trojmiasto.repertuary.pl
Film

Gambit, czyli jak ograć króla

Gambit
Reżyseria: Michael Hoffman

Repertuar filmu "Gambit, czyli jak ograć króla" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Gambit, czyli jak ograć króla" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Gambit, czyli jak ograć króla
Tytuł oryginalny: Gambit
Czas trwania: 89 min.
Produkcja: USA , 2012
Gatunek: komedia / kryminał
Premiera: 26 grudnia 2012
Dystrybutor filmu: Monolith

Reżyseria: Michael Hoffman
Obsada: Cameron Diaz, Colin Firth, Alan Rickman

Harry Deane (Colin Firth) to człowiek konkretny, taki jest też jego plan. A przynajmniej on tak sądzi... Główny bohater to kurator kolekcji impresjonistycznych obrazów należącej do magnata medialnego, Lorda Lionela Shabandara (Alan Rickman). Harry doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że jego szef desperacko pragnie zdobyć zaginiony obraz Moneta, wymyśla więc skomplikowany szwindel, by upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – wzbogacić się ponad najśmielsze oczekiwania oraz zemścić za wszystkie lata upokorzeń. Cała sztuka polega na tym, że dzieło, które chce nabyć dla Lorda Shabandara spryciarz Harry, zostało namalowane całkiem niedawno przez jego przyjaciela i wspólnika, Majora (Tom Courtenay), byłego wojskowego, który szczyci się fałszerskim talentem na światowym poziomie.

Harry zaczyna wprowadzać swój nietypowy plan w życie w trakcie teksańskiego rodeo, kiedy to zagaduje PJ (Cameron Diaz), młodą kobietę, która właśnie wygrała zawody w ujarzmianiu cielaków, ukazując niebywałe umiejętności w posługiwaniu się lassem. Harry zamierza zaskarbić sobie sympatię dziewczyny, by pomogła mu przekonać Shabandara, że jej dziadek, amerykański sierżant z czasów II wojny światowej, jest w posiadaniu słynnego płótna, które przez ponad sześćdziesiąt lat wisiało sobie spokojnie w przyczepie rodziny PJ. Prawdziwy obraz, zatytułowany „Zmierzch”, rzeczywiście zaginął w trakcie wojny – został skradziony przez nazistów i nigdy więcej go już nie zobaczono. To prawdziwa legenda. Dość dodać, że magnat marzy o posiadaniu go w swojej prestiżowej kolekcji.

Po nieporozumieniu w lokalnym teksańskim barze, kiedy to umiejętności negocjacyjne Harry’ego skutkują dla niego podbitym okiem, PJ zgadza się na dość konkretny układ: podróż do Anglii, z wszystkimi nieprzewidzianymi wydatkami z taką wyprawą związanymi, a na dokładkę pięćdziesiąt tysięcy dolarów po zakończeniu transakcji. W końcu czego się nie robi, żeby uciec z fermy kurczaków? Co oczywiste, dziewczyna nie ma paszportu, co staje się pierwszą z niekończącej się listy finansowych oraz moralnych przeszkód, które zdeterminowany kurator będzie musiał pokonać, by wprowadzić swój prawdopodobnie genialny plan w życie.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 539 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Gambit, czyli jak ograć króla

Wasze opinie

Kasjer 4. stycznia 2013, 16:26

Dobry film, ale nie wiem czy nie lepiej poczekac na DVD

Jovanna 1. stycznia 2013, 18:29

Sprawny film, ale moze też i znudzic.Scena w hotelu na gzymsie - genialna. No i Ci aktorzy.
Dla koneserów kina.

jeździec 1. stycznia 2013, 18:16

Super film, dawno się tak nie bawiłem...:)

Dodaj nowy komentarz Gambit, czyli jak ograć króla

Twoja opinia o filmie: