trojmiasto.repertuary.pl
Film

Alfa

Alpha
Reżyseria: Albert Hughes

Repertuar filmu "Alfa" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Alfa" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Alfa
Tytuł oryginalny: Alpha
Czas trwania: 96 min.
Produkcja: USA , 2018
Gatunek: przygodowy / dramat / familijny
Premiera: 9 listopada 2018
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Albert Hughes
Obsada: Kodi Smit-McPhee, Leonor Varela, Natassia Malthe

Czasy epoki lodowcowej, Europa 20 tys. lat temu. Młody mężczyzna wspólnie ze współplemieńcami wyrusza na swoje pierwsze polowanie. Kiedy zostaje ranny, ci porzucają go, skazując na pewną śmierć. Przerażony i samotny stara się przetrwać w bezlitosnym świecie dzikiej puszczy. Z obawą próbuje okiełznać odrzuconego przez stado wilka. Z czasem zaczynają sobie ufać, co więcej, mogą na siebie liczyć, tworząc niezwykłą parę sprzymierzeńców. Wspólnie pokonują niezliczone niebezpieczeństwa i pułapki losu, próbując odnaleźć drogę do domu zanim nadejdzie śmiertelna zima.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 19 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Alfa on IMDb

Trailer filmu: Alfa

Wasze opinie

k.l 23. listopada 2018, 20:04

ciekawy pomysł na film. polecam

Pycholek 19. listopada 2018, 7:28

Reżyser liczył na dobre oceny chyba jedynie w kontekście wizualizacji epoko lodowcowej bo cała reszta leży na dnie oceany, w tonie w mule, leży i kwiczy. 20.000 lat temu ludzi mówiący składnią współczesnego języka :) 20.000 lat temu ludzi mający "serce większe od włóczni" :) 20.000 lat temu ludzi doskonale szyjący ubrania ze skóry :) Innych ciekawostek to chyba nawet nie ma co wymieniać, np. palące się ogniska (np. w wiosce) a jakoś składu drewna nie widać a i lasu w najbliższej okolicy... itd...

IS 14. listopada 2018, 18:00

Film jest proba pokazania jak sie zylo ludziom z gatunku Homo w Europie we wspolnotach zbieracko-lowieckich pod koniec ostatniej epoki lodowcowej. Autorzy filmu zwrocili uwage na moment kiedy to nastapilo udomowienie wilka, jedynego zwierzecia przed rewolucja agrarna. Bardzo ladnie ten okres opisal Yuval Noah Harari w swojej ksiazce Sapiens, od zwierzat do bogow. Polecam film doroslym i starszej mlodziezy z pewnym przygotowaniem na temat wsponot ludzi z epoki kamiennej.

Dodaj nowy komentarz Alfa

Twoja opinia o filmie: