|

Top 10

  1. Guardians of the Galax...
  2. The Pope's Exorcist
  3. Mała Syrenka

Mission: Impossible - Fallout


Directed by: Christopher McQuarrie

Cinema program "Mission: Impossible - Fallout" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Mission: Impossible - Fallout" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Mission: Impossible - Fallout
Original title: Mission: Impossible - Fallout
Runtime: 147 min.
Production: USA , 2018
Category: action / adventure / thriller
Release Date: 10 August 2018
Distribution: UIP

Directed by: Christopher McQuarrie
Cast: Rebecca Ferguson, Tom Cruise, Henry Cavill

Even the best intentions often come back to persecute us. In "Mission: Impossible - Fallout" we find Ethan Hunt (Tom Cruise) and his team with IMF (Alec Baldwin, Simon Pegg, Ving Rhames) and their allies (Rebecca Ferguson, Michelle Monaghan) in the race against time - after the mission they did not succeed ...

In the film, we'll also see Henry Cavill, Angela Bassett and Vanessa Kirby. Christopher McQuarrie, creator of "Mission: Impossible - Rogue Nation", answers the script and direction.

Over the past two decades Tom Cruise has produced, played and performed the most spectacular stunts in the unlikely "Mission: Impossible" series, which has become an international phenomenon. Movies have attracted millions of viewers to theaters, earning over $ 2.8 billion, making subsequent editions become one of the most profitable series in cinema history. Now Tom Cruise returns in the role of Ethan Hunt in the sixth part of Mission: Impossible.
Average rate: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
35 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Mission: Impossible - Fallout on IMDb

Movie trailer: Mission: Impossible - Fallout

Your comments

Ann 22. September 2018, 15:32

zgadzam się z poprzednią opinią, idąc na film MI ma się określone oczekiwania. Film trzyma w napięciu, szybka akcja, fajna fabuła.

Aminio 6. September 2018, 22:57

Nie rozumiem fali hejtu. Byłem na filmie z Żoną, obojgu film nam się bardzo podobał. Ciągła akcja, bijatyki, strzelaniny, pościgi. Chyba o to w takich filmach chodzi.. Czy sceny ukazane w filmie są możliwe lub choćby prawdopodobne? Cóż, to jest TYLKO film fabularny nakręcony w określonej konwencji, oczekiwanie zgodności z prawami fizyki jest co najmniej naiwnością. Naprawdę fajne kino akcji, na którym trudno się nudzić. Polecam.

margaw 25. August 2018, 20:45

DNO, bardzo słaby film, nie polecam

Travis 15. August 2018, 19:44

Krótko i na temat. GNIOT. Koncepcja misji niemożliwej sięgneła piekielnych czeluści nudy i kabotyństwa. Film przegadany, przereklamowany i przeraźliwie pusty. Agent Hunt jest parodią samego siebie z poprzednich części. FILMOWE ROZCZAROWANIE ROKU!!!!

Grendel 11. August 2018, 3:19

Niestety. Choc oglądanie w IMAX potęguje wrażenia, choć dmuchanie przez prasę balonika niewiarygodnosci sprawia że nie wypada wyjść z kina i powiedzieć 'eeee... slaby' to jednak.. Jest przeciętny. Zdjęcia są świetne. Dźwięk robi robote, ale procent absurdalnosci przekroczył 100. Mam wrażenie że nawet złamana kostka Cruiza, o której trabiono to zwykła ustawka. Byleby widz powiedział wow! Źle się czyta fabułę (może nie o nią chodzi w filmie?) i źle odbieram stosunek reżysera do widzą który zaprzecza prawom fizyki ale ciagle zapewnia że to na prawdę. Porównanie do Rouge Nation miażdży te cześć. Jedna scena (mordobicie w kiblu) nie jest w stanie oslodzi mojego - jednak - rozczarowania. A może to po prostu niedosyt?

Add new comment Mission: Impossible - Fallout

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

26 May
19 May
12 May

Coming soon

2 June
9 June
16 June
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2023 Repertuary.pl