|

Wasze hity

  1. Johnny
  2. Strażnicy Galaktyki: V...
  3. Egzorcysta papieża
  4. Mała Syrenka

Imigranci

Dheepan
Reżyseria: Jacques Audiard

Repertuar filmu "Imigranci" w Trójmieście

Brak repertuaru dla filmu "Imigranci" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Imigranci
Tytuł oryginalny: Dheepan
Czas trwania: 110 min.
Produkcja: Francja , 2015
Gatunek: dramat / kryminał
Premiera: 13 listopada 2015
Dystrybutor filmu: Solopan

Reżyseria: Jacques Audiard
Obsada: Antonythasan Jesuthasan, Kalieaswari Srinivasan, Claudine Vinasithamby

Emigracja jako sposób na przeżycie – to temat najnowszego filmu francuskiego reżysera. Audiard opowiada historię byłego żołnierza, który walczył do niedawna jako bojownik organizacji Liberation Tigers of Tamil Eelam i stracił w czasie wojny domowej żonę i dziecko. Z obcą kobietą i jej dzieckiem udając rodzinę uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do będącej szansą na lepszą przyszłość Europy. Docierają na przedmieścia Paryża i zatrzymują się w jednym z mieszkań socjalnych.
Scenariusz oparty został częściowo na przeżyciach grającego główną rolę pisarza Antonythasana Jesythasana. Debiutujący jako aktor Jesythasan w bardzo przekonujący sposób wcielił się w rzekomego ojca rodziny, który w pewnym momencie zaczyna odczuwać odpowiedzialność za przyszywaną żonę i córkę. Audiard bardzo starannie kreśli portret psychologiczny bohatera, a dobrze napisane dialogi, wypowiadane przez świetnych wykonawców, składają się na dzieło trzymające w napięciu do ostatniej sceny.Średnia ocena: 4.0
rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0 rating 4.0
Oceniono 7 razy. | Oceń film

Trailer filmu: Imigranci

Wasze opinie

MJ 28. listopada 2015, 22:50

świetny. Duzo emocji, rewelacyjni aktorzy choć główna rola to debiut. Wzruszenie, dreszczyk emocji i refleksja... polecam 8/10

saviour 17. listopada 2015, 7:55

Jeszcze wczoraj były 3 oceny 1/10 - domyślam się dlaczego. Poszedłem na film po to, żeby mieć faktyczne prawo do ocenienia. Film jest w porządku, ot taka obyczajówka. Osobom, które zgodnie z duchem powszechnego rasistowskiego kociokwiku oceniły sam tytuł zamiast wybrania się do kina, polecam by jednak się przełamały, bo tytuł "Imigranci" jest zabiegiem polskiego dystrybutora, który owszem przyciąga uwagę, ale też ustawia oczekiwania widza w złym kierunku.
To nie jest jakiś niezpomniany film i sam byłem zszokowany gdy po fakcie przeczytałem na imdb że dostał Złotą Palmę w tym roku (?!). Na pewno jednak osiąga coś, co łączy wszystkie dobre filmy - można się w nim "przejrzeć", trochę odświeżyć i przetestować swój charakter i światopogląd - coś potrzebnego w monokulturowym społeczeństwie. Jeśli po obejrzeniu tego filmu nadal dajesz mu 1/10, to prawdopodobnie oceniasz to co widzisz w sobie - twój strach i słabość. Ja dałem 5/10.

Dodaj nowy komentarz Imigranci

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Repertuar Kin

Premiery

26 maja
19 maja
12 maja

Zapowiedzi

2 czerwca
9 czerwca
16 czerwca
» więcej zapowiedzi

Repertuar Kin