trojmiasto.repertuary.pl
Film

Habemus Papam - mamy papieża

Habemus papam
Reżyseria: Nanni Moretti

Repertuar filmu "Habemus Papam - mamy papieża" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Habemus Papam - mamy papieża" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Habemus Papam - mamy papieża
Tytuł oryginalny: Habemus papam
Czas trwania: 102 min.
Produkcja: Francja / Włochy , 2011
Gatunek: komedia / dramat
Premiera: 28 października 2011
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Nanni Moretti
Obsada: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Margherita Buy

Jerzy Stuhr, Michel Piccoli i Nanni Moretti w przewrotnej historii, która rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami Watykanu.
„Habemus Papam – mamy papieża”, które we Włoszech przyniosło prawie 8 milionów dolarów wpływów, to fascynująca historia człowieka, który został papieżem wbrew swojej woli.
Nowy namiestnik stolicy apostolskiej (Michele Piccoli), zaraz po zaskakującym dla niego wyniku konklawe, ma przywitać tysiące wiernych zebranych na placu świętego Piotra. Jednak ten głęboko wierzący człowiek jest pełen sprzeczności. Nie tylko uważa, że jest niegodny papieskiego urzędu, ale już wkrótce ukradkiem ucieknie z Watykanu, marząc o odnalezieniu spokoju i prostoty w życiu.
Sytuacja wymyka się spod kontroli i grozi wielkim, światowym skandalem. Jedynymi osobami, które mogą stawić czoła wydarzeniom, jakie nigdy jeszcze nie miały miejsca w Watykanie są Rajski, Polak będący od lat rzecznikiem stolicy apostolskiej (rewelacyjna rola Jerzego Stuhra), i wybitny profesor psychiatrii (Nanni Moretti), który ma „wyleczyć” papieża i nakłonić go do objęcia urzędu.
Wkrótce wydarzenia nabierają niespodziewanego obrotu, który odmieni życie tych trzech niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach przyszłego pontyfikatu.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 951 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Habemus Papam - mamy papieża

Wasze opinie

ee 8. kwietnia 2012, 21:19

mysle, ze chodzilo o to by zrobic komedie i zadac pytanie cyz wszyscy ksieza sa wierzacy, nie widze tu nic do oslabiania beatyfikacji, bo to jest akurat dla religijnych

Adam 23. listopada 2011, 23:04

Chodzilo o to by "osłabić" beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Film powstał tuz przed uroczystościami ...i w tym bral udział stary Sthur...smutno mi

Czesław 3. listopada 2011, 8:31

Watykan od strony kuchni...
Dobre.

Dodaj nowy komentarz Habemus Papam - mamy papieża

Twoja opinia o filmie: