trojmiasto.repertuary.pl
Film

Pride and Glory


Directed by: Gavin O'Connor

Cinema program "Pride and Glory" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Pride and Glory" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster W cieniu chwały
Original title: Pride and Glory
Runtime: 110 min.
Production: USA , 2008
Release Date: 9 January 2009
Distribution: Warner

Directed by: Gavin O'Connor
Cast: Edward Norton, Colin Farrell, Noah Emmerich, Jennifer Ehle

Czterech nowojorskich policjantów ginie w zasadzce, która porusza i pobudza do działania cały miejski departament policyjny. Pragnąc powstrzymać zabójców i przeciwstawić się wzbierającej fali domysłów i podejrzeń, komendant policji śledczej na Manhattanie, Francis Tierney Senior (Jon Voight) prosi syna, detektywa Raya Tierneya (Edward Norton), o poprowadzenie śledztwa. Ray, choć niechętnie, zgadza się przejąć dochodzenie w sprawie śmierci funkcjonariuszy, którzy podlegali służbowo jego bratu, Francisowi Tierneyowi Juniorowi (Noah Emmerich) oraz ściśle współpracowali z jego szwagrem, Jimmym Eganem (Colin Farrell).
Pozory wskazują, że rutynowa obława na handlarzy narkotyków – wskutek zrządzenia losu – nieoczekiwanie zakończyła się tragedią. Tymczasem im dłużej Ray zajmuje się śledztwem, tym bardziej jest przekonany, że ktoś musiał uprzedzić przestępców o planowanym „nalocie”. Ktoś z wewnątrz, zdrajca w szeregach policji. Co gorsza, zgromadzone dowody wiodą śledztwo w dramatycznym kierunku, świadcząc o winie jego własnego brata i szwagra.


Average rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1376 votes. | Rate movie

Your comments

Gusia 22 22. February 2009, 20:53

Warto!!! Polecam;)

bach_bach 27. January 2009, 23:29

9/10 film do samej koncowki trzyma w napieciu, dobra fabula, duzo akcji, niestety w/g mnie kompletnie chybiona scena walki w pubie (rozesmialem sie jak ja zobaczylem - jak rycerze w bajce) jak i scena w ktorej "glowny zly" i "glowny dobry" spotykaja tlum murzynow. Reszta super :)

dgr 13. January 2009, 21:54

bardzo dobre męskie kino.

ulijja 11. January 2009, 13:46

Świetny film, ciekawie poprowadzona akcja. Dawno żaden film nie wywarł na mnie takiego wrażenia. Z reszta z kinowej sali padały niecenzuralne określenia w stronę bohaterów. Film porusza emocje, stawia pytania o moralność lojalność, a przy tym po prostu dobrze się go ogląda. Polecam.
Rzeczywiście dystrybutor jakby zapomniał o podstawie. Tłumaczenie z angielskiego jest bardzo kiepskie, dialogów hiszpańskich w ogóle nie przetłumaczono.

shrinkpl 11. January 2009, 12:11

Bez rewelacji, duzo nie potrzebnych wlekacych sie scen, przez co film strasznie nuzacy.
Mozna obejrzec ale nie trzeba:)

olka 11. January 2009, 11:32

Film do obejrzenia, ale bez zachwytów. Sporo już w kinie było o skorumpowanej policji, Nowym Jorku - tyglu kultur, itd. Także lekka powtórka z rozrywki i momentami ziewanie, ale ogląda się dobrze. Norton i Farrell oczywiście grają świetnie. Akcja przewidywalna i dąży do oczywistego dość końca.

m_m 10. January 2009, 22:32

jednym słowem - polecam. wreszcie dobry film akcji w tym roku. nie można się nudzić. bardzo fajny scenariusz i ciekawie przedstawiony dylemat wyborów, poprawności, lojalności. nie tylko banalna kwestia dobry vs. zły glina. powiedziałbym mocne 7,5. warto!!!
PS.smola ma racje co do kwestii z hiszpańskim - kto rozumie, faktycznie zda sobie sprawe że kilka z nich ma znaczenie.

moj podpis 10. January 2009, 19:44

dobry.
ad smola.
z tym hiszpanskim to jest tak, ze nie ma tego duzo, a co wazniejsze watki rozmowy w espanol tlumacza pozniej na english (i tym samym sa napisy w polskim) ;) wiec nie ma strachu.
polecam!

smola 10. January 2009, 18:15

Film bardzo dobry. Ciekawie opowiedziana historia (tylko mnie zaczęło zastanawiać czy amerykanie nie mają jakiegoś kompleksu, czy problemu ze złymi policjantami ;) ). Niestety nasz dystrybutor dał ciała, albo można dojść do wniosku, że założył iż każdy widz mówi po hiszpańsku :/ trochę takich kwestii jest i w ogóle nie są przetłumaczone. Trochę to głupie, bo założę się, że gdyby się taki film z neta ściągnęło to te kwestie zostaną przetłumaczone... niestety trochę to dobija, że ceny biletów drożeją a widzów (klientów) się olewa. No nic można tylko sobie życzyć, żeby w wersji dvd już ktoś to przetłumaczył.

Add new comment Pride and Glory

Your opinion about the movie: