trojmiasto.repertuary.pl
Film

Droga do zapomnienia

The Railway Man
Reżyseria: Jonathan Teplizky

Repertuar filmu "Droga do zapomnienia" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Droga do zapomnienia" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Droga do zapomnienia
Tytuł oryginalny: The Railway Man
Czas trwania: 116 min.
Produkcja: Australia / Wielka Brytania , 2013
Gatunek: biograficzny / dramat
Premiera: 4 kwietnia 2014
Dystrybutor filmu: Forum Film

Reżyseria: Jonathan Teplizky
Obsada: Colin Firth, Nicole Kidman, Stellan Skarsgard

Zdobywcy Oscarów Colin Firth i Nicole Kidman w ekranizacji bestsellerowej powieści Erica Lomaxa, brytyjskiego oficera, pojmanego przez Japończyków podczas II wojny światowej.
Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth) jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Odnalezione przez strażników, staje się przyczyną brutalnych przesłuchań, podczas których oficer ociera się o śmierć. Lata później, zmagający się z wojenną traumą Lomax wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział swego życia.

---

Film oparty na autobiograficznej książce Erica Lomaxa, brytyjskiego oficera, który został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim Lomax (Firth), jest zmuszany do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci (Kolei Birmańskiej). Ceną za jej powstanie jest życie dziesiątek tysięcy jeńców i ludności cywilnej. Jako specjalista od łączności, Lomax konstruuje radio, które ma być jego jedynym źródłem informacji o wydarzeniach na froncie. Gdy zostaje odnalezione przez strażników, oficer podczas brutalnych przesłuchań ociera się o śmierć. Lata później, doświadczony wojenną traumą wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy. Ma nadzieję, że konfrontacja z dawnym wrogiem pozwoli mu rozliczyć się z przeszłością i zamknąć raz na zawsze ten wstrząsający rozdział życia.


Średnia ocena: 6.0
rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0 rating 6.0
Oceniono 22 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Droga do zapomnienia

Wasze opinie

Pan_Talon 14. kwietnia 2014, 8:04

Pomarańcz bydlaku jak masz zamiar napisać spoiler to przynajmniej ostrzegaj. Co za idiota żeby w recenzji i to dwuzdaniowej zdradzać zakończenie filmu.

Pomarańczarz 12. kwietnia 2014, 13:39

Nudny. Gwiazdy mało mają do grania ponieważ akcja przenosi nas do czasów II wojny światowej ,gdzie grane przez nich postacie nie występują. Przesłanie filmu : pojednanie z oprawcą też bez sensu skoro oprawca okazuje się tłumaczem.

ann 9. kwietnia 2014, 9:02

film, który zostaje w pamięci na długo, wzrusza, porusza, uczy. Świetna muzyka, zdjęcia, gra aktorska. Polecam tym, którzy szukają prawdy.

kinoman 6. kwietnia 2014, 20:31

rewelacyjny film dla tych którzy lubią dobre kino i dające do rozmyślania, warto zobaczyć 10/10

yuuppi 4. kwietnia 2014, 17:27

Dobry/bardzo dobry film. Ambitne kino, raczej nie dla zjadaczy popkornu. Dobra obsada, ładne zdjęcia, jeden z tych filmów, gdzie po wyjściu z kina nie ma pustki.

Dodaj nowy komentarz Droga do zapomnienia

Twoja opinia o filmie: