|

Top 10

  1. Najmro. Kocha, kradnie...
  2. Dune
  3. Nędzarz i Madame
  4. No Time to Die
  5. Furioza
  6. PitBull
  7. Tajemniczy ogród
  8. LasseMajas detektivbyr...
KEI

Profile: anna.j

Films comments:

L' Auberge espagnole 24. July 2003, 11:14 koszalek

Do filmowego kanonu nie wejdzie
Nie jest to szczyt artyzmu, ale całkiem sympatyczny, wakacyjny film, lekki i przyjemny. Szczególnie jeśli ktoś odnajduje coś ze swojej własnej biografii w przeżyciach bohaterów:)

Natrętne proeuropejskie przesłanie epilogu pozostawia niesmak, a tłumaczenie na polski (z francuskiego) - wiele do życzenia.
Duris jest sztywny i jest chyba najnudniejszym boheterem filmu, Tatou i Godreche również nie pokazały klasy, natomiast wśród drugoplanowych ról warto zwrócić uwagę na kilka perełek.

Johnny English 22. July 2003, 21:14 koszalek

Malkovicha, oczywiście. Je m`excuse:)

Johnny English 22. July 2003, 21:13 koszalek

dla Malkovitcha
z filmu pamiętam tylko Malkovitcha, mówiącego z francuskim akcentem "I am ze heir to ze srone". I tyle. Niekoniecznie polecam, gdyż śmiesznych scen nie ma wiele, a na większości śmiałam się... bo wypadało... w końcu komedia!
Ale jeśli ktoś, jak ja, lubi Malkovitcha (i jeśli oglądał go np. w "Poszukiwaniu straconego czasu", czyli w filmie, w którym fantastycznie mówił po francusku), to z pewnością z ciekawości się wybierze.

No Man's Land 12. September 2002, 14:11 koszalek

parlez-vous francais?
odrobine schematyczne pokazanie postaci, przelamane w ostatniej scenie, chociaz nie do konca (jacy ci Francuzi milosierni!;)Obok goryczy i ironii wyczuwa sie smutna poblazliwosc w stosunku do ludzi z Zachodu, ktorzy nie rozumieja ani sensu ich pobytu ani miejsca w ktore ich wyslano ("pays de fous, quoi!"), nie mowiac juz o istocie konfliktu.

About A Boy 2. September 2002, 15:15 koszalek

tylko sympatyczny
sympatyczny. dokladnie : tylko i wylacznie sympatyczny. Ale Grant sie postaral;)

Bloody Sunday 24. June 2002, 0:05 anna

swietny film dla koneserow
Swietny film, o oficjalnych, proirlandzkich sympatiach. Dla tych, ktorzy sie interesuja historia Irlandii, dla innych 1.5h moze sie okazac strata czasu. Nieuchronnie narzuca sie porownanie z "W imie ojca" Sheridana. Moim zdaniem-nieslusznie.Wstrzasajaca wersja zdarzen, ktora pozwala zrozumiec fenomen IRA i wage Good Friday Agreement.

Gosford Park 23. June 2002, 23:56 koszalek

swietny film
Najpierw przeczytalam ponizsze opinie, pozniej poszlam na film i zostalam bardzo mile zaskoczona. Wspaniale nakreslone i odegrane role sluzby,swietne akcenty szkockie i irlandzkie (nie tylko w wymowie uroczej Mary), dla mniej wybrednych ironiczne porownanie naiwnie nieskomplikowanej Ameryki i dystyngowanie zepsutej Anglii:)

Repertuar kin na telefonie

Now in cinemas

Cinemas

Premieres

3 December
26 November
19 November

Coming soon

10 December
17 December
22 December
24 December
» more coming soon

Cinemas


logo Repertuary pl © 2000 - 2021 Repertuary.pl