trojmiasto.repertuary.pl
Film

Frailty


Directed by: Bill Paxton

Cinema program "Frailty" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Frailty" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Ręka Boga
Original title: Frailty
Runtime: 100 min.
Production: USA , 2002
Release Date: 23 August 2002
Distribution: Vision

Directed by: Bill Paxton
Cast: Matthew McConaughey, Bill Paxton, Powers Boothe, Derk Cheetwood

Wesley Doyle (Powers Boothe), agent FBI, prowadzi śledztwo dotyczące seryjnego mordercy (nazywanego „God’s Hand” - Ręka Boga). Zrozumiałe podejrzenie wzbudza w nim człowiek, który pewnego dnia pojawia się w jego biurze oświadczając, że wie, kim jest morderca. Ów człowiek przedstawia się jako Fenton Meiks (Matthew McConaughey). O wszystkie morderstwa oskarża swojego brata, Adama. Jego zdaniem to on zabił tych wszystkich ludzi, a potem popełnił samobójstwo. Ale zbrodnie Adama to tylko niewielka część długiej i wyczerpującej opowieści, którą Meiks chce się podzielić z agentem Doylem, by ten zrozumiał, jakie motywy doprowadziły jego brata do tych morderstw. Przeszłość i teraźniejszość zlewają się ze sobą. Adam rozpoczyna swoją opowieść o wierze i o karze.

Jest rok 1979. Brat Meiksa, 12-letni Fenton (Mathhew O’Leary) i 9-letni Adam (Jeremy Sumpter), żyją w harmonijnych i radosnych relacjach ze swoim ojcem (Bill Paxton), miłym i wrażliwym człowiekiem, dochodzącym do siebie po śmierci ukochanej żony. Chłopcy są szczęśliwi i bezpieczni do czasu, kiedy nieoczekiwane wydarzenie zmieni ich życie na zawsze. Pdewnego dnia ojciec oświadcza im, że objawił mu się Anioł, który powierzył mu świętą misję. Bóg wybrał jego i jego synów, by zniszczyli demony, które przybierają postać zwykłych ludzi. Anioł ma im dać listę nazwisk ludzi-demonów. Meiks musi ich odnaleźć i zabić. O ile Adam z entuzjazmem podchodzi do rodzinnej misji i deklaruje udział w ojcowskiej wizji zaprowadzenia bożej sprawiedliwości, o tyle Fenton (słusznie?) obawia się, że ojciec po prostu oszalał. Rozdarty pomiędzy miłością do rodziny a przekonaniem, że trzeba zniweczyć ten diaboliczny plan, Fenton boryka się z własnymi demonami, poszukując rozwiązania tej niecodziennej sytuacji. Okrutna przemoc rujnuje dzieciństwo Fentona i Adama. Ma też dramatyczny wpływ na ich przyszłość. Pod wpływem swych głębokich i bolesnych doświadczeń chłopcy odkrywają, że wyobrażenie Boga i diabła może być zarówno bardzo odmienne, jak i bardzo podobne. Wyobrażenia te prowadzą ich ku szokującemu i nieprzewidywalnemu przeznaczeniu.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1351 votes. | Rate movie

Your comments

slomka 31. October 2002, 3:30

fabula super
Niezly - calkiem zaskoczylo mnie zakonczenie...

nie przepadam za filmami grozy... wlasciwie nigdy ich nie ogladam, ale ten byl wyjatkowo dobry - troszke brutalny nie polecal bym na wyjscie z dziewczyna :-)

totem 26. October 2002, 10:32

Boze pokazales swa reke !
tego sie nie da opowiedziec trzeba zobaczyc ... i jest o czym myslec dlugo, dlugo po ...

c 30. August 2002, 13:21

dobry
nie lubie filmów tego typu, ale ten był naprawde ok; warto zobaczyc

wewka 29. August 2002, 14:54

Polecam!!!!
Film bardzo dobry!!!!I to co najbardziej lubię w filmach niebanalne ciekawe zakończenie:))))

Pamel 28. August 2002, 7:50

Mroczny!!!
Tak, to zdecydowanie najbardziej mroczny film jaki w życiu widziałem. Niestety mało straszny i w niektórych momentach wręcz nudny. Ale warto ogladnac dla ciekawego zakonczenia...

suru 25. August 2002, 9:38

spoko
film dobry moim zdaniem najlepszy z calego cyklu "krwawe lato". Troche zakrecony ale warto zobaczyc.

Add new comment Frailty

Your opinion about the movie: