|

Top 10

  1. Avatar 2
  2. Aftersun
  3. Puss in Boots: The Las...
  4. The Banshees of Inishe
  5. Babylon
  6. The Paperboy

The other Boleyn girl


Directed by: Justin Chadwick

Cinema program "The other Boleyn girl" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The other Boleyn girl" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Kochanice króla
Original title: The other Boleyn girl
Runtime: 115 min.
Production: Wielka Brytania , 2008
Release Date: 6 June 2008
Distribution: Monolith

Directed by: Justin Chadwick
Cast: Natalie Portman, Scarlett Johansson, Eric Bana

Kiedy tajemnicą poliszynela staje się rosnąca niechęć króla Henryka VIII do swej żony Katarzyny Aragońskiej, która nie potrafi dać mu męskiego potomka, seniorzy rodu Boleyn obmyślają chytry plan, jak podwyższyć status i wpływy rodziny na dworze.

Dwie młode i wykształcone siostry Anna (Natalie Portman) i Maria (Scarlett Johansson) wykorzystane zostaną przez ojca i wuja do realizacji politycznych celów. Dziewczęta mają zabiegać o względy króla (Eric Bana), tak by wybrał jedną z nich na swą kochankę. Gdy ta urodzi mu syna, mocna pozycja rodu Boleyn i związane z nią profity będą zapewnione. Siostry muszą porzucić spokojne wiejskie życie i odnaleźć się na niebezpiecznym i pełnym intryg dworze królewskim.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1527 votes. | Rate movie

Movie trailer: The other Boleyn girl

Your comments

Henryka 31. August 2008, 16:46

Hollywoodzki gwałt na historii.
Poza tym, niestety, nuda.

scar 13. August 2008, 23:24

chcialam sie wybrac na film, ale ogladajac zwiastun, widze ze to nie jest prawdziwa historia HENRYKA i SIOSTR BOLEYN, tylko jakis kolejny hollywoodzki wymysl... rezygnuje...

Kochanica Króla 11. August 2008, 18:07

J nie można się "mile rozczarować"

J 4. August 2008, 0:32

bardzo dobry film, poszlam na niego bez przekonania ale milo sie rozczarowalam, goraco polecam

Lukas 22. July 2008, 15:15

Warto obejrzeć, choćby ze względu na obsade.....

Polly 20. July 2008, 18:38

Jej. Tak różne opinie. Odnosząc się do zdania: "Abstrahując od prawdy historycznej, film mówi wiele o stosunkach międzyludzkich i o wszechobecnej manipulacji." - jak takie silne i kontrowersyjne emocje mogą być ukazane w taki płytki sposób??? Naprawdę zmarnowano film. Wszystko chciałoby się pogłębić, wzmocnić, szczególnie beznadziejny początek. Może nie pisze tu żadnych konkretów, ale ogólne wrażenie nie jest zadowalające. Uwielbiam filmy kostiumowe i uważam, że dawniej robili je lepiej (choćby "Anna tysiąca dni").

visenne 15. July 2008, 21:22

Poszłam na ten film spontanicznie, nawet nie zatsanawiając się nad swiom wyborem. Teraz widzę, ze podjęłam bardzo dobrą decyzję. To trzeba zobaczyć. Znajdzie się tu co prawda nieco perwersji i obsceniczności, jednakże delikatne wprowadzenie ich do filmu nie stanowi bynajmniej zdrożności - przyprawia szczyptą pikanterii i wzmacnia ostateczny efekt. Bez maksymalnej rewelacji, jednak produkcja niezła. Obsada jak wszyscy widzą świetna, jedynie ten Hensyk VIII wydaje mi się zbyt młody... ;)
Polecam :)

MW 4. July 2008, 16:03

BARDZO DOBRY !!! FILM JAK TO FILM, NIE WSZYSTKO POKAŻE CO BY SIĘ CHCIAŁO UJRZEĆ, JA CHCIALAM JESZCZE WIĘCEJ TEJ HISTORII, ALE ŻEBY POKAZAĆ GŁĘBIEJ OSOBOWOŚCI I ICH WYDARZENIA NO MUSIAŁBY TRWAĆ JESZCZE CONAJMNIEJ JEDNĄ GODZINĘ. JAK NA TAMTE ODLEGŁE CZASY TRZEBA PRZYZNAĆ ŻE NIEKTÓRE KOBIETY MIAŁY AMBICJE I ODWAGĘ ABY JE REALIZOWAĆ, NAWET WIĘCEJ, BYŁY BEZ SKRUPUŁÓW, CIEKAWE, CIEKAWE, ROBI TO WRAŻENIE, TYMBARDZIEJ ŻE TO BYŁY CZASY NIE DLA KOBIETY... A JEDNAK. ALE WRACAJĄC DO SAMEGO FILMU, NO WARTO GO MIEĆ. OBSADA? HMM ... JAK TO CO NAJLEPSZE NA NAJLEPSZYM TALERZU. KRÓL, MNIAM MNIAM, GDYBY TAKI BYŁ W RZECZYWISTOŚCI TO I JA DAŁABYM SIĘ ŚCIĄĆ BY SPĘDZIĆ Z NIM PARĘ CHWIL, BO W ŻYCIU CHODZI O JAKOŚĆ A NIE O ILOŚĆ, PO CO ŻYĆ DŁUGO A ŻMUDNIE. KOCHANICE PRZECUDNE. TAK WIĘC KOCHAĆ SIĘ I ODDAWAĆ ROZKOSZY MOŻNA BEZ KOŃCA. O MIŁOŚCI !

alunia 4. July 2008, 15:37

świetny film, super obsada - polecam ;)

nick 30. June 2008, 23:58

super film!polecam!mam ochote isc 2gi raz!

as 29. June 2008, 15:58

polecam. naprawde dobry film.

Złomiarz 29. June 2008, 10:57

Przede wszystkim odniosłam wrażenie, że to jakiś film fantasy- ciężko uwierzyć, że Bana to Henryk VIII gdy się choć odrobinę zna jego życiorys. Poza tym takie wycinki historii tak naprawdę nic o niej nie mówią - zainteresowanym polecam film zrealizowany przez BBC - z niego przy najmniej idzie zrozumieć skomplikowaną historię króla. No i ten "pojedynek najseksowniejszych gwiazd"... Portman zawsze będzie miała fizjonomię starszej siostry albo dostojnej władczyni międzygwiezdnego królestwa, i czego by nie robiła, seksu w niej za grosz.

zniesmaczona 17. June 2008, 22:20

Film żenujący, bez żadnego morału, bez treści, bez przekazu. Spodziewałam się czegoś znacznie lepszego - rozczarowanie maxymalne!

Chomik 15. June 2008, 22:51

Ciekawy, zaskakujący, polecam

qqa 15. June 2008, 20:27

nie polecam. film strasznie nierówny. najpierw nudy przez 1,5 h a później nagle gwłaty poronienia kazirodztwo i w ogóle sodoma i gomora. taka telenowela w wersji hardcore.

m. 12. June 2008, 20:38

Wszystko w tym filmie było jakieś takie nijakie. I aktorzy, i postaci, i scenariusz. A przecież historia Anny Boleyn i Henryka VIII ma w sobie potencjał. Polecam "Annę tysiąca dni" z 1969 roku ze świetnymi kreacjami Bujold i Burtona. To był dopiero pojedynek na role i osobowści!

mishi 7. June 2008, 17:11

Warto obejrzeć choćby dla samej obsady. Mimo że nie przepadam za kinem kostiumowym i filmy historyczne nie należą do moich ulubionych, to film zrobił na mnie duże wrażenie. Abstrahując od prawdy historycznej, film mówi wiele o stosunkach międzyludzkich i o wszechobecnej manipulacji. O tym jak łatwo można zginąć od własnej broni. polecam :)

Add new comment The other Boleyn girl

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

3 February
27 January
20 January

Coming soon

10 February
17 February
24 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl