trojmiasto.repertuary.pl
Film

The Jane Austen Book Club


Directed by: Robin Swicord

Cinema program "The Jane Austen Book Club" in Trójmiasto

No showtimes for movie "The Jane Austen Book Club" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Rozważni i romantyczni. Klub miłośników Jane Austen
Original title: The Jane Austen Book Club
Runtime: 106 min.
Production: USA , 2007
Release Date: 28 December 2007
Distribution: UIP

Directed by: Robin Swicord
Cast: Emily Blunt, Maria Bello, Hugh Dancy, Maggie Grace, Nancy Travis, Amy Brenneman, Jimmy Smits, Kathy Baker

Współczesna Kalifornia być może leży tysiące kilometrów od Anglii, być może jest też oddalona w czasie od epoki opisywanej w książkach Jane Austen, ale niektóre rzeczy nigdy się nie zmieniają. Ludzie stale są pochłonięci kwestami związanymi z małżeństwem, przyjaźnią, romantycznymi perypetiami, normami i pozycją społeczną, podobnie jak miało to miejsce na przełomie opisywanego przez brytyjską pisarkę XVIII i XIX wieku. Film „Rozważni i romantyczni: klub miłosników Jane Austen” opowiada o życiu grupy przyjaciół, przez właśnie pryzmat literackiej bohaterki. Sześcioro członków klubu czytelniczego, sześć książek Jane Austen, sześć splecionych ze sobą wątków rozgrywających się w ciągu sześciu miesięcy, a to wszystko w scenerii żyjącego w szalonym tempie miasta Sacramento. I o ile rozgrywające się współcześnie historie nigdy nie są dokładnym odzwierciedleniem wątków Austen, to jednak nasi bohaterowie mogą odnaleźć echa swoich problemów i perypetii właśnie w powieściach tej autorki, powieściach pełnych uniwersalnych celnych obserwacji i prawd o ludzkim życiu.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1380 votes. | Rate movie

Your comments

Archangel 4. January 2008, 23:00

Lekki, zwiezny i duzo gadania. Mnie sie bardzo podobal, mimo, ze nie czytalam zadnej ksiazki Jane Austen. Tak jak przedmowca zachecilo mnie to do siegniecia po lekturke. Bylo kilka wpadek jak dla mnie (nieoczekiwanych przemian w bohaterach, niczym konkretnym nie podyktowane) Film jednak jest dobry i polecam.

... 31. December 2007, 16:44

nie czytałam jej książek, ale właśnie wróciłam z kina i muszę powiedzieć, że mi się podobało, Ten film zachęcił mnie to przeczytania tych 6 powieści. Jeszcze w tym tygodniu chyba pójdę i wyporzyczę. Najpierw jedną a potem następnych pięc ;)

F 25. December 2007, 23:38

jest w porządku, ale to kino, które trzeba rozumieć.. skłania do refleksji o własnych potrzebach w naszym jakże ciekawym życiu,...................... oczywiście nawiązuje do każdej książki austen. polecam, ale nie wszystkim może sie podobać

jan austin jr. 15. December 2007, 23:22

film tak denny, ze dziwne ze polski instytut filmowy nie wspolfinansowal jego produkcji...lepiej isc na banie do knajpy

Add new comment The Jane Austen Book Club

Your opinion about the movie: