|

Top 10

KEI

A somewhat gentle man

En ganske snill mann
Directed by: Hans Petter Moland

Cinema program "A somewhat gentle man" in Trójmiasto

No showtimes for movie "A somewhat gentle man" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Pewien dżentelmen
Original title: En ganske snill mann
Production: Norwegia , 2009
Release Date: 28 January 2011
Distribution: Vivarto

Directed by: Hans Petter Moland
Cast: Stellan Skarsgard, Jannike Kruse Jatog, Jan Gunnar Roise

Urlik to dość grzeczny facet. Zabił kilka osób, kilka innych okaleczył. Tak to bywa, gdy jesteś gangsterem. A potem idziesz za kratki.
Urlik właśnie wychodzi z powrotem na wolność. Dręczą go obawy... Ale już czeka na niego Jensen. To szef mafii, który ma swój honor. Troszczy się o swoich ludzi i lubi, kiedy wszystko jest w porządku. Dla niego najważniejsze jest, żeby Urlik wyrównał rachunki i zabił człowieka, który go wsypał.
Urlik jest raczej miłym gościem. Nie ma marzeń i niewiele potrzebuje. Podejmuje pierwszą, lepszą pracę. W zamian za jedzenie i miejsce do spania, zrobi, co mu się każesz. Może pokochać, może też zabić.
Podziwia swojego syna, który jest teraz dorosłym mężczyzną. Jest wykształcony, ma dziewczynę, przed nim wspaniała przyszłość. Ale dziewczynie nie podoba się teść, który jest mordercą. Jej rodzina nie akceptuje takich rzeczy, mają zasady. Centrum ich życia stanowią dzieci i kwiaty.
Urlik to dość grzeczny facet. Ale jak długo można być grzecznym?Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1113 votes. | Rate movie

Movie trailer: A somewhat gentle man

Your comments

lucias 9. May 2011, 23:41

Polecam, świetna komedia.
Może nie dla każdego ale super klimat i nietuzinkowe poczucie humoru. Genialny Skarsgard w roli głównej. Ciekawie wpleciony zabawny polski wątek (swoją drogą to niesprawiedliwe dla Norwegów że my Polacy możemy wyłapać więcej zabawnych perełek w tym filmie;) . Po tych wszystkich polskich (k)hitowych komediach wreszcie pojawiło się coś naprawdę śmiesznego. Swoją drogą to ciekawe, że w Norwegii są w stanie stworzyć bardzo zabawny film a w Polsce od ładnych paru lat nic się w tym temacie nie zmenia. Może w Polsce twórcy zapomnieli, że istnieje inteligentny widz a komedia to nie zlepek kiepskich gagów próbujących rozśmieszyć w żenujący sposób co minutę z marnym skutkiem znudzonego widza lecz tak jak w tym filmie wystarczy kilka genialnie śmiesznych scen a poza tym istnieje jeszcze coś trakiego jak ironia i śmiech wewnętrzny.

Gorąco polecam

Add new comment A somewhat gentle man

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 January
7 January
5 January
31 December

Coming soon

21 January
28 January
4 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl