trojmiasto.repertuary.pl
Film

Dzień kobiet


Reżyseria: Maria Sadowska

Repertuar filmu "Dzień kobiet" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Dzień kobiet" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dzień kobiet

Czas trwania: 90 min.
Produkcja: Polska , 2012
Premiera: 8 marca 2013
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Maria Sadowska

Pełnometrażowy debiut Marii Sadowskiej, który okazał się rewelacją renomowanego MFF w Cottbus (Grand Prix dla najlepszego filmu za „przedstawienie silnej kobiety w niesprawiedliwym i okrutnym świecie”), to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia, porównywana przez krytykę do „Erin Brockovich” Stevena Soderbergha. Znana z błyskotliwych ról komediowych Katarzyna Kwiatkowska stworzyła jedną z najciekawszych i najbardziej wyrazistych kreacji w polskim kinie ostatnich lat, pokazując zupełnie nowe, zaskakujące oblicze w roli niezależnej kobiety, która rzuca wyzwanie korporacji.
Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej „Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety.

W obsadzie, obok Katarzyny Kwiatkowskiej, doborowa ekipa aktorska, między innymi Agata Kulesza („Sala samobójców”, Polska Nagroda Filmowa – Orzeł za rolę w „Róży”), Eryk Lubos (Najlepszy Aktor MFF Karlovy Wary – „Zabić bobra”), Ireneusz Czop („Pokłosie”).

Scenariusz do filmu, który dosadnie, bez taryfy ulgowej, ale też z dużą dozą humoru, portretuje dzisiejszą Polskę, napisały Maria Sadowska i Katarzyna Terechowicz. Autorem zdjęć jest jeden z najzdolniejszych operatorów młodego pokolenia – Radosław Ładczuk („Sala samobójców”, „Jesteś Bogiem”).

Nagrody: 31. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” 2012 - Jantar za scenariusz Nagroda „Perspektywa” im. Janusza „Kuby” Morgensterna dla Katarzyny Kwiatkowskiej 22. Film Festival Cottbus, Niemcy 2012 - The Main Prize for the Best Film Toronto Polish Film Festiwal - nagroda za scenariusz

Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 497 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Dzień kobiet

Wasze opinie

arturro 17. marca 2013, 18:44

Świetny film który dokładnie obrazuje jak porugalski moloch J.M napycha sobie kieszenie kosztem swoich pracowników. Polecam obejrzeć i robić zakupy w osiedlowych sklepikach:)

46 15. marca 2013, 9:32

Film waro obejrzeć.Jestem zbudowana kreacją p. Kwiatkowskiej.To wspaniała aktorka.

Paweł 10. marca 2013, 20:35

Wypisz wymaluj "kapitalizm" w polskim wydaniu. Skojarzenia ze znaną siecią marketów zamierzone i raczej nieprzypadkowe ;) Film dosyć dobrze ukazujący polskie realia, bez zbędnych przerysowań w tą czy tamtą stronę. Polecam, warto :)

wenus 9. marca 2013, 15:24

Warto oglądnąć film by ujrzeć okrutną rzeczywistość panującą w wielkich marketach.. Film powinien ieć tytuł "Motylek" ale pewnie wywołał by niezły skandal.. Polecam.

Dodaj nowy komentarz Dzień kobiet

Twoja opinia o filmie: