trojmiasto.repertuary.pl
Film

Cinema program "Bel Ami" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Bel Ami" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Uwodziciel
Original title: Bel Ami
Runtime: 102 min.
Production: Wielka Brytania , 2012
Category: drama / history / romance
Release Date: 18 May 2012
Distribution: Monolith

Directed by: Declan Donnellan, Nick Ormerod
Cast: Robert Pattinson, Uma Thurman

Robert Pattinson („Saga Zmierzch”, „Twój na zawsze”) w roli czarującego uwodziciela uwikłanego w NIEBIEZPIECZNE ZWIĄZKI z trzema pięknymi kobietami.

Młody, ubogi i niezwykle przystojny George (Robert Pattinson) przyjeżdża do Paryża. Miasto aż kipi od przepychu, zepsucia i, przede wszystkim, wielkich pieniędzy. Mężczyzna postanawia za wszelką cenę wejść do lepszego świata i zrobić karierę. Dzięki swojemu urokowi, pewności siebie i umiejętnie sterowanym intrygom wkrótce udaje mu się znaleźć w samym środku paryskiej elity. Droga na eleganckie salony wiedzie przez kobiece serca - jego czar osobisty pozwala mu uwieść najbardziej wpływowe z nich i sięgnąć po władzę, o jakiej zawsze marzył. Jednak w mieście, w którym seks jest siłą, a sława prawdziwą obsesją - wszystko ma swoją cenę.

Film producenta „Rozważnej i romantycznej” na podstawie powieści Guy’a de Maupassanta.
Autorką muzyki jest zdobywczyni Oscara® Rachel Portman („Księżna”, „I że Cię nie opuszczę”, „Czekolada”).


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
662 votes. | Rate movie

Movie trailer: Bel Ami

Your comments

a 4. July 2012, 23:31

jedyne, co zasługuje na uwagę w tym filmie to muzyka.

Anka 12. May 2012, 16:58

Mieszane uczucia. Stop! To nie jest wina Pattinsona, jeśli ktoś myśli, że to zaraz napiszę. Bardzo mi się podobała książka i Pattinson jest tu równie obleśny (dosłownie i w przenośni), jak Duroy. Słabość filmu to chyba scenariusz ( w moim odczuciu) i - tak jak niektórzy krytycy stwierdzili - reżyseria (do tej pory twórcy filmu robili teatr). Interakcje między różnymi bohaterami też są czasem jakby 'niekompletne'. Podobno film przeszedł niezłą sieczkę by być dopuszczonym do dystrybucji i może jest tak właśnie dlatego. Należy też zaznaczyć, że to są realia innej epoki, a Maupassant miał też swój sposób opowiadania historii. Taką literaturę trzeba lubić, inaczej film też sie nie spodoba. Jakkolwiek cała historia jednym może się podobać a innym nie, jest aktualna. Prasa służy do manipulacji a seks (wielu jednostkom) do zdobywania władzy, pozycji społecznej i majątku. Tytuł jest koszmarnym przekładem oryginału, więc należy go zignorować przy podejmowaniu decyzji o obejrzeniu filmu. Pattinson - którego wielu nienawidzi z zasady i bez powodu - poradził sobie całkiem nieźle i nie należy go dla własnej wygody obwiniać za słabości filmu, bo on jest w nim tylko aktorem, a nie całą ekipą w jednej osobie. Dość ciekawie i naturalnie wygląda relacja między nim a Ricci. Kristin Scott-Thomas jest rewelacyjna. Kostiumy również. Film dobrze ukazuje słabości natury ludzkiej, chciwość, cynizm i bezwzględność.

Add new comment Bel Ami

Your opinion about the movie: