trojmiasto.repertuary.pl
Film

Bracie, gdzie jesteś?

O Brother, Where Art Thou?
Reżyseria: Joel Coen

Repertuar filmu "Bracie, gdzie jesteś?" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Bracie, gdzie jesteś?" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Bracie, gdzie jesteś?
Tytuł oryginalny: O Brother, Where Art Thou?
Produkcja: USA , 2000
Premiera: 6 kwietnia 2001
Dystrybutor filmu: ITI Cinema

Reżyseria: Joel Coen
Obsada: George Clooney, John Turturro, Tim Blake Nelson, Charles Durning, John Goodman, Michael Badalucco

Ulysses Everett McGill to gadatliwy drobny złodziejaszek, któremu trochę trudno jest przystosować się do warunków życia jakie panują w miejscu, gdzie skazany na ciężkie roboty odsiaduje karę za swoje przestępstwa. Stwierdza w pewnym momencie, że nie ma już dłużej ochoty pracować w kamieniołomach i postanawia uciec z więzienia. Jedynym problemem jest to, że w ucieczce koniecznie partnerować mu muszą dwaj inni towarzysze niedoli, tylko dlatego że skuci są jednym łańcuchem. Ci dwaj faceci to prosty i dobroduszny Delmar i odrobinę nieprzystosowany Pete. Niesamowite trio rozpoczyna wielką ucieczką po wolność, składając przy okazji obietnicę podzielenia się ukrytym gdzieś wielkim skarbem. Ich tropem podąża przebiegły Cooley , którego największym pragnieniem jest sprowadzenie trójki uciekinierów z powrotem do więzienia.

źródło : www.ars.pl


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1866 razy. | Oceń film

Wasze opinie

jola 2. sierpnia 2002, 15:15

humor, scenariusz i obsada to zdecydowanie bardzo mocne strony filmu

NixonLOVE 23. września 2001, 12:26

Dobry ale rozczarowanie...
To smutne... Oczekiwałem na ten film ponad sześć miesięcy i jak wreszcie się doczekałem to niestety się zawiodłem. Aż żal mi tak mówić o filmie braci Coen, których jestem fanem, ale wyjątkowo film jest za długi, bez werwy i niestety moim zdaniem przeszarżowany aktorsko, bo jakim cudem mam oglądać aż trzech głupków, którym przytrafiają się jakieś dziwne przygody (wzorowane zresztą na Odysei Homera) i zwijać się ze śmiechu z ich głupkowatych min i wykrętasów na mordach - co za dużo to nie zdrowo, o wiele lepiej współpracowała pod tym względem trójka dziwaków w Big Lebowskim - każdy miał swój charakter i styl i stąd brał się komizm i totalne jaja jakie przytrafiały się postaciom (przez starcie się różnych charakterów) Wracając do Brata
można powiedzieć, że ma parę ładnych momentów, kupę rewelacyjnych pomysłów, piękne zdjęcia, ale Coenom w tym filmie zabrakło tego czegoś co jest widoczne w The Hudsucker Proxy, Big Lebowskim, czy Arizonie Junior.

Karash 8. czerwca 2001, 18:16

Tańczący Clooney - CUDO

simon 18. kwietnia 2001, 9:14

Nie jest to może kino najwyższych lotów, ale w niektórych momentach film jest na prawdę śmieszny

Straszna Siła 6. kwietnia 2001, 23:48

Całkiem śmieszny, ale mocno zakręcony

titus 22. marca 2001, 14:20

niestety, ale byc moze oczekiwałem czegoś więcej; zabawny
Zabawny i chyba nic poza tym, jednakże jest kilka perełek w tym filmie. Dla niewtajemniczonych: jest to film muzyczny, gdzie muzyka jest jednym z bohaterów filmu. Niestety widać, że bracia Cohen nie mogli się do końca zdecydować na formułę filmu. Być może bali się idąc na całość (zrobić musical), a być może poprzez strach przed fiaskiem finansowym dotajemy mieszankę rodzajów gatunkowych. Tak czy inaczej dzięki niezwykłej obsadzie aktorskiej, zabawy z pomysłami (oparty na Odysei Homera!!!) i niezwykłej muzyce dostajemy lekki obraz bez zobowiązań. Tak na ciepły kwietniowy wieczór.

Dodaj nowy komentarz Bracie, gdzie jesteś?

Twoja opinia o filmie: