: Wojciech Smarzowski
Cast: Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak

Wojtek Smarzowski, the creator of the award-winning works: "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówka", "Róża", "Dom zły" and "Wesele", returns with a new film. "Kler" is a picture of a Catholic church as an institution viewed "from the sacristy's side", throwing light on topics that are uncomfortable, difficult, often concealed, but also moving. All this is shown through the prism of the fate of the three clergymen whose ups and downs prove that priests, just like the communities of the faithful, do nothing humanly alien. Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak and - for the first time at Smarzowski - Janusz Gajos give a performance in the main roles. The excellent and full cast stars include Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar and Izabela Kuna.

A few years ago, the tragic events combined the fate of three Catholic priests. Now, on every anniversary of the catastrophe that they miraculously escaped with their lives, the clergy meet to celebrate the fact of their survival. Every day they arrange very differently. Lisowski (Jacek Braciak) is a curia worker in a big city and makes a career dreaming about the Vatican. The problem is that Archbishop Mordowicz (Janusz Gajos) is standing in his way, a luxurious dignitary who uses political influence to build the largest sanctuary in Poland ... The second of the priests - Trybus (Robert Więckiewicz), unlike Lisowski, is a rural pastor. Serving in a place full of poverty, he increasingly succumbs to human weaknesses. Kukule (Arkadiusz Jakubik) is also not very successful, who - despite his fervent faith - actually loses the trust of parishioners day by day. Soon, the stories of the three clergy will merge once again, and the events that will take place will have an impact on the life of each of them.

The aim of our film is not to discuss the faith or criticism of believers. We consider faith to be one of the most intimate spheres of every human being. However, we want to talk about human actions and attitudes that raise our fundamental opposition. Our film is an artistic vision based on many real events, situations that have occurred somewhere and sometime. It is an extremely moving, but at the same time true story.

We do not hide our fascination with the person of Pope Francis, so unlike the present-day, lost in the consumption of the world. Here is the Pope who, spacious and luxurious apartments in the Apostolic Palace, voluntarily exchanged for a modest apartment in the House of St. Marty. The reforms that he undertook are primarily aimed at building a completely missionary Church, understood as a community that will turn to the help of the lost and serve people all over the world. Franciszek is the pope who puts in the first place, not right, but pure mercy. According to him, the church should be poor, serve the poor, mourn those who nobody cries about. Francis criticizes materialism, but the clergymen pretend that they do not hear it. It was asking for a film reflection. How do ordinary, average priests find themselves in this situation? How do believers look at all this? To these questions, and a few others, we try to give an answer in our image - the creator of the film.


Translated by google logo


Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
214 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Kler on IMDb

Movie trailer: Kler

Your comments

widzka 3. November 2018, 13:36

Poruszany temat ważki, ale nic odkrywczego. A film po prostu słaby, bardzo źle zrealizowany, porwany, mało spójny, jakby robiony naprędce. Zrobiono wokół niego tyle szumu, że pewnie każdy powinien obejrzeć i wyrobić sobie własne zdanie, ale według mnie nie warty polecenia.

Kamila 1. November 2018, 10:40

Chyba jestem w stanie zrozumieć te skrajne opinie - jeśli ktoś się spodziewa totalnego ataku na kk, to go dostaje, mimo że film nie pokazuje niczego, o czym byśmy już nie słyszeli (i nie zmienia to faktu, że te historie nadal są porażające). Tym sposobem staje się pożywką dla wszystkich antyklerykałów. Moim zdaniem film jest za długi, nudny, a sposób realizacji na granicy dokumentu i fabuły dla mnie był męczący. Za to gra aktorska Jakubika i Braciaka bardzo dobre.

ronin 31. October 2018, 23:31

Słaby. Takie 3/10. Aktorsko fajnie, ale fabuła jest tak pokraczna i karykaturalna, że w połowie filmu zacząłem się zastanawiać, czy nie dać sobie spokój. Scenariusz równie realistyczny, co Rambo... Niby możliwe, niby każdy wie jak jest, ale w takiej dawce efekt jest żałosny.

Karolina 31. October 2018, 1:57

Świetny film polecam wstrząsający i tragiczny zarazem

Art 29. October 2018, 8:05

„Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi”
ks. Józef Tischner

Kama 21. October 2018, 22:00

spodziewałam się po trailerze zupełnie innego filmu, tutaj wszystko zostało poprowadzone nieco jak dokument. Jest jedna scena, w trakcie której chciałam uciec z kina....film nie atakuje kościoła, całego kościoła, bo pokazuje też dobrych księży, czy ludzi , którzy zwyczajnie błądzą (alkoholizm, wyciąganie kasy) Przeciętny człowiek również mógłby ulec tego typu grzechom. Ale pokazane zostało też zło ogromne, zło potężne, pedofilia i krycie tej pedofilii. Bardzo dobry film, ale to co obnażył reżyser - to jest po prostu STRASZNE. Najmocniejsze słowa z tego filmu to słowa do kleru "Co robicie? Na Boga...."

Tomasz 20. October 2018, 17:59

Doskonały film. Temat na tyle ważny, że ew. niedociągnięcia kompletnie nie odwracają uwagi od meritum. Czasem ktoś musi walnąć pięścią w stół i Smarzowski to robi. Aktorzy - genialni,. Wszyscy. Zdecydowanie polecam

marek 18. October 2018, 13:05

pokazuje prawdę i zakłamanie kleru.

Włodek 16. October 2018, 23:00

Nie zachwycił mnie, może trochę rozczarował, za długi i nierówny, wiele różnych czasem nieprawdopodobnych skomasowanych wydarzeń, przerysowanych i nieprawdopodobnych, ogólnie nie porwał mnie ani nie powalił. Czy to zachęta do dyskusji, daj Boże, dla mnie jednak więcej niesie zła niż dobra.

Czytelnik 15. October 2018, 17:24

Dobry, dobrze zrobiony film. Duża oglądalność tego filmu chyba jest najlepszym komentarzem.

Kamil 13. October 2018, 9:20

Daję 10/10. Genialny jest ten film. Poruszający. Oddziałuje tak mocno jak Dom Zły. Faktycznie parę osób wyszło z kina gdzieś przed połową, ale to dopiero po 75% filmu zaczęły się zwroty akcji - jak to u Smarzowskiego;)

Asiol 9. October 2018, 1:48

Byłam, widziałam i mam wrażenie, że wiele osób uważa, że ważkość tematu automatycznie implikuje genialność filmu...

W tym przypadku trzeba uczciwie powiedzieć, że film jest kiepski i raczej nijaki. Pokazuje w syntetycznej formie wszystko to, co umiejący czytać i krytycznie myslący człowiek (również Polak, a w tej grupie taķze i katolik) już dawno powinien wiedzieć. Nie rozumiem oburzenia części publiki na festiwalu w Gdyni na wieść o tym, że film nie zdobył grand prix... nie miał na to szans i chwała jury za sprawiedliwy osąd. Porównanie go do Spootlight to nieporozumienie, choć temat porusza ten sam.

Jedyne co ten film ratuje to aktorzy, którzy stworzyli bardzo zróżnicowane postaci oraz wyjatkowko przyzwoicie zrealizowana warstwa dźwiekowa - tym razem słyszalne są prawie wszystkie dialogi...

Film polecam do obejrzenia tym, ktorzy chcieliby wyrobić sobie wlasne zdanie zanim poczują chęć wzięcia udziału w dyskusji na jego temat, natomiast odradzam tym, ktorzy licza na pożywkę dla swoich wewnętrznych demonów nienawiści wobec KK. Lepiej iść w niedziele na zakupy;)

Szczerbinska U. 8. October 2018, 11:12

Rewelacyjny,pod każdym względem.To powinien każdy zobaczyć, przeżyć i ocenić.

Adam 6. October 2018, 8:40

Szkoda czasu na taki gniot

Piotr 5. October 2018, 9:27

Film średni, na ,,jeden raz,,. Bardzo dobry aktorsko.

dromar 4. October 2018, 15:53

trochę inaczej sobie wyobrażałem...zlepek akcji nie zawsze spójnych, słabe kolory i muzyka, gra Gajosa dobra, ale w czterech Pancernych był lepszy... Jeśli film ma być wiarygodny nie powinien odbiegać od tego co się widzi i słyszy... Miałem kontakt z wieloma duchownymi, w Rodzinie było trzech, ale nigdy nie słyszałem, by przeklinali gorzej niż szewc... nie postarał się Smarzowski.... Zaś problemy poruszane w filmie bardzo na czasie....

KRYTYK FILMOWY 4. October 2018, 13:42

Jak ktoś obejrzy Kler, a potem Kamerdyner to zobaczy w pełni miałkość tego pierwszego. Smarzowski zrobił Kler w stylu produkcji Vegi. Ten film to zdecydowanie jego najgorsze "dzieło". O wiele lepsza była Drogówka lub Dom zły. Kler gdyby nie to bicie piany medialnej nie miałby wyników. Pewnie autorzy filmu dopłacili niektórym biskupom w stylu tego co grał Gajos, aby go reklamowali przez robienie szumu wokół tej produkcji ;) A jest ona kiepska. Choć problem poważny i kościół musi się z tego rozliczyć. Trochę bez sensu jest końcówka filmu gdzie niby prominentni księża wyciszają sprawę w prasie, a potem scena jak z "Wilka z wall street" :D Dajcie no spokój, przy całej lewicowej prasie to taka afera byłaby wałkowana przez kilka tygodni przez GW i TVN :D Problem pedofilii w kościele jest, dużo pedofilii celowo wybierało ten "zawód" aby mieć dostęp do dzieci (w USA ten problem dotyczy również trenerów footballu amerykańskiego), pewnie w harcerstwie też są takie osoby. Tam gdzie dzieci tam się pchają pedofile. Kościół musi to rozwiązać, jeśli chce naprawić swój wizerunek, ale ten film nie wnosi niczego nowego. Tak jest i było, pytanie czy coś z tym zrobią.

Karolina 4. October 2018, 12:06

Spotlight przy tym filmie to igraszka. Brawa dla Smarzowskiego za odwagę. Z drugiej strony płakać się chce, że chwali się w Polsce reżysera za odwagę w poruszaniu tematów tabu, co tylko pokazuje w jak zakłamanym kraju żyjemy skoro do tej pory nikt nie odważył się o tym mówić w sposób szczery, otwarty. Ten film jest jak spowiedż i powinien być obowiązkowy dla każdego duchownego i każdego obywatela w tym kraju i nie tylko. Pokazuje czystą prawdę. Nie uważam żeby był szokujący bo stanowi syntezę tego, co obserwujemy i słyszymy na co dzień. Ten kto jest zdziwiony najwyraźniej pozostaje też ślepy i głuchy na to, co się dzieje albo żyje w zakłamaniu "łykając" kościelną propagandę. Ten film powinien ludziom uświadomić, że mają prawo wymagać od duchowieństwa, rozliczać je i pouczać tak jak oni uzurpują sobie prawo do tego żeby pouczać wiernych. Grzech zaniechania jest potężny i każdy kto wie o pedofilii, a nie mówi o tym, nie drąży, nie domaga się sprawiedliwości, nosi na sobie brzemię obojętności, cierpienia kolejnych ofiar, przegnicia moralności. Brawurowa gra aktorska Gajosa, Jakubika, Braciaka, Więckiewicza. Pan Smarzowski nakręcił film, który jest niczym sumienie kleru i powinien go uwierać jak kamień w bucie aż zrobi dziurę i spowoduje, że może wreszcie coś się zmieni w tej bryle lodu, bezduszności i buty.

Julek 4. October 2018, 11:28

Może ten film wstrząśnie kościołem w którym wszystko co złe jest tuszowane tłumacząc to "dobrem kościoła"....

Via 4. October 2018, 9:25

Film wart obejrzenia. Wiele scen zapada w pamięć, choć jest kilka, które pozostawiają wątpliwości. M.in. kiedy Ks Kukuła ucieka z ,,ośrodka dla księży,, widzimy stary, odrapany, budynek, jest więcej niż pewnym, że takie ,,ośrodki,, są wyremontowane, pomalowane itd. Kolejna scena to, rodzice i dom Hanki - kosmos, chałupa a'la ,,błękitny pałac,, i ci biedni ludzie rodem z XIX w.!? Jeśli to miał być symbol, to niestety strzelony! Zwykłe nadużycie. Aktorsko - wyśmienite. Nawet w drugich planach są perełki.

Previous 1 3

Add new comment Kler

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 December
13 December
12 December
7 December
30 November
29 November

Coming soon

19 December
21 December
25 December
28 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2018 Repertuary.pl