trojmiasto.repertuary.pl
Film

Babcia Gandzia

Paulette
Reżyseria: Jerome Enrico

Repertuar filmu "Babcia Gandzia" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Babcia Gandzia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Babcia Gandzia
Tytuł oryginalny: Paulette
Czas trwania: 87 min.
Produkcja: Francja , 2012
Premiera: 26 grudnia 2013
Dystrybutor filmu: Aurora Films

Reżyseria: Jerome Enrico
Obsada: Bernadette Lafont, Carmen Maura, Dominique Lavanant

Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację, a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. Bohaterce, granej przez Bernadette Lafont (dawna muza François Truffaut), daleko jednak do typowej, uroczej staruszki. Pełno w niej jadu i niechęci do imigrantów. Jest skłócona z własną córką, która poślubiła czarnoskórego policjanta a wnuk z tego związku to jej powód do wstydu. Nic nie jest w stanie jej pocieszyć ani nikt uciszyć. Dopiero perspektywa utraty mieszkania zmienia jej nastawienie do otoczenia a film zamiast mrocznym, społecznym dramatem, szybko staje się dynamiczną komedią, pełną niepoprawnych politycznie gagów.

Przedmieścia to miejsce, gdzie wszystko jest możliwe. W czasie policyjnego pościgu diler wyrzuca dużą paczkę haszyszu, która ląduje wprost w rękach Paulette. Staruszka bierze byka za rogi - postanawia skorzystać z możliwości nieoczekiwanego zarobku. Twardo negocjuje z miejscowym gangsterami i w zamian za pomoc w dystrybucji obiecuje być ich przykrywką. Taki układ pozwala Paulette rozkręcić domowy interes – sprzedaż przepysznych wypieków z dominującą w smaku nutą konopi. Pomagają jej w tym trzy postrzelone koleżanki, razem tworzące wręcz montypytonowski gang starszych pań. Tak jak klienci ciastami, Paulette rozkoszuje się swoim nowym życiem, w którym „i zarabia pieniądze, i spotyka świetnych ludzi”...

Żywiołowa komedia Jérôme Enrico to prawdziwy koncert aktorski. Odtwórczyni tytułowej roli towarzyszą Carmen Maura - gwiazda filmów Pedro Almodóvara i dama francuskiej komedii - Dominique Lavanant. „Babcia Gandzia” uwiodła publiczność i zdobyła nagrodę na Francuskim Festiwalu Filmowym w Lizbonie a pokazy kinowe we Francji zgromadziły już ponad milion widzów.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 289 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Babcia Gandzia

Wasze opinie

lolo 21. stycznia 2014, 4:18

kiepska imitacja ,,Joint Venture(2000)

bon 13. stycznia 2014, 11:59

bardzo śmieszny i relaksujący, nietypowy, bo francuski, bardzo warto, smieja sie i faceci i kobiety

maro 30. grudnia 2013, 22:00

jedna z tych komedii o paleniu dla tych co raczej nie palą...

Dodaj nowy komentarz Babcia Gandzia

Twoja opinia o filmie: