trojmiasto.repertuary.pl
Film

Pani z przedszkola


Directed by: Marcin Krzyształowicz

Cinema program "Pani z przedszkola" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Pani z przedszkola" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Pani z przedszkola
Original title: Pani z przedszkola
Production: Polska , 2014
Category: comedy
Release Date: 26 December 2014
Distribution: Kino Świat

Directed by: Marcin Krzyształowicz
Cast: Łukasz Simlat, Agata Kulesza, Karolina Gruszka, Adam Woronowicz, Krystyna Janda

"Lady of the kindergarten" is a brilliant endearing sense of humor and phenomenal acting, extremely colorful picture of a family, whose life from day to day is turned upside down when entering a kindergarten is not a son, a beautiful and mysterious Carolina (Karolina Gruszka). This is a matter for the parents of a boy - a keen designer kites (Adam Woronowicz) and his melancholy spouse (Agata Kulesza) discover what true love is and understand that in all the years of marriage really know much about each other.

In a humorous and memorable dialogues "Lady of kindergarten", which is living proof of the talent and versatility Krzyształowicz workshop, there are, among others, twice winner of the Polish Film Awards - Agata Kulesza, the winners of this award - Adam Woronowicz and Marian Dziędziel, awarded the Golden Lion - Karolina Gruszka, and Luke Simlat and the legend of Polish cinema - Krystyna Janda, which is showing a completely new, comic incarnation.Average rate: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
45 votes. | Rate movie

Movie trailer: Pani z przedszkola

Your comments

Widz 1. February 2015, 19:41

Zawsze mnie fascynowała niemożność zobaczenia w kinie tego, jak przechodziliśmy od linearnej, chronologicznie racjonalnej i zhierarchizowanej cywilizacji druku i kultury wysokiej do cywilizacji popkultury. Sentymentalnej, wrzaskliwej, irracjonalnej, obrazkowej, plebejskiej i antyhierarchicznej. To przejście dokonało się za mojego życia, na moich oczach. Czemu tak szybko? Czemu tak łatwo?

Dotąd kino o tym milczało. Aż tu jest! "Pani z przedszkola" w reżyserii i wg scenariusza Marcina Krzyształowicza. Komedia, która wyśmiewa się z nas samych, próbujacych zbudować swój świat duchowy z odpadków i tandety oraz zastępujących religię psychoanalizą.

Filmu chyba nie zrozumieli krytycy – całkiem poważni komentatorzy zarzucają mu anachronizmy, w rodzaju swingersów w latach 60-tych, czy stosowanie tanich komiksowych cytatów. Przecież i jedno i drugie ma tu zasadnicze znaczenie – można by rzec, że reżyser mówi nam: "Tacy byliście wewnątrz, nawet jeśli nie przyszło to wam jeszcze do waszych ograniczonych rozumków. Dlatego tak łatwo ulegliście komiksom."

Niektórzy uważają, że każda prawdziwa sztuka musi być religijna. Ten film pokazuje, jak puste miejsce po religii da się (trzeba?) zastąpić czymkolwiek, choćby klejeniem latawców.

Walorem dodatkowym jest doskonałe aktorstwo. Zatem, moi mili, warto iść na "Panią z przedszkola".

Mikołaj 22. January 2015, 19:32

Nie rozumiem tych smutasów piszących inne komentarze.
Super film! Delikatny, nic nachalnego, sala cały czas się śmiała. Całe szczęście, że nie zasugerowałem się opiniami tu wypoconymi.
Jak widać można robić super filmy bez godziny efektów specjalnych i gołego tyłka.

Janina 22. January 2015, 17:14

Film beznadziejny. Stracony czas. Nie polecam. Szkoda takiej fajnej żeńskiej obsady.

Wiola 19. January 2015, 22:08

Ten film nie jest najgorszy ale wcale nie najlepszy. Było tylko kilka takich fajnych momentów. Akcja rozwijała się bardzo wolno. Ja osobiście drógi raz bym nie poszła na taki film :* **** Pozdro***

MaPa 18. January 2015, 20:00

Film jest super - inteligentny, mądry, fantastycznie zagrany ( wszystkie główne role ale też epizody) Śmieszny miejscami bardzo, choć to rzeczywiscie nie jest komedia. Satyra, opowiastka psychologiczna, "komedia alternatywna"? Trudno mi jednoznacznie okreslić, ludzie się śmieją i wychodzą w zadumie. Bardzo polecam.

Miś 14. January 2015, 6:58

Dawno nie bylem na takiej chale, Szkoda dobrych aktorow a takie badziewie ani śmieszne ani mądre a nawet nie wzruszające.

rikka 11. January 2015, 13:51

kolejny film z gatunku "polska komedia żenująca".... Dlaczego, dlaczego Polacy robicie takie filmy?! Dno, kompletne dno...

CCCCCCCCCCCCCCCCCCC 10. January 2015, 22:42

DNO DNO I JESZCZE RAZ DNO

Pola 9. January 2015, 10:57

Dawno,a może w ogóle nie oglądałam takiego bubla. Mam żal do aktorów z najwyższej półki,że swoimi nazwiskami firmują takie "arcydzieło" i ściągają ludzi do kina. Może nie czytali scenariusza, a może jest tak jak pisze "pablo". Proponuję zmianę tytułu na "Pani z psychola". Na przywrócenie wiary w kino polecam "Dzikie historie"- to jest kino.

zibi58 9. January 2015, 8:45

Dno i półtora metra mułu, gorszego filmu nie widziałem

age 7. January 2015, 20:18

Talent komediowy Krystyny Jandy???? nie wyobrażam sobie tego. Ps. na filmie jeszcze nie byłam, miałam iść jutro ale po lekturze komentarzy właśnie rezygnuję, wybiorę się do kawiarni na kawkę i gazetkę)

dariusz sienkiewicz 7. January 2015, 10:42

Totalna porażka. wszyscy wyżej piszecie całą prawdę! szkoda czasu i pieniędzy!
Psychologia, a komedia tylko dla tych którzy maja problem sami ze sobą! To jest cała prawda o tym filmie pozdrawiam!

Anton 7. January 2015, 10:11

Idąc do kina na ten film sporo przemarzłem i jedynym plusem było rozgrzanie się w sali kinowej i kilka przerw na drzemkę. Film BEZNADZIEJNY !

Ola 6. January 2015, 21:09

żenada jakich mało...

Frida 6. January 2015, 19:30

Tragifarsa....żadna komedia. Brak ciekawych tematów, brak dialogów chyba, że traktować jako dialog komentarz mówiony w trakcie przez narratora, a już opis dialogów w reklamie filmu jako błyskotliwych to totalna pomyłka lub celowa manipulacja, aby następni biedni kinomani się na to nabrali.Aż dziw, że takie kicze są finansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Ciekawe, kto tam pracuje, że kasę podatników kierują na coś takiego.Wróciłam przed chwila z tego filmu i jesteśmy z mężem w szoku.........Pomimo, że mamy swoje lata i na wielu filmach byliśmy. Pytanie - dlaczego przy próbie zrecenzowania filmu poprzez wybór liczby gwiazdek nie mogę ocenić nie wybierając żadnej?Muszę wybrać chćc jedną, a ja nie chcę dać żadnej....:(

Ala 5. January 2015, 2:48

ten film to nie komedia !!!! Nie polecam , szkoda czasu i pieniędzy.Dobra komedia to - "za jakie grzechy Boże "

Kaja 3. January 2015, 18:42

Zgadzam się z powyższymi opiniami. Poszłam na ten film ze względu na moją ulubioną aktorką- Agatę Kuleszę. Film beznadziejny.

Oliwka 3. January 2015, 18:15

Recenzja Pana Pablo jest w zupelnosci trafiona. Piszemy to wlasnie w trakcie oglądania. A trzeba było czytać wczesniej... Choc w przeciwieństwie do Pana Pablo, dostrzegłyśmy dwa śmieszne momenty. Janda wyśmienita....

agaqbs 2. January 2015, 8:54

Dno, beznadziejny film na plakacie jest informacja "Komedia jakiej nie było" - zgadza się, nie było jeszcze takiej, na które nikt by się nie śmiał w kinie. jedyne pozytywy to pokazany Kraków i rola Jandy. Dziwię się, że tacy dobrzy aktorzy w tym zagrali. Poza tym film nudny, w ogóle nie śmieszny, strata czasu i pieniędzy.

ewa 30. December 2014, 20:46

masakra! kilka fajnych pomysłów, które zostaly zmarnowane

Add new comment Pani z przedszkola

Your opinion about the movie: