|

Wasze hity

  1. Minionki: Wejście Gru
  2. Johnny
  3. Detektyw Bruno

Casanova po przejściach

Fading Gigolo
Reżyseria: John Turturro

Repertuar filmu "Casanova po przejściach" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Casanova po przejściach" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Casanova po przejściach
Tytuł oryginalny: Fading Gigolo
Czas trwania: 98 min.
Produkcja: USA , 2013
Gatunek: komedia
Premiera: 9 maja 2014
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: John Turturro
Obsada: Sofia Vergara, Liev Schreiber, Woody Allen

Swoimi przebojami – „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale baliście się zapytać”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Zakochani w Rzymie”, czy „Co nas kręci, co nas podnieca”, król komedii Woody Allen udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod jego fachową opieką John Turturro spróbuje sił w najstarszym zawodzie świata i na własnej skórze poczuje... nagi instynkt Sharon Stone.

Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić przyjaciela – nieśmiałego kwiaciarza Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za „skromną opłatą”. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 15 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Casanova po przejściach

Wasze opinie

TP 27. maja 2014, 14:38

Film jest bardzo słaby. Może scharakteryzowanie filmu komedią nie jest najwłaściwsze, ale jeśli ktoś doszuka się w tym dramatu lub mądrego, ciepłego filmu - to gratuluję. Wątek żydowski nie jest dołożony na siłę, ale to on buduje akcję filmu i nie świadczy to o tym najlepiej, bo faktycznie czuć w tym szukanie scenariusza na siłę i pasujące klimatem do stylu Allena. Sam Allen przenika całość z całym bagażem swoich wad i zalet, narzuca rytm opowieści, stosuje soczyste dialogi i charakterystyczną mimikę. Nawet wizualno-muzycznie to bliska mu estetyka. Na tym tle Torturro wypada niestety blado.

Piotr 23. maja 2014, 8:08

"Casanova po przejściach". Ugh. Dobrze że nie "Prawdziwa historia Don Juana"

Madelaine 14. maja 2014, 16:40

Ładna muzyka w tle a le mie bardziej chciało sie tanczyc przy tym filmie niz na niego ptzrzeć :) :(...jak dla mnie smutna jego wymowa choc to komedia...Poza tym co za Casanova z tego facia- moze i przystojny ale tak niedbale mówiący- wada wymowy czy co??...a ten wątek żydowski jakis niesmaczny w tytm wszystkim choc chyba oryginalny...

Sileia 2. maja 2014, 22:31

Polski tytuł tego filmu chyba warto pominąć milczeniem. Film opisywany jest jako komedia, ale to nie do końca odzwierciedla jego przesłanie. Owszem, koncepcja starego księgarza, pełniącego rolę sutenera kwiaciarza w wieku średnim, może i jest zabawna... Ale to film o samotności i braku szczęścia, a także krętych ścieżkach wiodących do jakiejś próby zmiany stanu rzeczy - niekoniecznie fortunnej próby. Film z takim małym happy endem, przynajmniej na jednym froncie. Jednak większość postaci łączy ze sobą tylko samotność (samotność singla, samotność w związku - na szczęście nie było wątku najbardziej wzruszającego typu samotności - takiego całkowitego opuszczenia przez wszystkich). Jak dla mnie, to był film z bardzo smutnym przesłaniem, w którym bohaterowie, w poszukiwaniu bliskości, popełniają błędy.

Dodaj nowy komentarz Casanova po przejściach

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

25 listopada
18 listopada
11 listopada

Zapowiedzi

Repertuar Kin