|

Top 10

KEI

Cinema program "Whisky" in Trójmiasto

No showtimes for movie "Whisky" for today
Choose other date from the calendar above.

Movie poster Whisky

Runtime: 94 min.
Production: Urugwaj / Argentyna / Niemcy / Hiszpania , 2004
Release Date: 22 June 2007

Directed by: Juan Pablo Rebella, Pablo Stoll
Cast: Andres Pazos, Mirella Pascual, Jorge Bolani, Ana Katz

Whisky, drugi pełnometrażowy film reżyserów Juana Pablo Rebelli i Pablo Stolli, został uznany za najważniejszy film latynoamerykański ostatnich lat.

Całe życie Jacobo to jego podupadająca fabryka skarpetek. Gburowate rozkazy, które wydaje swojej wiernej asystentce Marcie, są dla Jacobo jedynym kontaktem ze światem. Kobieta od lat zajmuje się wszystkimi sprawami Jacobo. Ich relacja ogranicza się jednak tylko do wspólnej pracy, w której tworzą perfekcyjnie zgraną parę.

Monotonne życie Jacobo zakłóca zapowiedź wizyty jego brata Hermana, od lat mieszkającego w Brazylii. Jacobo prosi Martę, by na czas wizyty Hermana zgodziła się udawać jego żonę. Troje bliskich sobie, a zarazem zupełnie nie znających się ludzi, podejmuje przedziwną grę pełną niezręcznych sytuacji i wymuszonych uśmiechów.

Juan Pablo Rebella powiedział o swoim filmie: Whisky to wiarygodna historia. Mogłaby się przydarzyć naprawdę. Ale przypomina mi też książkę dla dzieci, w której na każdej stronie znajduje się duża ilustracja, a na dole jedno lub dwa zdania. I tak strona po stronie, scena po scenie, wchodzi się w mały świat opowieści.

tekst: Kino Pod BaranamiAverage rate: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
1425 votes. | Rate movie

Movie trailer: Whisky

Your comments

macmot 1. October 2007, 2:31

Temat pokazany uniwersalnie: wiele o ludziach, o charakterach, o życiu. Niewiele o Urugwaju.
3s: spokojny, skromny i solidnie zrobiony film. Bez wielkich ambicji, chyba bez gwiazd (choc i tak niewiele wiem o gwiazdach kina urugwajskiego). Temat z definicji nudny - skrajna rutyna życia, która tylko z konieczności zostaje zakłócona - pokazano w sposób interesujacy, a nawet trzymający w napięciu. Rzeczywiście film opowiadany jest trochę książkowo-dziecinnie, jednak bez jakże częstego nachalnego dydaktyzmu. Uważam, że warto zobaczyć.

juliette 2. July 2007, 15:38

Nie polecam...
Wiele osób próbuje na siłę dopatrzeć się głębi w tym filmie, a według mnie takowej nie ma. Moim zdaniem reżyser chciał coś opowiedzieć, ale mu nie wyszło

mojobeat 1. July 2007, 12:58

Naprawde warto!
Bardzo powolna akcja, ale swietnie rozbudowane portrety psychologiczne. Cos jakby wczesny Jarmusch w poludniowo-amerykanskim wydaniu. Piekny, kameralny smieszno-gorzki film. Polecam!

zula 30. June 2007, 11:10

Dla koneserów
Na pewno nie jest to film dla szukających nieskomplikowanej rozrywki w sobotni wieczór - nie jestem też przekonana, czy do końca można nazwać go komedią, choć w taki sposób jest reklamowany. Oszczędność środków wyrazu, niespieszna akcja, niewiele słów, dowcip subtelny i wyrafinowany. Wspaniałe portrety psychologiczne bohaterów - portrety, których stworzenie nie byłoby możliwe bez aktorstwa na najwyższym poziomie.

Add new comment Whisky

Your opinion about the movie:

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

14 January
7 January
5 January
31 December

Coming soon

21 January
28 January
4 February
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2022 Repertuary.pl