trojmiasto.repertuary.pl
Film

American Honey


Reżyseria: Andrea Arnold

Repertuar filmu "American Honey" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "American Honey" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu American Honey
Tytuł oryginalny: American Honey
Czas trwania: 163 min.
Produkcja: Wlk. Brytania/USA , 2016
Gatunek: dramat
Premiera: 31 marca 2017
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Andrea Arnold
Obsada: Sasha Lane, Shia LaBeouf, McCaul Lombardi

Szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, nominowanej do Oscara i wielokrotnie nagradzanej w Cannes Andrei Arnold („Fish Tank”). Nowoczesne kino drogi, którego młodzi bohaterowie szukają niezależności i wolności.

18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie – niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, pamiętna z głównej roli w serialu „The Girlfriend Experience”), decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik – Jake (Shia LaBeouf) – bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

Pełen energii „American Honey” podbił publiczność festiwalu w Cannes. Przez wielu krytyków film Andrei Arnold do samego końca był typowany do Złotej Palmy, ostatecznie otrzymał Nagrodę Jury z rąk Georga Millera. Reżyserka stworzyła współczesną opowieść inspirowaną autentycznymi historiami. W rolach drugoplanowych wystąpili debiutanci: młodzi ludzie, których Arnold napotkała na ulicach amerykańskich miast. I to właśnie oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową (Rihanna, Calvin Harris, Sam Hunt, Lee Brice, Raury, The Raveonettes, Bruce Springsteen).

„American Honey” to szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt. To pulsująca emocjami i muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu.


Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 11 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: American Honey on IMDb

Trailer filmu: American Honey

Wasze opinie

Daniel 16. kwietnia 2017, 21:57

Film o niczym.. kawałek historii bez zakończenia. Kilka dni z życia amerykańskiej patologii. Szkoda czasu i pieniędzy.

Ilona 12. kwietnia 2017, 8:56

A mi się baaaaardzo podobał. Nie wiedziałam kiedy minęły te 2,5 godziny. Ja bardzo polecam. Wątek miłosny bardzo mi się podobał, bardzo autentyczny. Wyraźnie czułam miłosne napięcie, emocje o jakie w filmie chodziło - udało im się:).
Polecam.

kpr 6. kwietnia 2017, 6:17

Wyszedłem po 50 minutach....

paw 2. kwietnia 2017, 16:50

koszmar!

Dodaj nowy komentarz American Honey

Twoja opinia o filmie: