trojmiasto.repertuary.pl
Film

Cinema program "Buried" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Buried" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Pogrzebany
Original title: Buried
Runtime: 95 min.
Production: Hiszpania/USA , 2010
Release Date: 26 November 2010
Distribution: Monolith

Directed by: Rodrigo Cortes
Cast: Ryan Reynolds

Paul Conroy budzi się w trumnie. Ma komórkę, zapalniczkę i długopis… ale nie ma ochoty umierać.
Nowatorski scenariusz i świetna gra aktorska, które przykują do fotela niczym „Cube”.

Budzi się. Wokół jest ciemno. Woła o pomoc, ale jego głos odbija się od desek. W końcu udaje mu się znaleźć zapalniczkę. Nerwowo rozpala płomień. Orientuje się, że leży zamknięty w trumnie. W jego kieszeni dzwoni telefon…

Paul Conroy (Ryan Reynolds) pracował na kontrakcie w Iraku. Zostaje porwany przez grupę Irakijczyków podczas zorganizowanego przez nich ataku. Kolejną rzecz jaką pamięta to pobudka w zakopanej pod ziemią trumnie. Może być gdziekolwiek na liczącej setki kilometrów kwadratowych pustyni, a tlenu wystarczy mu zaledwie na 90 minut. Ma zapalniczkę, telefon komórkowy i długopis.

…głos w telefonie ma irakijski akcent. Nieznajomy po drugiej stronie słuchawki domaga się kilkumilionowego okupu i każe Conroy’owi nagrać na znajdującą się w telefonie kamerę szokujące wyznanie. Paul może się na to nie zgodzić… ale musi myśleć szybko. Zostaje mu coraz mniej tlenu…


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1174 votes. | Rate movie

Your comments

Allyss 31. December 2010, 0:06

Spodziewalam sie lekkiej nudy po filmie kreconym caly czas w drewnianym pudelku ale akcja caly czas trzyma w napieciu. Mozna polecic!

pedro 29. December 2010, 16:25

widać że można krzesać kasę tak niskonakładowego filmu dawno nie widziałem

Aga 13. December 2010, 9:12

Film rewelacja!!!A jeśli takie rzeczy dzieja się poważnie?jeśli to jest na porządku dziennym?Ciekawe co Ty byś zrobił gdyby Cie zakopali??

jaaa 9. December 2010, 20:23

Film mi się kompletnie nie podobał, denerwowała mnie ciagle ta sama scena w trumnie i te ciemności.
NIE POLECAM.

AGA 9. December 2010, 9:58

całkiem dobry kawałek kina - porządny thriller... jeden aktor , jedna trumna, komórka i i tak się ogląda w skupieniu - wyjdzie z tego cały czy nie???

erwor 8. December 2010, 22:53

Film nie dla wszystkich przypuszczam że dla 90 procent ludzi którzy go obejrzą będzie on beznadziejny. Ja jednak jestem w tych 10 procentach którym ten film się spodoba za jego niezwykłość i oryginalność. Naprawdę nie zawsze trzeba dużych nakładów finansowych aby stworzyć dobry film. Liczę na więcej takich filmów bo komedie romantyczne zalegające nasze kina już mi się naprawdę znudziły.

obcy 5. December 2010, 14:14

nuda

Damian 4. December 2010, 23:19

TOTALNA PORAŻKA!!! zero akcji

kulturka 3. December 2010, 1:12

wreszcie coś innego. specyficzny, bez akcji ale trzyma w napięciu.

olgierd 1. December 2010, 13:06

dziwny niekonwencjonalny film

myszora 29. November 2010, 12:00

Mnie się podobał. Fajna końcówka, myślałam że wiem jak się skończy a okazało się całkiem inaczej. Podsumowując 6/10, jak się nie ma co robić w domu to można się przejść do kina.

lliram 28. November 2010, 23:20

Kapitalny film! Rodrigo Cortés stworzył wielkie widowisko za naprawdę malutkie pieniądze. Przez ponad 90 minut kamera nie opuszcza klaustrofobicznego drewnianego pudełka, w którym umieszczony jest główny bohater filmu, zakopany gdzieś na pustyni w Iraku, a mimo to jest tyle emocji i tak wiele informacji wypływa z ekranu na temat nie tylko naszego filmowego bohatera, lecz również na temat współczesnego świata i mechanizmów, które nimi rządzą. To istny geniusz, by stworzyć z 'banalnej' wydawać by się mogło historii, coś tak wielkiego. To film, który trzyma w napięciu, zmusza wręcz do utożsamienia się z głównym bohaterem i przede wszystkim prowokuje do myślenia. Po stokroć polecam tym wszystkim, którzy lubią ambitne i nowatorskie kino.

josef 26. November 2010, 22:23

po obejrzeniu mam bardzo mieszane uczucia
budżet tego filmu wynosił pewnie coś koło 70 dolarów na scenografię + gaża dla aktora ;D
do bólu statyczny - jeśli spodziewasz się jakiejkolwiek akcji - NIE IDŹ na ten film - "plebania" jest przy nim kinem akcji ;)
sedno tego filmu to ukazanie mechanizmów rządzących korporacjami, zakłamania ludzkiego i ludzkiej bezsilności - to akurat zostało dobrze ukazane
ergo - dla koneserów

tomek 26. November 2010, 20:52

szkoda słów

Add new comment Buried

Your opinion about the movie: