trojmiasto.repertuary.pl
Film

Murder on the Orient Express


Directed by: Kenneth Branagh

Cinema program "Murder on the Orient Express" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Murder on the Orient Express" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Morderstwo w Orient Expressie
Original title: Murder on the Orient Express
Runtime: 114 min.
Production: USA , 2017
Category: crime / drama / mystery
Release Date: 24 November 2017
Distribution: Imperial Cinepix

Directed by: Kenneth Branagh
Cast: Johnny Depp, Penelope Cruz, Willem Dafoe

Screening of the classic crime novel Agatha Christie, directed by Kenneth Branagh's five-time Oscar nominee. He also plays the famous detective Hercules Poirot, who solves the case of a murder victim who falls victim to the most influential American businessman in the world's most famous train. The luxury journey becomes the starting point for a stylish, full of tension and a surprising sensational story, considered the greatest criminal mystery of all time. Thirteen passengers are trapped without knowing what awaits them. One man must point the killer before he attacks again. Jennifer Lopez, Judy Dench, Johnny Depp, Josh Gad, Derek Jacobi, Leslie Odom, Jr., Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Olivia Colman and Lucy Boynton.Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
68 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Morderstwo w Orient Expressie on IMDb

Movie trailer: Murder on the Orient Express

Your comments

Judolf 21. November 2022, 7:23

Krytykanci tego filmu to hołota peowska.

_Ilusion_ 21. February 2018, 16:55

Drodzy moi kochani! Zacznę od pewnej sprawy, mianowicie starsze "Morderstwo w Orient Expressie" też opierało się na rozmowach. W książce też mamy dużo dialogów. Czemu? Bo na tym się opierał Poirot! Czy jest to tak trudne do uzmysłowienia? To Agatha Christie!
A tak na marginesie - mi się właśnie wąsy podobają. Takie oryginalne, idealne dla Poirot'a.

krkowianka 21. January 2018, 19:01

Wybrałam się do kina, a wróciłam z teatru.Szekspirowski reżyser i wielcy aktorzy i tekst A.CH. - cream de la cream

irek 14. January 2018, 19:45

Akurat bardzo fajny film. Ci co krytykują to się nie znają. Poszedłem z narzyczoną i obydwoje byliśmy bardzo zadowoleni. Ona lubi piękne widoki, a ja grę aktorską. Długo potym filmie rozmawialiśmy o nim. I myślimy, że to pewny kandydat do Oskara. My byśmy mu dali Oskara temu filmowi napewno, bo świetny jest. 10/10

peryperdek 25. December 2017, 16:44

Widzę, że tutaj to sami zwolennicy Kapitana Sowy na tropie. Aby taki film się podobał to trzeba trochę mieć smaku a nie być bydłem ursynowskim.

Rafal568a 1. December 2017, 18:52

Po obejrzeniu filmu w kinie założyłem że poszedłem ocena 3/10 nie będę pisał co mi się nie podobało bo niechce mi się pisac tego chce o tym jak najszybciej zapomnieć

JA.Ryszewski 1. December 2017, 9:00

Jestem z tego pokolenia, które zna alfabet umie pisać i czytać i do tego ma swoje zdanie i jeszcze ciągle nie najgorszą pamięć. Dlatego idąc na ekranizację najsłynniejszej powieści kryminalnej spod pióra Agaty Chrystie wiedziałem , kto będzie ofiarą w tym filmie i kogo obciążyć odpowiedzialnością za ten niecny czyn. No i … I wynudziłem się. Liczyłem ,że może zostanę oczarowany grą aktorską lub arcybogatą scenografią oddającą legendarny przepych tego pociągu. Nic z tych rzeczy. Nuda i poczucie wyrzuconych pieniędzy. Trochę twórcy dodali od siebie, ale nie było to porywające. Krajobrazy górski dolin, przez które przejeżdżał pociąg mocno przerysowane. Ogólnie - film jak 1689 innych. Twoje pieniądze twój wybór, sugeruję aby sobie darować ten spektakl, chyba, że bilety będą po przysłowiowej złotówce.

Maja 30. November 2017, 10:27

Zdjęcia ładne ale robione komputerowo w 90 % widać że aktorzy grali w studiu a tło w 100% podłożone, rozmowy w zaspach śniegu a Panie w delikatnych sukienkach i jest im ciepło... dużo błędów. Mało akcji, same dialogi, widz niczego nie domyśla się więc trochę się nudzi... Prawie usnęłam, cały czas miałam wrażenie że przyszłam poczytać książkę i to mocno okrojoną.

Agata 29. November 2017, 18:15

W niedzielne popołudnie - sala pełna. A ja zastanawiałam się, ilu z tych ludzi wie, na jaki film przyszło. Wszak to klasyk Agaty Ch. Tylko czy na pewno ci wszyscy ludzie wiedzieli, kim jest Agata Ch? Nie wiem. Ale wiem, ze wielu mogło się rozczarować, oczekując akcji, strzelania, krwi. A to Agata - intelekt, myślenie, wiele słów. Zgadzam się z przedmówcami - jedyny słaby punkt, to wąsy Poirota. Sam Poirot - zupełnie inny niż ten wykreowany przez Davida Sucheta - dowcipny, energiczny. Ale to jest w porządku - powiew świeżości w odczytaniu postaci. Zdjęcia piękne, robią wrażenie, zakończenie trzyma w napięciu, dramatyczne. I jeśli dobrze odczytałam ostatnie słowa - czeka nas ekranizacja "Śmierci na Nilu". Bardzo mnie to cieszy. Martwi mnie jedynie to, że znając książki A.Ch. nic w treści nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Tego zazdroszczę tym, którzy dopiero odkryją książki tej nieocenionej autorki.

dromar 28. November 2017, 11:31

Obejrzałem i się...zawiodłem. Ślimacza akcja bez żadnej dramaturgii i niespodzianek. Podejrzanych jest ponad 10 osób, wszystkie kłamią, nie sposób po godzinie zorientować się o co chodzi. Nie dorasta polskiemu Va Bank Machulskiego do pięt. Za to piękne zdjęcia i dobrze wkomponowana muzyka...zaskoczenie małe w scenie finałowej jest, nie powiem, ale to za mało, by ten film polecać..

goga 26. November 2017, 21:14

Z kryminału robi się dramat. Trzyma w napięciu. Klimat A. Christie udało się stworzyć i chociaż akcja dzieje się tylko w pociągu, to się nie nudzi. To wszystko na plus. Minusem ( dla znawców postaci Poirota ) jest fizyczna postać bohatera, szczególnie jego sprawność fizyczna, karykatura wąsów. Nikt nie przebije Dawida Sucheta, który był idealny jako Poirot, ten dobrze gra, ale to nie to...

Dario 26. November 2017, 19:59

Film trzymający w napięciu , ale co sie tu dziwić? Nazwisko Chrystie nie mogło zapowiadać niczego innego . Obsada rewelacyjne nie mówiąc o widokach, muzyce i detektywie . Szacun wisienka na torcie. Jedyny minus to zakończenie . Reszta czapki z głów . Jestem pod wrażeniem.

janeeyre2015 25. November 2017, 18:45

Po obejrzeniu filmu byłam pod wielkim wrażeniem. Nie dziwię się, że Kenneth Branagh był nominowany do Oscara. Pokazał, że jest bardzo dobrym reżyserem. Widoki krajobrazów są niesamowite, piękne, muzyka również doskonale dopasowana. Cieszę się, że jeszcze raz został zekranizowany słynny kryminał Agathy Christie. Nie pobije co prawda ekranizacji, w której występuje David Suchet, który jest idealny jako Poirot, ale ten nowy film jest równie dobry. Zachód słońca i muzyka na końcu filmu - cudny efekt. Przy końcowej scenie, gdy było wyjaśnienie zagadki pomyślałam, że to arcydzieło. Jedyna rzecz, która mi się nie podobała to dziwaczne wąsy Poirot, które nie pasowały. To jest taki mały minus. Razem oceniam film wysoko na 9 pkt.(w skali 1-10) Warto obejrzeć.

Add new comment Murder on the Orient Express

Your opinion about the movie: