trojmiasto.repertuary.pl
Film

Dziewczyna z portretu

The Danish Girl
Reżyseria: Tom Hooper

Repertuar filmu "Dziewczyna z portretu" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Dziewczyna z portretu" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dziewczyna z portretu
Tytuł oryginalny: The Danish Girl
Czas trwania: 119 min.
Produkcja: UK/Niemcy/USA , 2015
Gatunek: biograficzny / dramat / romans
Premiera: 22 stycznia 2016
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Tom Hooper
Obsada: Eddie Redmayne, Alicia Vikander, Amber Heard

Wielka historia miłosna zainspirowana życiem Lili Elbe i Gerdy Wegener, w których postacie wcielają się laureat Oscara Eddie Redmayne oraz Alicia Vikander („Ex Machina”). Film w reżyserii nagrodzonego Oscarem Toma Hoopera, twórcy „Jak zostać królem” i musicalu „Les Miserables. Nędznicy”.
Rok 1926, Kopenhaga. Einar Wegener i jego żona Gerda są parą artystów; jego krajobrazy cieszą się coraz większą popularnością. Ona zyskuje sławę jako portrecistka. Są zgodnym, kochającym się małżeństwem.
Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia, zmuszona terminem oddania portretu Gerda prosi męża, by przywdział elementy damskiej garderoby, aby, patrząc na niego, mogła skończyć zamówioną pracę. To moment przełomowy w ich życiu. Einar szybko orientuje się, że kobiece alter ego, Lili, jest prawdziwą i właściwą stroną jego osobowości. Lili rozpoczyna własne życie. Niespodziewanie dla samej siebie, Gerda odkrywa w niej źródło nowych inspiracji, rodzaj twórczego fermentu, który redefiniuje jej sztukę. Ale temu artystyczno-miłosnemu „trójkątowi” wkrótce przyjdzie zmierzyć się z brakiem akceptacji ze strony społeczeństwa.
Para wyrusza do otwartego obyczajowo i moralnie Paryża, gdzie kariera Gerdy rozkwita. Prywatnie losy małżonków ewoluują, ale zawsze, bez względu na wszystkie przeciwności, Gerda wspiera Lili w jej meandrycznej podróży w poszukiwaniu siebie. Wbrew wszystkim i wszystkiemu, oboje znajdują w sobie odwagę, by pozostać sobą i postępować zgodnie z nakazami serca.
Za reżyserię filmu odpowiada laureat Oscara Tom Hooper. W filmie zobaczymy: Eddiego Redmayne’a, Alicię Vikander, Bena Whishawa, Amber Heard oraz Matthiasa Schoenaertsa i Sebastiana Kocha. Za muzykę odpowiada Alexandre Desplat. Makijażem i fryzurami, kluczowymi dla znaczenia filmu, zajęła się Jan Sewell, kostiumami – Paco Delgado.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 27 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Dziewczyna z portretu

Wasze opinie

AgaG 25. sierpnia 2016, 16:20

Cudowny film, z malowniczymi ujęciami,jak obrazy, Film, który zostawia w nas ślad..Przez kilka dni nie byłam w stanie przestać myśleć o tym filmie.. generalnie nie przepadam za tematyką LGBT, ale ten film jest niesamowity. Koniecznie trzeba go zobaczyć, nie będziecie żałować

Eva 20. lutego 2016, 8:38

niesamowity !!! gra aktorska- obłędna !!! historia życia też !!! koniecznie do zobaczenia!!!

polcia 19. lutego 2016, 19:42

Znakomity film z powoli rozwijającą się narracją. Nie polecam amatorom westernów i kryminałów.Cały wachlarz emocji i uczuć ,wspaniale zrealizowane zagęszczenia atmosfery wokół głównych bohaterów.Mocne kino.

Kama 16. lutego 2016, 17:14

Naprawdę piękny film, wszystko jest jak z obrazu, jakby namalowane. Myślę, że nieprzekonanych nawet taki dobry film nie przekona do tolerancji, ale tych co już mają w sobie empatię utwierdzi, że trzeba wspierać tych co tego wsparcia nie otrzymują od społeczeństwa. I rzeczywiście coś w tym jest, że to nie główny bohater/bohaterka najbardziej buduje film ale ta jego żona pełna miłości. Dodatkowo ta "miłość" jest pokazana jak rozłożony wachlarz - widzimy wszystkie jej odcienie i słodycz i cierpienie.... na pewno warto iść na to do kina

Bourne 14. lutego 2016, 15:49

MIAZGA GENIALNY ZOSTANIE WE MNIE DO KOŃCA ŻYCIA

jaga 14. lutego 2016, 7:09

Warto zobaczyć

Ad 8. lutego 2016, 12:48

Wspaniały film - należy go zobaczyć by zrozumieć innego człowieka, by zrozumieć co to jest miłość, tolerancja. By wyjść ze swojej skorupy i zobaczyć co czuje ktoś komu życie dało coś innego niż man.

Lidia 2. lutego 2016, 23:11

Film na długo pozostanie w mojej pamięci, doskonały!!!
Ostatnia scena niesamowicie wzruszjąca.
Wspaniała gra aktorska, polecam.

Ewa 30. stycznia 2016, 0:38

wspaniale zagrany , trudny ale porywający film. Pokazuje co to prawdziwa miłość i tolerancja.
Polecam.

q 29. stycznia 2016, 20:51

Arcydzieło! Genialne role, ciekawy temat. Nie można przegapić!

Dodaj nowy komentarz Dziewczyna z portretu

Twoja opinia o filmie: