|

Top 10

  1. Najmro. Kocha, kradnie...
  2. Truffle Hunters
  3. Dune
  4. House of Gucci
  5. Spider-Man: No Way Hom...
  6. Gierek
  7. The Matrix Resurrectio...
  8. Around the World in 80...
  9. Rifkin's Festival
  10. Dziewczyny z Dubaju

August: Osage County


Directed by: John Wells

Cinema program "August: Osage County" in Trójmiasto

No showtimes for movie "August: Osage County" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Sierpień w hrabstwie Osage
Original title: August: Osage County
Runtime: 130 min.
Production: USA , 2013
Category: drama
Release Date: 24 January 2014
Distribution: Forum Film

Directed by: John Wells
Cast: Meryl Streep, Julia Roberts, Ewan McGregor

Comedy of manners, August Osage County "is tinged with sarcastic humor look at the difficult relationship of mother (Meryl Streep) and her three grown daughters (Julia Roberts, Juliette Lewis, Julianne Nicholson), who left the family home, distancing himself from the family and from the past . One day, coming back to face the emotions that once led to discord in the family. It's a film that does not avoid emotions tells a universal story about family ties. It is in the acquirer's true, but also great hope that together lived crisis will become heroines prelude to solve old conflicts.
The phenomenal cast alongside Meryl Streep and Julia Roberts were also Ewan McGregor, Chris Cooper, Sam Shepard, Benedict Cumberbatch and Juliette Lewis. ,, August Osage County "is one of the most frequently mentioned titles in this year's Oscar-winning speculation.
Average rate: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
479 votes. | Rate movie

Movie trailer: August: Osage County

Your comments

kinomanka 16. June 2014, 18:44

Film bardzo smutny. Gra aktorska Meryl Streep rewelacyjna. Czasami była aż za bardzo przekonywująca.

aga 22. March 2014, 13:20

Film doskonały, nie dla publiki lubiącej gnioty typu Chłopak mojej dziewczyny, a relacje? Napewno wiele z osób, które nazwały je patologicznymi, nie zna tego pojęcia, napewno nie tak wspaniale jak w większości naszych domostw, gdzie przy plazmie uśmiechamy się do reklam....

ano 13. March 2014, 19:21

jestem w miare na swiezo po filmie, po wyjsciu z kina zdawalo sie ze rzeczywistosc dookola jakby inna, tak to jakby teatr telewizji, nie w nim nic zbednego wszystko poznajemy na tyle by samemu osadzic, wydac swoj wlasny wyrok, przemyslec rozwiazanie, to nauczka ze rodziny nie utrzyma sie sila, kazdy ma swoja "gebe" widac to szczegolnie przy wspolnym posilku, dla mnie najsmutniejsza historia o prezencie ukochanym butach pod choinka i rozmowa siostr nad butelka wina. to tak jakby przestroga, kazdy z nas wyciaga dla siebie to, co dla niego najwazniejsze, warto choc nie za wczesnie, nastolatkom nie polecam, zle i niekorzuystnie moga odebrac ten film,z racji mniejszego zyciowego doswiadczenia - dla rownowagi i dawki optymizmu polecam "czas na milosc" (about time) jak powinna wygladac rodzina, co w zyciu wazne

Wabik 2. March 2014, 18:58

Film ma swoich wyznawców, ale moim zdaniem jest nieudany. Jest to dzieło z gatunku takich, które intensywnie udają, że mają coś ważnego do powiedzenia o życiu i ludzkich relacjach. Niestety po 130 minutach ględzenia okazuje się, że jednak nic ważnego nie powiedziano! Obsada imponująca, ale to naprawdę za mało, żeby stworzyć dobry film. Nie przeczę, są dobre "gęste" momenty, ale jako całość rozczarowuje. Ponadto film jest ubogi i nużący od strony języka filmowego. Ponieważ jest to sfilmowany tekst sceniczny, więc praktycznie wszystko dzieje się w jednym salonie i wyszedł taki teatr telewizji. Film przykry, męczący i nudny. Dobry dla kinowych masochistów i tych, którzy odnajdują tu obraz własnej rodziny.

ka 20. February 2014, 7:49

Znakomicie przedstawione postaci - każda z charakterysytcznym rysem! Film dla tych, którzy chcą nabrać dystansu do własnego życia i własnych wyborów. Polecam nie tylko ze względu na świetnie odegrane role, ale także ze względu na ponadczasowe, uniwersalne kwestie, które mogą być obecne także w naszym życiu. Film z dubbingiem byłby lepszy w odbiorze, bo zamiast czytania tekstu, można byłoby bardziej przyjrzeć sie grze aktorskiej.

abc 18. February 2014, 18:16

Film smutny i skłania do refleksji. Najbardziej smutny moment z butami pod choinką, aż się popłakałam. Gra aktorska..rewelacyjna. Meryl Streep powinna dostać Oskara. Dla mnie była aż za bardzo realistyczna.

RJ1970 16. February 2014, 22:20

Film bardzo dobry!!!!!
Ważny temat, wspaniała gra aktorska po prostu trzeba obejrzeć, gorąco polecam.

kedaR 16. February 2014, 9:18

KOMEDIA??????? ŻART!!!! ale kunszt aktorski niezaprzeczalny

AGA 15. February 2014, 9:01

Film dobry, mocny, ale też dość ciężki, dramat obyczajowy,żadna komedia. Dużo patologicznych relacji w rodzinie, nie jest to typowa amerykańska rodzina. Dla mnie ważny wątek to refleksja nad tym co dziedziczymy w genach po rodzicach, a co wynosimy z domu przez wychowanie. Film nie każdemu będzie się podobał.

E.T. 14. February 2014, 22:10

Film trudny, ponury. Jeżeli ktoś oczekuje rozrywki, to źle trafi.

Agata 13. February 2014, 15:21

Napewno drugi raz na niego bym nie poszła. Kłótnie, krzyki, wyzwiska. Strasznie patologiczna rodzina !!! - nie na moje nerwy. Nie ujmuję nic głownym bohaterkom, grają wspaniale, ale lubię kino nawet smutne i pełne refleksji tylko żeby było ciszej. Szczególnie nad trumną. Zgadzam się z opinią, że Ktoś po obejrzeniu filmu nie mógł spać. Podczas seansu (w Galerii Mokotów) kilka osób wyszło.
Film dla koneserów. Napewno nie polecam. Jest wiele innych, fajniejszych ....

Ulok 12. February 2014, 21:10

Film jest ciężki i przydługi, początek trudny do przebrnięcia, wątek też taki nijaki. Gdyby nie dobra obsada aktorska wyszłabym z kina. Nie zachwycił mnie ten film, jest przereklamowany.

stanz1008 12. February 2014, 15:50

Znakomity film, mówiący o samotności człowieka, chociaż wplątanego w "grono rodzinne". Wspaniała gama kolorowych charakterów ludzkich, może nie typowo polskich, bo my nie jesteśmy tak okrutnie otwarci wobec siebie. Nikt nie mówi o świetnej, choć krótkiej, epizodycznej roli ojca (Beverley), który umiera na początku filmu, ale ustawia nastrój przekonywająco. Warto zobaczyć ten film i pomyśleć...

mietnow 8. February 2014, 22:06

Trudno nazwać ten film komedią, choć kilka scen mnie rozbawiło. Film o trudnych relacjach rodzinnych, wzajemnej nieufności czy milczeniu o sprawach niewygodnych. Polecam ten film.

ja 8. February 2014, 19:51

Film pokazuje jakieś patologogiczne stosunki w rodzinie, dla mnie niestrawny

nutka 5. February 2014, 22:08

Film bardzo dobry, trudny, bynajmniej nie komedia obyczajowa. Rewelacyjna Meryl Streep i Julia Roberts

wojtek 5. February 2014, 10:44

Bardzo polecam! Zarówno gra aktorska, jak i fabuła. Świetnie nakreslone postaci i relacje wynikające z ról społecznych.

iziek 4. February 2014, 21:38

Komedia????

arek 2. February 2014, 19:37

SŁABIUTKI FILM NIE POLECAM

aa 1. February 2014, 18:07

to taki smarzowski z meryl streep i julia roberts, super !! warto !!

Add new comment August: Osage County

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

28 January
21 January
14 January

Coming soon

4 February
11 February
18 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl